Vyhledávání zájezdu
V zeleném srdci Rakouska - Rakousko - Dolní Rakousy

V zeleném srdci Rakouska

Rakousko » Dolní Rakousy

, Hotel starstarstar

FM


V zeleném srdci Rakouska

Počet termínů:

35 termínů / 0 Last minute / 35 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:Popis
Shrnutí

Naše nabídka Vás provede po cestách a okolí horského sedla Semmering, který leží na hranici Horních a Dolních Rakous a již zmíněného Štýrska. Z oblasti jsou dobře dostupné také známé alpské průsmyky např: Preiner Gscheid (1070 m), Seebergsattel (1254 m).

Vybrali jsme tři trasy, které Vás provedou krásami rakouských hor,průsmyků, lesů i jezer. Projížďky je možné libovolně upravovat dle únavy, počasí nebo Vašich přání.Trasy jsou navrženy v pravotočivém směru kvůli praktičnosti při odbočování.

Pokud Vám navržené trasy nevyhovují, není problém si vybrat jiné ze široké nabídky na www.tourmoto.cz.

K dispozici tak je tourbook a data do Vaší GPS.

Poloha
na okraji města
Popis
Základní informace

Hotel po rekonstrukci leží na slunné stráni s výhledem na podhůří Alp.

Ubytování

V hotelu naleznete bar, restauraci, bazén, 2 sauny, hernu s kulečníkem, stolním fotbálkem, šipkami, stolním tenisem, volejbalové a nohejbalové hřiště, dětské hřiště (skluzavka, malá lezecká stěna apod.), terasu a parkoviště. Konferenční místnost.

Hotel Alpenhof nabízí 126 komfortních lůžek: 56 dvoulůžkových pokojů z toho 5 rodinných pokojů a 4 vícelůžkové apartmány

Vybavení pokoje: koupelna se sprchovým koutem, WC, TV/SAT, telefon, trezorem. Pokoje v 1. a 2. podlaží disponují balkónem. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

Poloha

Steinhaus am Semmering, centrum cca 2 km

Stravování

Stravování formou polopenze nebo plné penze. Jsou zde dvě restaurace (menší s kapacitou 60 míst a větší s kapacitou 83 míst). Součástí menší restaurace je herna, větší má k dispozici bohatě vybavený bar. Prostor větší restaurace se dá rozdělit na dva menší salonky.

Výlety

Železný oř neboli železnice odnepaměti spojovala Vídeň a oblast Semmeringu a RaxAlpen. Ta byla v Semmeringu zapsaná jako světové kulturní dědictví UNESCO. V V minulosti v této oblasti nacházeli vzrušující život nejen umělci a spisovatelé z Vídně. Grandhotely a vily zde tento okouzlující svět včerejška stále připomínají.

Scenérie od alpského průsmyku u Semmeringu až po náhorní plošinu Rax je nyní dějištěm úžasných kulturních zážitků, inspirujících výletů a pravých horských dobrodružství.

Horolezecký les Stuhleck (5 km)

Různé tratě s rozdílnými stupni obtížnosti a prvky zvou k napínavému dobrodružství. Horolezecký les slibuje mnoho zábavy, výzvy, sebepřekonání a získaní nových zkušeností.

Turistická okružní cesta Sonnwendstein (7 km)

Dopřejte si pohled na Rax a Schneeberg z různých okolních vrchů.

Dobrodružství hornictví

Navštivte hornický labyrint a poznejte práci horníků.

Ozubená dráha – Salamander nebo nostalgický parní vlak

Tato ozubená dráha Vás doveze z lázeňského místa Puchberg do horského ráje. Zde na Vás čeká příroda, turistické stezky a krásný výhled.

Bikepark Zau[:ber:]g Semmering

Zde bije srdce bikera vždy rychleji! K dispozici jsou sjezdy všech stupňů. Kola a monster koloběžky Vám zde rádi půjčí. Také můžete navštívit kurz jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Lanovka na Rax

Při svém otevření v roce 1926 byla tato lanovka na horu Rax první lanovkou v Rakousku. Její dnešní moderní obdoba vyveze turisty a milovníky přírody během několika minut až na náhorní plošinu a k hostinci, který je hned vedle horské stanice.

Superbob

Moderní a elegantní – bob sviští z kopce na úseku 960 metrů až 40km/h na dráze s celkem 21 zatáčkami. Bob můžete řídit samostatně nebo ve dvojici. Start i cíl jsou v lyžařském středisku Hirschenkogel s panoramatickým výhledem. Letní i zimní provoz.

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.

Vybavení
sauna, restaurace, seminární místnost, parkoviště, bar, dětské hřiště / pokoj , komunikace v AJ, komunikace v NJ, komunikace v CZ / SK, terasa
Pokoje
Pokoj 1+0 - balkon - vybavení: TV, telefon, rádio, Pokoj 2+1 - balkon - vybavení: TV, telefon, přistýlka, rádio, Senior suita - balkon - vybavení: TV, telefon, 2x ložnice, Apartmán pro 2 osoby - balkon u některých pokojů - vybavení: TV, telefon, kuchyň, obývací pokoj, Apartmán pro 4 osoby - balkon u některých pokojů - vybavení: TV, telefon, kuchyň, obývací pokoj
Program
Den 1. Individuální příjezd do Rakouska. Check-in v odpoledních hodinách. Procházka po okolí hotelu a odpočinek.

, Den 2. Pokročilí a zkušení motorkáři si užijí trasu s názvem Semmering Tour 4. Přes horský masiv Wechsel se dostanete do Jogglandu, poté pojedete přes hřeben Fischbacher Alpen a následně se průsmykem Seebergsattel přiblížíte ke slovinským hranicím.

Cesta zpátky na hotel vás provede údolím podél řeky Schwarzau. V průběhu dne pojedete přes známé město Mariazell, které je vhodným místem pro zastávku a odpočinek. Mariazell je považováno za jedno nejstarších poutních míst ve střední Evropě, městečko bylo založeno již v roce 1157. Až zde budete, podívejte se do místní baziliky, na hlavním náměstí si dejte kávu a vyzkoušejte medové perníčky ze zdejšího pekařství., Den 3. Kratší den strávený v sedle Vám nabídne následující projížďka, která vede převážně přes údolí. Zavede Vás například do známé motorkářské hospody Kalte Kuchl, dále do Hirschwang podél údolí řeky Schwarzau. Po cestě projedete městečky, která vybízí k zastávce a odpočinku., Den 4. Štýrsko sousedí s Dolním Rakouskem, které má moto nadšencům rozhodně také co nabídnout. Proto by byla škoda této blízkosti nevyužít. Okruh Semmering Tour 5 Vás provede dolnorakouským městečkem Lunz am See, kde můžete navštívit místní zámeček, pokocháte se krajinou podél řeky Ybbs nebo přejedete přes horské sedlo Zellrain. Ve štýrské části okruhy se můžete těšit na oblíbený průsmyk Preiner Gscheid.

Okruh v případě potřeby je možné zkrátit tak, že v Gusswerku navážete na Mariazell.TIP:

Pokud si budete chtít jeden den odpočinout od jízdy na motorce, ale i přesto budete chtít strávit den aktivně, doporučujeme Vám se jet podívat na horskou dráhu Semmering. Steimhaus am Semmering je od města Semmering vzdálený přibližně 10 kilometrů. Najdete zde nádražní stanici Semmering, ve které je malá muzejní expozice. Hned vedle stanice je naučná stezka (délka 20 – 23 kilometrů pěší chůze), která návštěvníkům odhaluje tajemství stavby a historie této dráhy., Den 5. Návrat do ČR. Check-out v dopoledních hodinách. Cestou je možná zastávka ve 100 km vzdálené Vídni.
Sport
lanovka na kopce, vnitřní bazén, hřiště na volejbal, hřiště na nohejbal, dětské hřiště, kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, stolní fotbal, stolní tenis, kulečník, dětské hřiště, hřiště na nohejbal, hřiště na volejbal, lanovka na kopce, venkovní bazén

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.