Vyhledávání zájezdu
ZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem - Nepál

ZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem

Nepál

, HotelZÁŽITKOVÝ NEPÁL - S pohodovým trekem

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Netroufáte si na dlouhý pochod ve velkých nadmořských výškách, ale přesto byste rádi „ochutnali“ himálajskou atmosféru? Pokud ano, je tato nabídka právě pro vás. Uvidíte Mt. Everest stejně jako krásnou Ama Dablam, ale i mohutného tibetského jaka kráčejícího rozvážně s karavanou. Namche Bazar - centrum šerpského národa, aklimatizační zastávka všech horolezeckých expedic. Buddhistická svatyně Thame gompa skrytá v horách. Památky Káthmándú a okolí. Pohodový sedmidenní treking, kde denní trasa nepřesáhne 12 kilometrů, s možností využití služeb nosičů. Ubytování v horských lodžích.
Ubytování
Hotel
Doplňující informace
Zážitková a pohodová treková akce určená především zájemcům o přírodu, kulturu a poznání životního stylu v horských himálajských vesničkách. Alespoň na chvíli můžete absolvovat část cesty na střechu světa. Všechny expedice vyrážejí k vrcholu Mt. Everestu z Lukly, kde začíná také náš trek. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla i poznání života specifického etnika Šerpů. Milovníci cestování a hor zajisté ocení tuto jedinečnou příležitost poznat i něco více z dané oblasti.

Náročnost treku:
Do hor nejedeme závodit, ale užít si je. Denní trasy nepřesáhnou 12 kilometrů, maximální převýšení 700 metrů při výstupu do Namche Bazaru (to je naprosté maximum, jiné dny bude převýšení okolo 300 výškových metrů). Spát nebudete výše než 3 750 m.n.m. Tato akce není určena jen pro sportovně zdatné jedince! Zúčastnit se mohou i děti nad 12 let. Pohybovat se budeme po kvalitních stezkách, nečeká nás žádné lezení. Denní úseky jsou velice rozumné, délka chůze 1 - 6 hodin, o to více si budeme povídat o historii, zvycích i horských expedicích. Nocovat budeme v rodinných horských lodžích, ve dvoulůžkových pokojích, stravovat se v místních jídelnách. Pestrost jídelníčku vás mile překvapí. Stan ani karimatka není potřeba, pouze kvalitní spací pytel. Můžete využít služeb nepálských nosičů. Trekové hole nejsou nutností, ale usnadní hlavně cestu dolů z kopce. Počasí bude teplé, po ránu může být ve výškách nad Namche Bazar jinovatka. Očekáváme jasnou oblohu s perfektní viditelností, může být trochu chladněji (15 – 20 stupňů C).
Den 1. - 2.
Letecky do NEPÁLU přes Dillí. Hlavní město Káthmándú. První kroky pulsující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího"chrámu Svajambhúnáth (pozor na nenechavé opice, které se rády ozdobí vaší čepicí).
Den 3.
Prohlídka Káthmándú. Uctívané posvátné spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí. Příležitost k zamyšlení nad pomíjivostí života. Uvidíte svaté muže uzavřené do slupky meditace? Buddhistická stúpa Boudhanáth, jiná atmosféra tibetské komunity.
Den 4.
Letecky do Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První kroky po starodávné stezce. Mezi malebnými poli dojdeme pohodlně po mírně zvlněné stezce do vesničky Phakding (2 650 m). Délka chůze 3 hodiny, 200 metrů klesání.
Den 5.
Mírné stoupání podél mléčně zbarvené řeky Dudh Kosi až k dlouhému drátěnému mostu zavěšenému nad údolím. Finální výstup do hlavního a největšího města šerpů Namche Bazar (3 440 m). První výhledy na Mt. Everest. Délka chůze 5-6 hodin, 700 metrů stoupání.
Den 6.
Aklimatizační den. Návštěva vesnice Kumchung nebo nákupy a relaxace. Kumchung - proslavená Hillaryho škola, středisková nemocnice, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Mt. Everest, Lhotse i Khumbila. Krásný výhled na Namche Bazar, barevné střechy vklíněné mezi terasovitá pole. Vyhlídka na bílé štíty Kusum Kangguru a Kangtega. Délka chůze 5-7 hodin, 400 metrů stoupání.
Den 7.
Putování podél řeky Bhote Kosi přes osady Phurte a Thamo do původní vesničky Thame. Buddhistický klášter Thame gompa s krásnými výhledy na strmé vrcholy Teng Kangpoche (6 500 m.n.m.) a Kongde Ri (6 187 m.n.m.). Thame je známá svou vodní elektrárnou, která zásobuje elektřinou několik okolních vesnic. Délka chůze 6 hodin, 300 metrů stoupání.
Den 8.
Ranní výstup do sedla (4 300 m) pětitisícovky Sunder Peak. Ze sedla lze krásně pozorovat výstupovou trasu k sedlu Renjo-La (severní výhled) se spoustou kopců převyšujících 6 000 metrů a na opačné jižní hraně sedla si můžeme detailně prohlédnout severní stěnu hory Kongde (6 300 m). Po sestupu lze navštívit pastevecké útulny nad vesnicí Thame. Unavenější jedinci mohou navštívit jen vesnici Thyangmoche s krásnou stupou a klášter v Thame. A pokud stále ještě nebudete unaveni, tak si budete moci zahrát s místními hochy a mnichy kopanou na hřišti místní školy, která je jen pár desítek metrů od lodže. Nebo třeba jen fandit a pořídit si netradiční fotografie. Delší varianta 500 m výstup a 500 m sestup, cca 6-7 hodin chůze. Lehčí varianta 2 hodiny chůze a 100 m převýšení.
Den 9.
Zpáteční cesta z Thame do Namche Bazar. Délka chůze 5 hodin, 400 metrů klesání.
Den 10.
Celodenní zpáteční pochod podél řeky Dudh Kosi, kde už budeme kráčet jako ostřílení horalové. Ubytování v Lukle. Délka chůze 6 hodin, 700 metrů klesání.
Den 11.
Ranní ruch na místním malém letišti nás zcela pohltí. Přelet zpět do Káthmándú. Odpoledne volno k odpočinku a nákupům.
Den 12.
Káthmándú, ráno možnost vyhlídkového letu k Everestu. Celodenní výlet do Bhaktapuru, bývalého královského města - náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoda Njatapola.
Den 13. - 14.
Poslední nákupy. Letecký návrat přes indické Díllí domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.