Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar - Botswana

Zimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Botswana

, HotelZimbabwe - Botswana - Namibie - Jar

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Gaborone - transparent 31°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Vodopády a safari
Popis
Velká cesta z Viktoriiných vodopádů přes pouště Namibie až do Kapského města.
Doplňující informace
Viktoriiny vodopády, nejkrásnější na světě. NP Chobe s rekordním počtem slonů. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Tisíce lachtanů na Cape Cross. Evropský Swakopmund. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River kaňon. Zajímavosti Kapského Města. Mys Dobré naděje.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony. "Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Možnost spojení s akcí č. 120. "
Den 1. - 2.
Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce.
Den 3.
Fakultativní aktivity na Victoria Falls - rafting, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou.
Den 4.
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari.
Den 5.
Brzké ranní safari v"NP Chobe v"safari autech. NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh na břehu Okavanga.
Den 6.
Přejezd přes Rundu a Grootfontein k největšímu meteoritu světa Hoba (54 tun). Přesun k"hranicím NP Etosha. Nocleh v"Sachsenheim.
Den 7.
Dopolední safari v NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni. Přejezd do oblasti Halali. Odpolední safari v"otevřených džípech.
Den 8.
Brzké ranní safari v"otevřených džípech. Přejezd do oblasti Okuakuejo. Odpoledne přesun na jih z"parku do burského městečka Outjo.
Den 9.
Kaokoland - nejzajímavější část Namibie. Přesun přes Kamanjab do městečka Opuwo. Odpoledne návštěva himbské vesnice. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Rohaté klobouky na hlavách žen kmene Herero.
Den 10.
Dobrodružná výprava do Damaralandu. Návštěva zkamenělého lesa. Welvitchia mirabilis. Možnost spatřit unikátní pouštní slony. Nocleh v"poušti pod nekonečnou oblohou plnou hvězd.
Den 11.
Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein. 6 000 let staré. Pouštní cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s"vyhlídkou na nejvyšší horu Namibie. Nocleh v"Uis.
Den 12.
Přejezd na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai. Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu.
Den 13.
Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Akvárium. Pohoda „evropského“ Swakopmundu. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu nad písečnými dunami.
Den 14.
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v Sesriem.
Den 15.
Pouštní park Namib Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu.
Den 16.
Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais.
Den 17.
Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok. Nocleh v"Vanrhynsdorp.
Den 18.
Pokračování do Kapského Města. Odpoledne nezapomenutelný pohled na Kapské město a Stolovou horu. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.
Den 19.
Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Pořadí navštívených míst se může měnit v závislosti na počasí. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.
Den 20.
Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay.
Den 21.
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Pokud časové možnosti dovolí návštěva botanické zahrady Kirstenbosch. Večerní odlet."
Den 22.
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Večerní odlet.
Den 23.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.