Vyhledávání zájezdu
Velký okruh Ekvádorem - Ekvádor

Velký okruh Ekvádorem

Ekvádor

, ProgramVelký okruh Ekvádorem

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 19°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Velký okruh Ekvádorem, možnost prodloužení o Galapágy
Popis zájezdu

GALAPÁGY prodloužení po okruhu v luxusní lodi kategorie 4*

1. den QUITO – BALTRA (GALAPÁGY) – SANTA CRUZ
Transfer z hotelu v Quitu na letiště. Odlet z Quita na ostrov Baltra, který patří k souostroví Galapágy tvořeném 19 ostrovy a mnoha malými ostrůvky. Transfer na loď, nalodění, ubytování a odplutí. Z ostrova Baltra absolvujete čtyřdenní plavbu lodí po nejzajímavějších místech Galapág. Na souostroví se rozkládá světově unikátní národní park. Na lodi budete přejíždět mezi jednotlivými ostrovy a ze vzdálenosti několika metrů pozorovat kolonie hnízdících mořských ptáků, suchozemské i mořské leguány, Darwinovy pěnkavy, lachtany, lvouny, stromové opuncie a bizarní lávové útvary. Kromě pestrobarevných hejn ryb uvidíte při troše štěstí také žraloky, rejnoky a mořské želvy. Součástí putování po Galapágách jsou i pěší výlety po ostrovech a pozorování zvířat a rostlin. Loď je vybavena kajutami, restaurací, po celou dobu plavby bude pro Vás zajištěna plná penze. Lodí přes kanál Itabaca přijedete na nedaleký ostrov Santa Cruz, kde uvidíte nádherné hory se zelenou vegetací. Prohlídka druhého největšího ostrova souostroví. Jeho administrativním centrem je Puerto Ayora s kancelářemi národního parku a zejména výzkumnou stanicí Charlese Darwina, která je zaměřena na odchov a ochranu galapážských sloních želv a leguánů. Uvidíte želví porodnu včetně inkubátorů. Pozorování unikátních živočišných druhů Galapág inspirovalo Charlese Darwina k vytvoření evoluční teorie. Ochrana přírodního bohatství ostrovů je pod patronací organizace UNESCO.

2. den GALAPÁGY – RÁBIDA – PUERTO EGAS – SANTIAGO
Snídaně. Návštěva ostrova Rábida spojená s pozorováním místní fauny - především mořských lvounů a plameňáků. Další zastávkou bude Puerto Egas na ostrově Santiago. Můžete se vydat na procházku po cestě vytvořené ze ztuhlé lávy. Žijí zde tuleni i lvouni, naleznete zde vulkány, jezera, vyprahlé pobřeží a zalesněné hory. Oběd, večeře. Nocleh na lodi.

3. den GALAPÁGY – BARTOLOMÉ – SULLIVAN BAY
Prohlídka ostrova Bartolomé, který připomíná měsíční krajinu a zálivu Sullivan Bay. Ostrov Bartolomé je proslavený díky vysoké-mu skalnímu útvaru Pinnacle Rock a nejmenšímu druhu tučňá-ků žijících severně od rovníku. Na ostrově naleznete vulkanické kopce a kužely, můžete plavat v křišťálově čisté vodě. Hlavní vulkanický kužel, na který lze snadno vystoupit, nabízí nádherný výhled na ostrov. Bartolomé je jedním z nejvíce navštěvovaných ostrovů Galapág, budete si moci prohlédnout pelikány, galapágské holubice, fregatky ještěrky, červené kraby, atd. Oběd, večeře. Nocleh na lodi.

4. den GALAPÁGY – CALETA TORTUGA NEGRA – BALTRA
Caleta Tortuga Negra leží na severním pobřeží ostrova Santa Cruz, je domovem mořských želv a žraloků. Vylodění, transfer na letiště, přelet do Quita. Transfer do hotelu, nocleh v Quitu.

5. den QUITO
Dopoledne individuální volno. Odpoledne transfer z hotelu na letiště v Quitu. Odlet z Quita do Prahy.

6. den PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: Program na Galapágách se může měnit v závislosti na počasí, případné migraci či hájení zvířat nebo na aktuálních a provozních pokynech správy národního parku.

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet do Ekvádoru. Přílet do Quita, přivítání a transfer do hotelu.

2. den QUITO - OTAVALO - IBARRA
Po snídani prohlídka centra hlavního města Ekvádoru. Koloniální centrum Quita bylo v roce 1978 zařazeno na seznam UNESCO. Návštěva La Mitad del Mundo – památníku vystavěného na rovníku. Prohlídka Etnografického muzea. Uvidíte ta nejzajímavější místa – náměstí Nezávislosti s Prezidentským palácem, Arcibiskup ský palác, Parlament, Metropolitní katedrálu, kostel La Compaňía. Odpoledne odjezd do indiánského městečka Otavalo. Navštívíte zde nejhezčí ekvádorský indiánský trh. Pokračování do města Ibarra, jež je hlavním městem provincie Imbabura, ubytování, nocleh.

3. den IBARRA - COTACACHI - QUITO
Snídaně. Prohlídka Andělského parku v Ibaře, odjezd zpět do Quita. Cestou si navštívíte Cotacachi v oblasti Severní andské vysočiny, odkud je krásný pohled na stejnojmennou sopku. Cotacachi proslavila škola na zpracovávání kůže. Před příjezdem do Quita navštívíte indiánskou vesnici Peguche v níž se většina obyvatel zabývá tkalcovstvím. Nocleh v Quitu.

4. den QUITO – COTOPAXI – LASSO
Snídaně, ráno navštívíme místní trh v Saquisilí. Dále navštívíme NP Cotopaxi, krátká procházka pod vulkánem. Sopka Cotopaxi je se svojí výškou cca 6.000 metrů druhou největší horou Ekvádoru. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Pokračování do vesnice Lasso, ubytování na panském sídle.

5. den LASSO – LAGUNA QUILOTOA – RIOBAMBA
Snídaně, odjezd k jezeru Laguna Quilotoa (3.850 m n. m.), což je překrásný vulkanický kráter zaplněný vodou zelené barvy s hloubkou až 250 m. Zdatnější jedinci mohou podniknout sestup do kráteru k hladině jezera. Procházka kolem kráteru. Pokračování do města Riobamba, které je hlavním městem provincie Chimboranzo, nocleh.

6. den RIOBAMBA – CHIMBORAZO
Snídaně, výlet k hoře Chimborazo. Vyhaslý vulkán leží v nadmořské výšce 6.310 metrů nad mořem asi 30 km severozápadně od města Riobamba. Při dobré viditelnosti lze Chimborazo zahlédnout až z pobřeží, z města Guayaquil. Chimborazo je také zobrazena na státním znaku Ekvádoru. Pokud nám to čas dovolí, můžeme navštívit vesnici Baňos, která je položena v údolí s množstvím vodopádů. Hlavní atrakcí je ale barevný kouř vycházející ze sopečného jícnu Tungurahua. Místní indiáni toto místo uctívají jako projev síly matky přírody.

7. den RIOBAMBA – INGAPIRCA – CUENCA
Snídaně, odjezd vlakem z Riobamby do města Alausi. Návštěva nejslavnějšího archeologického naleziště inckých ruin v Ekvádoru – Ingapirca. Přejezd do Cuency. Jedná se o relativně velké město, které si však uchovalo příjemnou atmosféru. První část prohlídky památek, nocleh.

8. den CUENCA – GUALACEO – CHORDELEG
Snídaně, prohlédneme si centrum města s katedrálou z roku 1885, navštívíme místní výrobnu slaměných klobouků Montecristi. Pokračujeme do města Gualaceo, které leží asi 20 mil východně od hlavního města provincie Cuenca, a naši cestu zakončíme ve městě Chordeleg, nocleh.

9. den CUENCA – GUAYAQUIL
Snídaně, a pak nás cesta povede do národního parku Cajas. Cestou uvidíme kakaové, banánové a mangové plantáže a v horské části budeme projíždět oblastí více než 250 jezer. Nejvyšším bodem je vrchol Cerro Arquitectos - 4.450 metrů vysoký. Všechna jezera jsou ledovcového původu. Pokračujeme do Guayaquilu, kam dorazíme v odpoledních hodinách. Nocleh.

10. den GUAYAQUIL – ODLET
Snídaně, odjezd na letiště a odlet do Evropy.

11. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu a letištní poplatky 9x nocleh ve 3* hotelech se snídaní 1x oběd veškeré transfery během okruhu všechny prohlídky a vstupy dle programu služby česky hovořícího průvodce (min. 12 osob)

CENA PRODLOUŽENÍ ZAHRNUJE

přelet na Galapágy a letištní poplatky 3x noc v kajutě na lodi 4* s plnou penzí (na vyžádání lze zpracovat cenu za loď 5* 1x noc s večeří v Quitu veškeré transfery prohlídky a vstupy dle programu služby angl. hovořícího průvodce vstup a vstupní karta do NP Galapágy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

odletovou taxu z Ekvádoru $45 fakultativní výlety a vstupy spropitné cestovní pojištění

CENA PRODLOUŽENÍ NEZAHRNUJE

vstup a vstupní kartu do NP Galapágy 110,- USD odletovou taxu 45,- USD fakultativní výlety a vstupy spropitné cestovní pojištění

Poznámka: Lety mohou být s přestupem v USA, nutný biometrický pas a vstupní autorizace ESTA.
Poznámka: Tento zájezd si můžete prodloužit o pobyt na Galapágách. PProgram na Galapágách se může měnit v závislosti na počasí, případné migraci či hájení zvířat nebo na aktuálních a provozních pokynech správy národního parku.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.