Vyhledávání zájezdu
Velký okruh Jihoafrickou republikou: safari, moře, pláže, hory, a Kapské Město - Jihoafrická republika

Velký okruh Jihoafrickou republikou: safari, moře, pláže, hory, a Kapské Město

Jihoafrická republika

, PenzionVelký okruh Jihoafrickou republikou: safari, moře, pláže, hory, a Kapské Město

Počet termínů:

46 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu
Popis
Greenfire Lodge Wild Coast najdete na pozemku soukromé rezervace v zátoce Lambazi (Port Grosvenor) na divokém pobřeží Jihoafrické republiky.

Ubytování a vybavení
Ubytování je ve 12 rondavelech s doškovou střechou. Pokoje jsou dvoulůžkové a mají vlastní příslušenství.
Hostům je k dispozici velká boma (centrální budova), kde je kuchyň, jídelna a terasa s výhledem na oceán.

Aktivity
V této části Wild Coast (Divokého pobřeží) najdete jedinečné pěší stezky, můžete zde jezdit na horských kolech a samozřejmě se můžete věnovat mořských aktivitám - kánoím, surfingu nebo rybařením. Každý milovník přírody ocení zdejší neposkvrněnou krajinu, skály spadající přímo do vln oceánu, vodopády i malebné vesnice.
Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.
Zájezd skončil a co dál?
Když už jste dojeli tak daleko, rozhodně byste měli zvážit setrvání v Kapské oblasti alespoň na několik dalších dní. Navštivte proslulou vinařskou oblast v okolí Stellenbosch, nebo romantické a turisty zcela opomíjené západní pobřeží. A nebo si jen užijte zábavy, vynikajících restaurací a skvělého nakupování v Kapském Městě.
Pokud se chcete podívat ještě dál, za hranice Jihoafrické republiky, pak můžete přeletět na pár dní k Viktoriiným vodopádům.
Nabídku na program vám rádi vytvoříme na základě vašich požadavků.
Informace k zájezdu
Cena za zájezd zahrnuje program a aktivity tak, jak jsou uvedeny níže. Je nutné být v Johannesburgu den předem, neboť odjezd ráno je velmi časně (cca 6.30 hod.).
Program končí 18. den v Kapském Městě okolo 15.-16. hodiny. Je možné odlétat tento stejný den ve večerních hodinách. Pokud byste měli odlet dříve, připravili byste se o program poslední den.
Ubytování na jednu noc před začátkem cesty doporučujeme v Johannesburg Drifters Lodge, odkud se druhý den časně ráno vyráží, ušetříte si přesun a večer budete mít možnost poznat vašeho průvodce i spolucestující.
Stejně tak doporučujeme po skončení programu zůstat alespoň jednu noc navíc v Kapském Městě a nespěchat zpátky.

Toto ubytování, letištní transfery a letenky vám samozřejmě rádi zajistíme.
1. den Johannesburg – Bush Lodge
V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.večeře
2. den Bush Lodge
Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře
Braai
Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.
3. den Panorama Route - Hazyview
Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.Odsud budete pokračovat k Bourkes Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným hrncům vyhloubeným divokou vodou ve skále.Cestou se ještě zastavíte u výhledu Gods Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vy si tady uděláte zastávku na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

Snídaně – večeře
4. den Krugerův národní park
Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

Brunch – večeře
Krugerův národní park
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.
5. den Svazijsko - Zululand
Dnes se po snídani vydáte na jih do maličkého afrického království jménem Svazijsko. Cestu vám zpříjemní krásná krajina a vesnice, kterými budete projíždět. Pdpoledne vstoupíte opět do Jihoafrické republiky, do oblasti kdysi ovládané slavným Shaka Zulu. Další dvě noci strávíte v lodži na území soukromé rezervace sousedící s národním parkem St. Lucia.

Snídaně - oběd - večeře
6. den Zululand
Dnes vás čeká poklidný start dne. Poté - podle sezony a aktuální aktivity zvěře - se vydáte na procházku nebo safari vozem do jedné z rezervací v této oblasti.


Snídaně – oběd – večeře
7. - 8. den Dračí hory
Dnes se vydáte do vnitrozemí a budete projíždět malebnou kopcovitou krajinou, která se v naší době zdá být zcela idylická. Nebylo tomu tak však vždy - tato oblast byla svědky mnoha bitev: bojovali zde Zuluové, Búrové i Britové.
Odpoledne dorazíte do majestátních Dračích hor. Posledních pár kilometrů cesty do horské lodže vás poveze terénní vůz, nebo můžete jít pěšky. Nahoře vád čeká ubytování uprostřed opuštěné nádherné přírody s výhledy na okolní hory. Posaďte se na terasu svého srubu, dopřejte si skleničku výborného jihoafrického vína a užijte si výhledu na dominantu Dračích hor - Amphiteatre.

V průběhu dalšího dne se vydáte na pěší túru na horský hřeben nad lodgí. Cestou se zastavíte u tisíce let sraých skalních kreseb Sanů.
Budete se pohybovat po stezkách Dračích hor, kde nepotkáte za celý den ani živáčka, společnost vám budou dělat jenom paviáni a supi a můžete tedy nerušeně obdivovat krásu hor a přírody.
Zájemci můžou vyrazit do okolí i v koňském sedle (není součástí programu).

Snídaně – oběd – večeře
9. - 10. den Dolphin Coast
Po snídani sejdete procházkou nebo se necháte svézt terénním vozidlem dolů z hor, kde na vás bude čekat váš expediční náklaďák. Vydáte se směrem k oceánu přes oblast Natal Midlands. Cestou se zastavíte na oběd (na vlastní náklady) v jednom z malých městeček, kterými budete projíždět.
Odpoledne dorazíte do lodge na břehu Indického oceánu. Z balkonu svého pokoje nebo z terasy se budete moct zadívat do mořských vln a relaxovat. K večeři vás čeká tradiční rybí braai, připravený na terase lodge.
Další den budete mít volný, můžete jej strávit procházkami po pláži, koupáním a sluněním na březích teplého Indického oceánu. Můžete navštívit pobřežní městečko, kde je řada restaurací a kaváren. Oběd a večeře na vlastní náklady.

Snídaně – večeře // Snídaně
11. - 12. den Wild Coast
Časně ráno se vydáte na cestu. Minete Durban a pojedete podél jižního pobřeží do oblasti Wild Coast (Divoké pobřeží). Jak již název napovídá - jedná se o opravdu panenské území, které bylo vždycky stranou výstavby, a díky tomu zde najdete africkou přírodu v její neposkvrněné podobě. Jsou zde nekonečné pláže, přírodní estuáry, zelené pahorky poseté tradičními vesnicemi kmene Xhosa.
Čekají vás dvě noci v této odlehlé části jihoafrického pobřeží a celý den budete mít na bližší prozkoumání okolní přírody.

Snídaně - oběd - večeře
13. den Frontier Country
Po snídani opustíte zelené pobřežní lesy a vydáte se na cestu na západ. První zastávka bude v muzeu Nelsona Mandely v městečku Umtata a odsud budete pokračovat k rodišti tohoto velikána.
Budete pokračovat územím, kterému se říká Frontier Country. tato oblast byla osídlena evropskými osadníky již kolem roku 1820 a byla dějištěm mnoha bitev. Dnešní noc strávíte v penzionu u městečka Grahamstown.


Snídaně – oběd - večeře
14. - 15. den Garden Route
Dnes se vydáte na cestu časně ráno. Pojedete po vyhlášené Garden Route. Vaše první zastávka bude v národním parku Tsitsikamma, kde vás čeká procházky podél pobřeží k ústí řeky Storms.
Dále budete pokračovat směrem ke Knysně a odvážlivci si budou mít možnost vyzkoušet nejvyšší bungee skok na světě (216m) - na vlastní náklady.

Večer dorazíte do Knysny, kde se na další dvě noci ubytujete ve výborně položené lodgi s výhledem na lagunu.

Další den budete mít volný a můžete jej využít k některé z mnoha aktivit, které Knysna nabízí: projížďka na mořském kajaku, vyjížďka na horském kole, návštěva místního townshipu, plavba na katamaránu ... (tyto aktivity jsou na vlastní náklady).
A nebo jen můžete relaxovat v některé z mnoha restaurací a kaváren na Waterfrontu.

Snídaně – oběd – večeře // Snídaně
V průběhu pobytu v Knysně jsou jeden oběd a jedna večeře na vlastní náklady.
16. - 18. den Kapské Město
Ráno poklidná snídaně a poté vyrazíte po „pobřeží velryb“ do Kapského Města, kam dojedete v pozdním odpoledni. Ubytování v lodži, která se nachází u moře v části města zvané Sea Point. Kapské Město (Mother City, jak se mu také říká) patří bezpochyby mezi nejkrásnější města na světě. Během dvou dní zde budete mít čas podívat se na Cape Point, Hout Bay, Waterfront a další zajímavosti. Nesmí samozřejmě chybět ani ochutnávka vína na jedné z místních vinic. Také vás čeká výstup na Stolovou horu.

Snídaně

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.