Vyhledávání zájezdu
Zlatý okruh Nikaraguou - Nikaragua

Zlatý okruh Nikaraguou

Nikaragua

, ProgramZlatý okruh Nikaraguou

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO MANAGUY

2. den PŘÍLET DO MANAGUY

2. den MANAGUA - LEÓN
Dopoledne prohlídka Managuy, během které uvidíte starou i moderní část města. Následně odjezd do koloniálního městečka León. Cestou se zastavíme na lávových polích San Jacinto, kde uvidíme asi 20 malých kráterů s různobarevným vroucím bahnem, zvaných Los Hervideros de San Jacinto, odpoledne příjezd do úžasného koloniálního města Leon. Prohlídka. Nocleh.

3. den LEÓN – FLOR DE CAŇA DESTILERY
Caňa. Prohlídka končí v muzeu rumu a je samozřejmě spojená s ochutnávkou. Název této společnosti (Flor de Caňa), která byla založena v roce 1890 a vyrábí prémiové nikaragujské rumy, v překladu znamená květ cukrové třtiny. Rumy Flor de Caňa zrají v malých amerických dubových sudech o obsahu 180 litrů, ve kterých zrál před tím bourbon a whisky. Volné odpoledne.

4. den LEÓN – GRANADA
Odjezd do cca 2,5 hodiny vzdáleného města Granada, které bylo založené v roce 1524 dobyvatelem Hernándezem de Córdoba a leží na úpatí vulkánu Mombacho. Prohlédnete si historickou část města, jehož centru vévodí velká žlutá katedrála. Prohlídku města zakončíte v muzeu čokolády, kde se zároveň zúčastníte workshopu a na závěr si odnesete malý kus své vlastnoručně vyrobené čokolády.

5. den GRANADA – MASAYA VOLCANO
Dopoledne volný čas k nákupům suvenýrů či relaxaci. Odpoledne odjezd k návštěvě trhu Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování k vulkánu Masaya, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago a poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Návrat do hotelu, nocleh.

6. den ZOPANGO ISLAND
Odjezd k jezeru Nikaragua a plavba k soukromému ostrovu Zopango. Relaxace na tropickém ostrově uprostřed „sladkého moře“. Čas zde můžete trávit v hamakách zavěšených mezi stromy, rybařením či šnorchlováním. K obědu Vám místní připraví tradiční grilované ryby, jež jsou opravdovou delikatesou. Návrat do Granady, nocleh.

7. den MOMBACHO VOLCANO - MATAGALPA
Přejezd do přírodní rezervace Mombacho, kde se nachází stejnojmenná vyhaslá sopka u jezera Nikaragua. Procházka mračným pralesem kolem kráteru, deštným tropickým pralesem a kávovými plantážemi. Fakultativně možnost výletu terénním autem na vrchol sopky či jízda na zavěšených lanech – canopy tour. Odjezd do horského města Matagalpa, ubytování, nocleh.

8. den MATAGALPA
Prohlídka města, během které zavítáte na místní tržiště, kde Vás jistě pohltí místní atmosféra, muzeum kávy a zdejší vyhlášená čokoládovna. Po obědě navštívíte katedrálu Iglesia San José postavenou v r. 1751 původně jako vězení pro domorodé rebely. Následně uvidíte nádhernou katedrálu Iglesia San Pedro, jež byla postavena v r. 1874 v neoklasicistním stylu a právem patří mezi nejhezčí památky Matagalpy. Dále také navštívíte kostel Iglesia Molagüina, který se řadí mezi prostší památky.

9. den MATAGALPA – SAN CARLOS
Odjezd do přístavu v San Carlos. Odtud plavba na ostrov San Fernando, který patří do souostroví Solentiname, jež se nachází v jižní části ostrova Nikaragua (Cocibolca). Cestou uvidíte zdejší bohatou faunu a flóru, často jsou k vidění zejména želvy, různé druhy tropického ptactva a také kajmani. Po příjezdu na San Fernando ubytování.

9. den SAN CARLOS – OSTROV SAN FERNANDO

10. den LOS GUATUZOS – EL CASTILLO
Plavba lodí po řece Papaturro směr Los Guatuzos, jenž patří mezi světově chráněné ramsarské mokřady. Cestou můžete spatřit několik druhů opic, krokodýly, želvy, motýly a tropické ptactvo. Následuje procházka deštným pralesem, během které uvidíte mimo jiné divoce rostoucí orchideje, bromélie a helicony. Pokračování do města El Castillo, ubytování. Po večeři Vás čeká plavba na noční krmení kajmanů.

11. den NÁRODNÍ PARK INDIO MAIZ
Ráno vyrazíte do NP Indio Maiz. Po registraci se vydáte na procházku džunglí doprovázeni místním průvodcem, jenž Vás detailně seznámí se zdejší faunou a flórou. Po návratu do El Castilla procházka městem, návštěva pevnosti z 18. století, kterou postavili Španělé na obranu před piráty.

12. den EL CASTILLO – MANAGUA
Odjezd do Managuy, procházka centrem města, možnost nákupu posledních suvenýrů. Ubytování.

12. den EL CASTILLO – MANAGUA

13. den MANAGUA – PRAHA
Transfer na letiště v Managui, odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu a letištní poplatky 12x nocleh ve 3* hotelech se snídaní 7x oběd, 2x večeře veškeré transfery během okruhu všechny prohlídky a vstupy dle programu služby česky hovořícího průvodce (min. 16 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

turistickou taxu při vstupu do Nikaraguy 20,- USD odletovou taxu z Nikaraguy 25,- USD fakultativní výlety a vstupy spropitné cestovní pojištění

Poznámka: Pro vstup do Nikaraguy je nutné mít sjednané cestovní pojištění.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.