Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar - Botswana

Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Botswana

, HotelZimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 24°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Vodopády a safari
Popis
Velká cesta z Viktoriiných vodopádů přes pouště Namibie až do Kapského města.
Doplňující informace
Viktoriiny vodopády, nejkrásnější na světě. NP Chobe s rekordním počtem slonů. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Tisíce lachtanů na Cape Cross. Evropský Swakopmund. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River kaňon. Zajímavosti Kapského Města. Mys Dobré naděje.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony. "Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Možnost spojení s akcí č. 120. "
Den 1. - 2.
Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce.
Den 3.
Fakultativní aktivity na Victoria Falls - rafting, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou.
Den 4.
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari.
Den 5. - 6.
NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh na břehu Okavanga s výhledem na hroší bazénky. Příjemný Grootfontein. Hoba - největší meteorit světa (54 tun). Přesun k"NP Etosha.
Den 7. - 8.
NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni, Halali a Okuakuejo. Odpoledne výjezd z"parku do burského městečka Outjo.
Den 9. - 10.
Kaokoland - nejzajímavější část Namibie. Přesun do městečka Opuwo. Opuwo je vydechnutím z tajemna a návratem do „civilizace“. Putování k řece Kunene. Zázrak vodopádů Epupa Falls ve vyprahlé krajině. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Vesničky původních obyvatel Ovahimba. Při troše štěstí unikátní pouštní sloni. Himbská tržiště. Odvážné výtvory na hlavách žen kmene Herero.
Den 11. - 12.
Dobrodružná výprava do Damaralandu. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein. 6 000 let staré. Scénickou cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s nejvyšší horou Namibie Königstein na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai.
Den 13.
Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu. Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Pohoda „evropského“ Swakopmundu.
Den 14.
Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu či výletu do oblasti Spitzkoppe a písečných dun."
Den 15.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v Sesriem.
Den 16.
Pouštní park Namib""Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu.
Den 17.
Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.
Den 18. - 19.
Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok do Kapského Města. Nezapomenutelný pohled na město z Table View. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.
Den 20.
Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Pořadí navštívených míst se může měnit v závislosti na počasí. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.
Den 21.
Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapmanʹs Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simonʹs"Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False"Bay. Botanická zahrada."
Den 22.
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Večerní odlet.
Den 23.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.