Vyhledávání zájezdu
ZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem - Nepál

ZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem

Nepál

, HotelZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Tradiční kultura šerpů a himálajské vrcholy na dosah pro každého. Trek v pozvolném tempu.
Doplňující informace
Netroufáte si na dlouhý pochod ve velkých nadmořských výškách, ale přesto byste rádi „ochutnali“ himálajskou atmosféru? Pokud ano, je tato nabídka právě pro vás. Uvidíte Mt. Everest stejně jako krásnou Ama Dablam, ale i mohutného tibetského jaka kráčejícího rozvážně s karavanou. Namche Bazar - centrum šerpského národa, aklimatizační zastávka všech horolezeckých expedic. Buddhistická svatyně Thame gompa skrytá v horách. Památky Káthmándú a okolí. Pohodový sedmidenní trek s možností využití služeb nosičů.

"

Šance „vyčistit si hlavu“ v sousedství osmitisícovek, kde místo zvonění mobilů cinkají jen zvonky nebo rolničky zavěšené na jacích. Poznávací zájezd je naplánován ve velmi pozvolném tempu, zařazujeme odpočinkové dny. Sportovní treková akce určená především zájemcům o přírodu a méně náročnou vysokohorskou turistiku. Alespoň na chvíli můžete být součástí cesty na střechu světa. Všechny expedice vyrážejí k vrcholu Mt. Everestu z Lukly, kde začíná také trek k Everestu, který je právem považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla, poznání života specifického etnika Šerpů. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Možnost zajištění služeb nosičů."Ubytování v horských lodžích, kde je i možnost stravování.
Den 1. - 2.
Letecky do NEPÁLU. Hlavní město Káthmándú. První kroky pulzující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího"chrámu Svajambhúnáth (pozor na nenechavé opice, které se rády ozdobí vaší čepicí).
Den 3. - 3.
Prohlídka Káthmándú. Uctívané posvátné spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí. Příležitost k zamyšlení nad pomíjivostí života. Uvidíte svaté muže uzavřené do slupky meditace? Buddhistická stúpa Boudhanáth, jiná atmosféra tibetské komunity. "
Den 4. - 4.
Letecky do Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První kroky po starodávné stezce. Mezi malebnými poli dojdeme pohodlně po mírně zvlněné stezce do vesničky Phakding (2 650 m). Délka chůze 3 hodiny, 200 metrů klesání.
Den 5. - 5.
Mírné stoupání podél mléčně zbarvené řeky Dudh Kosi až k dlouhému drátěnému mostu zavěšenému nad údolím. Finální výstup do hlavního a největšího města šerpů Namche Bazar (3 440 m). První výhledy na Mt. Everest. Délka chůze 5-6 hodin, 700 metrů stoupání.
Den 6. - 6.
Aklimatizační den. Návštěva vesnice Kumchung nebo nákupy a relaxace. Kumchung - proslavená Hillaryho škola, středisková nemocnice, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Mt. Everest, Lhotse i Khumbila. Krásný výhled na Namche Bazar, barevné střechy vklíněné mezi terasovitá pole. Vyhlídka na bílé štíty Kusum Kangguru a Kangtega. Délka chůze 5-7 hodin, 400 metrů stoupání.
Den 7. - 7.
Putování podél řeky Bhote Kosi přes osady Phurte a Thamo do původní vesničky Thame. Buddhistický klášter Thame gompa s krásnými výhledy na strmé vrcholy Teng Kangpoche (6 500 m) a Kongde Ri (6 187 m). Thame je známá svou vodní elektrárnou, která zásobuje elektřinou několik okolních vesnic. Délka chůze 6 hodin, 300 metrů stoupání.
Den 8. - 8.
Ranní výstup do sedla (4"300 m) pětitisícovky Sunder Peak. Ze sedla lze krásně pozorovat výstupovou trasu k"sedlu Renjo- La (severní výhled) se spoustou kopců převyšujících 6"000 metrů a na opačné jižní hraně sedla si můžeme detailně prohlédnout severní stěnu hory Kongde (6"300 m). Po sestupu lze navštívit pastevecké útulny nad vesnicí Thame. Unavenější jedinci mohou navštívit jen vesnici Thyangmoche s"buddhistickou stupou a klášter v Thame. A pokud stále nebudete unaveni, tak si budete moci zahrát s"místními hochy a mnichy kopanou na hřišti místní školy, která je jen pár desítek metrů od lodže. Nebo třeba jen fandit a pořídit si netradiční fotografie. Delší varianta 500 m výstup a 500 m sestup, cca 6-7 hodin chůze. Lehčí varianta 2 hodiny chůze a 100 m převýšení.
Den 9. - 9.
Zpáteční cesta z"Thame do Namche Bazar. Délka chůze 5 hodin, 400 metrů klesání.
Den 10. - 10.
Celodenní zpáteční pochod podél řeky Dudh Kosi, kde už budeme kráčet jako ostřílení horalové. Ubytování v Lukle. Délka chůze 6 hodin, 700 metrů klesání.
Den 11. - 11.
Ranní ruch na místním malém letišti nás zcela pohltí. Přelet zpět do Káthmándú. Odpoledne volno k odpočinku a nákupům.
Den 12. - 12.
Káthmándú, ráno možnost vyhlídkového letu k Everestu. Celodenní výlet do Bhaktapuru, bývalého královského města - náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoda Njatapola.
Den 13. - 14.
Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.