Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků - Botswana

Zimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků

Botswana

, HotelZimbabwe - Botswana - Nanibie - Delta řeky Okawango, safari v srdci národních parků

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 31°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Zimbabwe - Botswana - Namibie - Safari v deltě Okavanga
Popis
Rozmanitost africké přírody. Vodopády, bohaté safari i atraktivní etnika.
Doplňující informace
Viktoriiny vodopády. Jedinečné safari v méně navštěvované Botswaně. Obrovská stáda slonů na dosah ruky. Staňte se svědky lovu lvů a hodování hyen v"jejich přirozeném prostředí. Nedotčená oblast delty řeky Okavango. Divoká krása Namibie láká. Domov afrických Křováků na hraně pouště"Kalahari. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himba s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Německá preciznost se snoubí s africkou rozevlátostí.

Akce pro opravdové milovníky přírody. Nedotčená oblast delty řeky Okavango, která patří mezi absolutní TOP safari oblasti v"Africe. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s"množstvím zvířat, tradice a život místních etnik i německá preciznost soupeřící s"africkou rozevlátostí. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. "
Den 1. - 2.
Odlet do ZIMBABWE na Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s"bohatým občerstvením. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 3.
Viktoriiny vodopády - nejkrásnější vodopády světa? Téměř dva kilometry široká řeka padá o 110 metrů níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Výběr z"fakultativních aktivit - rafting, adrenalinový bungee jumping, projížďka na slonech, let nad vodopády helikoptérou, procházka se lvy nebo lanovka nad vodopády (zip line). Fakultativně večeře v tradiční africké restauraci – za zvuku bubnů můžete ochutnat krokodýla, prase bradavičnaté nebo místní lahůdku červa mopane. Nocleh ve Victoria Falls.
Den 4.
Ráno přejezd do BOTSWANY do městečka Kasane. Safari v"NP Chobe v"terénních vozech. Odpolední lodní safari po řece v NP Chobe. Mohutná řeka přitahuje stáda slonů, hrochů, buvolů, antilop a zeber, která jsou následována skupinami lvů, hyen a všudypřítomných krokodýlů. Uvidíme levharta a geparda? Bohatý svět ptactva všeho druhu. Západ slunce nad řekou Chobe. Nocleh v"Kasane.
Den 5.
Přejezd do Maun, brány do jedné z"nejatraktivnějších safari oblastí v"Botswaně. Nocleh v"Maun.
Den 6.
Okavango – největší vnitrozemská delta na světě se pro své krajinné kontrasty a velké množství zvěře stala oblíbeným cílem milovníků safari. Výlet na tradiční kánoi mokoro, kde si vychutnáme jedinečnou atmosféru delty Okavango. Oběd formou pikniku ve volné přírodě. Safari na vydlabaných kánoích neslyšně se plavících po říčních ramenech mezi rákosím a rozkvetlými lekníny. Nocleh v"Maun.
Den 7.
Odjezd terénním vozem do delty Okavanga. Safari „v divočině“ s"kompletním servisem a stravou. Společný večer u ohně se skleničkou jihoafrického vína. Romantika, na kterou se nezapomíná! Divočina na dosah ruky. Nocleh v"jednoduchých místních stanech s"matrací a spacákem, s"plnou penzí, styl „bush camp“.
Den 8.
Dopolední safari v"deltě. Oblast je domovem pro více než 500 druhů ptáků, buvolů, žiraf, lvů, levhartů, gepardů, hyen, šakalů, impal. Poznáme ještě více Okavango se spletí jeho vodních kanálů a ramen, kde voda následně mizí v písku pouště Kalahari. Návrat do Maun. Nocleh v"Maun.
Den 9.
Ráno odjezd z Maun směr NAMIBIE. Zastávka u jezera Ngami objeveného Davidem Livingstonem v roce 1849. Jezero s mírně slanou vodou v nadmořské výšce 900 metrů, které postupně vysychá. Přejezd směrem do Capriviho pruhu těsně pod hranicí s Angolou do místa ubytování. Nocleh v"oblasti Rundu.
Den 10.
Domov afrických křováků oficiálně nazývaných Sanové – jejich poslední útočiště v"oblastech Namibie a Botswany, které přiléhají k"poušti Kalahari. Nejstarší africké domorodé etnikum lovců a sběračů, žijící dnes ve vládou vymezených teritoriích. Podělí se s"námi o svoji pověstnou znalost přírody, lovecké a stopařské dovednosti a"umění opatřit si vše, co k životu potřebují, z extrémně nehostinného prostředí? Nocleh v"městečku Tsumeb nebo v"Namutoni.
Den 11.
NP"Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Celodenní safari v parku. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Unikátní napajedla - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Nezapomenutelné safari se spoustou zeber, žiraf, pakoňů, antilop. Nocleh u parku Etosha.
Den 12.
Dopolední safari v"otevřených safari vozech v parku. Šance vidět ještě poslední zvířata, která jsme dosud neviděli! Výjezd z parku a nocleh mimo jeho území. Nocleh u parku Etosha. "
Den 13.
Návštěva tradiční himbské vesnice poblíž městečka Kamanjab. Místní Himbové si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Přejezd do Damaralandu.
Den 14.
Dobrodružná výprava do Damaralandu. Obdivuhodné pouštní scenérie a možnost potkat domorodce s typickou trojspřežkou oslíků. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein 6 000 let staré, součást dědictví UNESCO. Přejezd scénickou krajinou kolem nejvyšší hory Namibie Brandberg. Výběžek Cape Cross s koloniemi jihoafrických lachtanů. Tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtani na dosah ruky. Pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Nocleh ve Swakopmundu.
Den 15.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Fakultativní lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přejezd ze Swakopmundu do hlavního města Windhoeku.
Den 16. - 17.
Odlet z"Windhoeku. Letecký návrat do vlasti.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.