Vyhledávání zájezdu
Velký okruh Kolumbií - Kolumbie

Velký okruh Kolumbií

Kolumbie

, ProgramVelký okruh Kolumbií

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den PRAHA – BOGOTA
Sraz na letišti dvě hodiny před odletem , odbavení, odlet do Bogoty. Po příletu, pasové a celní kontrole uvítání na let išti, transfer do hotelu, nocleh v Bogotě.

2. den BOGOTA
Celodenní prohlídka města, které je zajímavou směsicí španělské koloniáln í architektury a moderních výškových budov, jež vytvářejí pravoúhlou síť budov a ulic. Návštěva katedrály, nejstarší čtvrti města, koloniální La Candelaria, prezidentského paláce, Galerie Botero, Muzea zlata, které schraňuje 34.0 00 kusů zlatých předmětů a 20.000 exponátů z kamene, keramiky či polodrahokamů, které patřily kulturám Quimbaya, Calima, Tairona či Tumaco. Tato kolekce je považována za nejvýznamnější sbírku svého druhu na světě. Výlet lanovkou na Cerro Monserrat s vyhlídkou na město. Nocleh v Bogotě.

3. den BOGOTA – ZIPAQUIRÁ – VILLA DE LEYVA
Přejezd do Zipaquirá na prohlídku podzemní solné katedrály Catedral de Sal Zipaquirá, která byla vytesána v prostoru solných dolů. Chrám se skládá ze tří částí, které Představují narození, život a smrt Ježíše. Přejezd do půvabné ho koloniálního města Villa de Leyva, je hož historie sahá do roku 1 572. Krátká prohlídka města v četně náměstí a kláštera. Nocleh ve Vi lla de Leyva.

4. den VILLA DE LEYVA
Návštěva dino sauří expozice s názvem El Fossil, kde je uchovaná téměř celá zkamenělá kostra prehistorického kronosa ura starého cca 150 milionů let . Dominikánský klášter Ecce Homo, k terý byl založen roku 1620. Zastávka u astronomické observatoře a obřadního místa Muisců, kde se nacházejí monolity. Návrat a nocleh ve Villa de Leyva.

5. den VILLA DE LEYVA – BOGOTA
Odjezd do Bogoty, transfer na letiště a přelet do Medellínu, města, které dřívě bylo pod kontrolou drogových kartelů včetně kokainového krále Pabla Escobara. Krátká prohlídka města včetně náměstí se sochami od Fernanda Botera a katedrály. Nocleh v Medellínu.

5. den BOGOTA - MEDELLIN

6. den MEDELLÍN
Celodenní prohlídka města a okolí po stopách Pabla Escobara. Návštěva luxusního vězení La Catedral, které si nechal Pablo vystavět, dále uvidíte mondénní budovu, kde bydlel. Zastávka u domu, kde se Escobar skrýval a na střeše pak ukončil svůj život. Návštěva hřbitova, kde je pochován. Procházka čtvrtí El Poblado. Nocleh v Medellínu.

7. den MEDELLÍN – CARTAGENA
Transfer na letiště, odlet do Cartageny, která leží na severu Kolumbie. Město bylo založen o roku 1533, od roku 1994 je centrum města a jeho opevnění zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po příletu transfer do hotelu, v odpoledních ho dinách prohlídka města, návštěva kláštera Ca stillo San Felipe, Cerro de la Popa, historické centrum (Torre del Reloj, Iglesia San Pedro Claver, Plaza de la Aduana, Plaza Santo Domingo). Nocleh v Cartageně.

8. den CARTAGENA – ISLAS DEL ROSARIO
Celodenní výlet lodí na ostrovy Rosario Islands s obědem. Jihozápadně od zálivu Cartagena leží 27 malých korálových ostrovů, které byly vyhlášené za národní park za účelem ochrany nádherného, ale křehkého ekosystému. Zamíříte na místní pláže, vykoupete se v moři a můžete v klidu relaxovat. Návrat do hotelu, nocleh v Cartageně.

9. den CARTAGENA – SANTA MARTA – TAGANGA
Transfer do Santa Marty, ubytování v hotelu. Prohlídka města, která začíná v Quinta San Pedro Alejandrino, malebném venkovském domě, který se stal posledním místem pobytu Simóna Bolívara před jeho smrtí. Navštívíte rybářskou vesničku Taganga, pokračujete do historického centra Santa Marty, kde se projdete po koloniálních ulicích jednoho z nejstarších měst Jižní Ameriky. Nocleh v Taganga.

10. den TAGANGA – NP TAYRONA
Odjezd do národního parku Tayrona, kde najdete jeden z nejkrásnějších úseků karibského pobřeží na úpatí mohutného pohoří Sierra Nevada de Santa Marta. Procházka parkem a kolem nádherných pláží, přírodních koupališť a San Juan Cape. Návrat do Taganze, nocleh.

11. den TAGANGA – SANTA MARTA
Odjezd na letiště v Santa Martě, odlet do Bogoty a následně odlet do Prahy.

11. den SANTA MARTA - BOGOTA

12. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu a letištní poplatky 11x nocleh ve 3* hotelech se snídaní 1x oběd veškeré transfery během okruhu všechny prohlídky a vstupy dle programu služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

místní odletové taxy ($50/os) fakultativní výlety a vstupy spropitné cestovní pojištění

Poznámka: Lety mohou být s přestupem v USA, nutný biometrický pas a vstupní autorizace ESTA.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.