Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe, Botswana, Zambie, Malawi, Mosambik - Zambie

Zimbabwe, Botswana, Zambie, Malawi, Mosambik

Zambie

, ProgramZimbabwe, Botswana, Zambie, Malawi, Mosambik

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Lusaka - transparent 29°C


Popis zájezdu

Intenzivní průřezový zájezd pěti zeměmi vám umožní poznat národní parky a památky této části světa, které ačkoli zůstávají trochu ve stínu svých severovýchodních a jižních sousedů si bohatstvím zvěře a monumentalitou staveb s nimi v ničem nezadají. A právě tím jsou atraktivní! V srdci přírody si vychutnáme pravou samotu a divočinu, o své zážitky se nemusíme dělit s dalšími výpravami a safari si opravdu prožijeme. Během naší dobrodružné cesty poznáme nejkrásnější místa této části Afriky a samozřejmě nahlédneme do denního života přátelských obyvatel.

Na závěr si užijeme koupání a relaxaci v Mosambiku, který nabízí nezaměnitelný koktejl překrásné přírody a bohaté kultury, kterou tvoří jedinečná směsice afrických, portugalských i arabských vlivů. Objevíte pláže, které mohou směle konkurovat mnohým turistickým rájům, ale doposud si uchovávají kouzlo pustiny bez davů turistů a nadchnou nás bohatým mořským životem. Téměř každý den budeme mít možnost ochutnávat zdejší vynikající kuchyni s množstvím ryb a mořských plodů, zastavíme se také na nejednom pestrobarevném trhu.


Upozornění:

Vzhledem ke změnám ceníků bude zájezd pravděpodobně přeceněn během ledna 2018.


Služby za příplatek:

mosambické vízum – 2 500 Kč

malawské vízum – 3500 Kč


Víza:

KAZA univisa (společné vízum pro Zimbabwe, Botswanu a Zambii) – 50 USD

Program

1. – 2. den:

Letecky Praha – Harare; dle časových možností prohlídka Harare - moderní africké metropole s parky a bulváry a galeriemui, návštěva trhu Mbare.3. den:

Maswingo – výchozí bod pro návštěvu Velkého Zimbabwe; Velké Zimbabwe – největší kamenná stavba Afriky na jih od Sahary, jejíž historie i původ jsou opředeny tajemstvím.4. – 5. den:

Zříceniny města Khami – pozůstatky kultury z 16. století, celé město je postaveno z velkých kamenných bloků bez použití malty; pahorky Matobo s bohatými archeologickými nálezy z pravěku a úžasné skalní malby, místo hrobu Cecila Rhodese.6. den:

NP Hwange – dopoledne pozorování zvěře z vozu, i z bezpečných vyhlídek u napajedel, z predátorů jsou k vidění zejména lvi, levharti, gepardi, hyeny, šakali, dále pak antilopy, sloni, buvoli, žirafy, zebry a paviáni; dojezd na Viktoriiny vodopády.7. – 8. den:

Zimbabwe; Viktoriiny vodopády – jedny z největších vodopádů na světě; individuální prohlídka vodopádu a jejich okolí; velké množství fakultativních aktivit: let vrtulníkem nad vodopády, bungee jump, tradiční boma večeře, projížďka na slonech, noční safari, výlet na most přes soutěsku Batoka, rafting na Zambezi a hlavně možnost celodenního výletu do NP Chobe (Botswana), proslulého největší populací slonů v Africe.9. den:

Zambie; město Livingstone – muzeum Davida Livingstona, nejstarší a největší muzeum v Zambii s velmi působivými sbírkami a bustou Emila Holuba; transfer do Lusaky, hlavního města Zambie.10. – 11. den:

NP Lower Zambezi – park oplývá atmosférou divoké přírody s množstvím hrochů a slonů; možnost splout úsek Zambezi na kanoích, což bývá často jeden z nejsilnějších zážitků; výlety po parku za pozorováním života v divočině na břehu veletoku: hroši, krokodýli, zebry, buvoli a velké množství ptactva.12. – 13. den:

Dojezd přes město Chipata a Lilongwe k jezeru Malawi; jezero Malawi – třetí největší sladkovodní jezero na světě s téměř devíti sty druhy ryb; návštěva vesnic v okolí jezera, seznámení s životem místních přátelských lidí; fakultativní aktivity: potápění, šnorchlování, jízda na koních atd.14. – 15. den:

Odjezd do Mosambiku přes město Blantyre, návštěva kostel sv. Michaela, postaveného ručně skotskými misionáři; výrobny dřevěného uhlí; čajové plantáže; sjezd k horskému masivu Mulanje, jenž je domovem malawského národního stromu – mulanžského cedru; Mosambik – jedinečná směsice africké, portugalské a arabské kultury s tisíci kilometrů písečných pláží a skvělými podmínkami pro potápění a koupání.16. – 19. den:

Přejezd kolem NP Gorongosa k Indickému oceánu; městečko Vilanculosu – výchozí bod pro návštěvu souostroví Bazaruto, pravého tropického ráje, doposud neobjeveného turisty, který nabízí možnosti šnorchlování (korálové útesy bohaté na podmořský život), plavání v průzračných vodách Indického oceánu, vynikající mořskou kuchyni atd.; NP Bazaruto Archipelago, jeden z největších mořských parků; plavba na tradiční plachetnici dhow (v případě špatného počasí může být dhow nahrazena jiným plavidlem).20. den – 21. den:

Letecky z Vilanculasu přes Maputo do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.