Vyhledávání zájezdu
Vánoční Budapešť - Maďarsko - Budapešť

Vánoční Budapešť

Maďarsko » Budapešť

, ProgramVánoční Budapešť

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Budapest - transparent 28°C


Popis
Cikánská hudba, pikantní jídla, čardáš a tokajské víno. Právě za tímto cestují obvykle návštěvníci do maďarské metropole ležící na řece Dunaji. Budapešť je městem kultury, koncertů a umění. Nachází se zde přes šedesát muzeí, dvě opery, čtyřicet sedm divadel, šestnáct koncertních síní a sedm amfiteátrů.
Nejedná jen o vánoční, ale také novoroční trhy, které mají otevřeno od 10ti do 20ti hodin. Od listopadu do 31. prosince trhovci zaplní náměstí Vörösmarty, kde na Vás dýchne tradiční vánoční atmosféra. Tento adventní trh je výjimečný v tom, že zde naleznete zejména klasické lidové a řemeslné výrobky. Ochutnejte vynikající langoše, grilované klobásky, tradiční jídla jako perkelt, fatányéros nebo csülök. Také tradiční nápoje jako svařené víno, které si můžete objednat s mnoha příchutěmi nebo horká medovina.
Vzdálenosti
Pravému, budínskému, břehu dominuje (od jihu) vrch Gellért se sochou Svobody, citadelou a sochou sv. Gellérta v úbočí. Severně se nachází hradní vrch Várhegy s mohutným královským palácem obehnaným kamennou zdí. O něco dále se proti obloze tyčí věže Rybářské bašty a Matyášova chrámu. Pozoruhodné jsou i kostely pod Hradním vrchem.
Nejnápadnější stavbou levého břehu je neogotická budova Parlamentu (Országház), která je 268 m dlouhá a 96 m vysoká. Má téměř 700 místností a na jeho výzdobě se podíleli nejlepší umělci své doby v zemi. Je považován za jednu z největších vládních budov v Evropě.
Z městské zástavby vysoko ční kopule Baziliky svatého Štěpána – kostela zasvěceného prvnímu maďarskému křesťanskému králi.
Roku 1896 k oslavě tisíciletého výročí země bylo na severozápadním okraji tehdejší Pešti vybudováno náměstí Hrdinů. Soubor sloupů, věnovaný nejdůležitějším postavám maďarských dějin.
Váci utca – jedna z nejvýznamnějších ulic v centru metropole. Ač se nejedná o rušnou třídu, je ukázkou měnících se architektonických stylů 19. a 20. století a také významným místem pro trávení volného času. V současné době zde sídlí např. módní obchody. Známým budapešťským bulvárem je Andrássyho třída.
Lázně v Budapešti mají historickou tradici, díky vysoké teplotě pramenů je možné navštívit a vykoupat se ve venkovních bazénech ve všech ročních období.
Stravování
Vlastní
Doprava
Autobus vybavený klimatizací, TV a DVD, s možností nákupu teplých a studených nápojů.
Nástupní místa: Chomutov, Most, Bílina, Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice, Roudnice nad Labem, Praha
Program
Prohlídka několika důležitých památek v centru, návštěva tradičních vánočních trhů a nákupy.
Bez průvodce.
Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu a pojištění proti úpadku CK.
Cena nezahrnuje
Průvodce, vstupy do památek, stravu, cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:
Pro děti do 15 let - 20 Kč,-/den
Pro osoby nad 15 let - 40 Kč/den
Pro osoby nad 70 let - 80 Kč/den

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.