Vyhledávání zájezdu
Uzbekistán – Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán - Uzbekistán

Uzbekistán – Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán

Uzbekistán

, ProgramUzbekistán – Turkmenistán - Kyrgyzstán - Kazachstán

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Uzbekistán – Turkmenistán
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Sraz na letišti v Praze 2 hod. před odletem. Odlet do Taškentu.

2. den TAŠKENT
Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Program začíná prohlídkou Taškentu. Uvidíme místní „Broadway“, pěší ulici s umělci, Khast Imam Square – srdce Taškentu, mešitu Tilla Šejk, mauzoleum Kafal Šaši (hrob místního lékaře, filozofa a básníka islámu, který zde žil 904–979 n. l.), náměstí Nezávislosti Amir Temur a další významné památky města.

3. den TAŠKENT - URGENČ - CHIVA
Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Urgenče v Chorézmské oblasti. Odjezd do blízké Chivy, historického klenotu Střední Asie. Prohlídka města s návštěvou pevností Kunya Ark, madrásy Muhammad Rahim, mauzolea Pahlavána Mahmúda, mešity Islam Kodža a paláce Tašhauli. Nocleh v Chivě.

4. den CHIVA – KUŇJA URGENČ - DASHAUZ - DARVAZA
Snídaně. Přejezd na turkmenské hranice, vyřízení formalit. Pokračování do města Kuňja Urgenč, jež bylo ve 12.stol. hlavním městem Chorézmské říše (UNESCO), prohlídka místních monumentálních středověkých památek a následně odjezd do Dashauzu. Odtud pojedete džípy přes pouštní duny až do Darvazy. Ubytování v tradičních jurtách. Večer pozorování majestátní pekelné brány uprostřed pouště Karakum, která zde hoří již přes 40 let. Nocleh v poušti.

5. den DARVAZA - AŠCHABAD
Snídaně. Odjezd do Ašchabadu. Cestou zastávka v pouštní vesnici Erbent. Po příjezdu do Ašchabadu prohlídka města. Uvidíte park Nezávislosti, mešitu Ertogrul Gazy a oblouk Neutrality. Večer doporučujeme navštívit folklórní show spojenou s večeří. Nocleh.

6. den AŠCHABAD
Snídaně. Pokračování v prohlídce města. Návštěva Národního muzea historie a etnografie, kde se nachází největší koberec na světě. Dále uvidíte archeologické naleziště „Stará Nisa“(UNESCO), mešitu Turkmenbaši a zvenčí komplex prezidentského paláce. Nocleh.

7. den AŠCHABAD – MARY – MERV
Brzy ráno transfer na letiště, odlet do Mary. Po přistání exkurze do starobylého města Merv, které je úžasnou archeologickou lokalitou zapsanou na seznamu UNESCO. V oblasti se nachází pět starobylých měst z různých období. Na cestovatele může působit trochu rozpačitě, na první pohled je to krajina zjizvená příkopy a kanály, pastvinami pro velbloudy, s otlučenými stavbami z pískových cihel. Navštívíte mauzoleum sultána Sandžara, jež bylo vystavěno v 12. století. Dále uvidíte pozůstatky a památky měst Alexandria, Antiochia, Sultan Kala, zbytky zdí paláce Abdoulla Khana Kala, zříceniny tvrzí Kyz Kala a Erk Kala, mauzoleum Mukhammed Ibn Zeid. Návrat do města Mary, nocleh.

8. den MARY - BUCHARA
Snídaně v hotelu, odjezd k hraničnímu přechodu Farab, po vyřízení celních pasových formalit pokračování do města Buchara. Po příjezdu ubytování v hotelu. Volný čas na odpočinek, popřípadě procházka po historickém centru města s průvodcem.

9. den BUCHARA
Snídaně. Celodenní prohlídka města: pevnosti Ark, bývalého sídla bucharských emírů, mešity Bolo Hauz, mauzolea Češme Ajúba, architektonického komplexu Poj Kalon s madrásou Mír Arab, Ulugbegovy madrásy a madrásy Abdulazíze Chána. Pokračování v prohlídce Buchary, výlet k mauzoleím v Čór Bakru a k letnímu paláci Sitora-e-mokhi Chosa. První zprávy o městě Buchara pochází z roku 2500 př. n. l. Díky své poloze na řece Zaravshan to byla vždy významná oáza v poušti, která se stala důležitou zastávkou všech obchodních karavan. Její příjemné prostředí ještě podpořilo město výstavbou dobré kanalizační sítě. V Buchaře se nachází celkem 120 bazénů a posezení ve stínu 400 let starých morušovníků přijde v odpoledním vedru k duhu i dnes. Proto se zde taky vždy dařilo řemeslníkům a obchodníkům. Například výroba nožů má v Buchaře staletou tradici.

10. den BUCHARA ŠAKRIZÁB - SAMARKAND
Po snídani pokračujete v cestě dál do města Samarkand. Cestou zastávka v Šakrizábu, prohlídka města. Uvidíte palác Ak Sardi, Timuruvu klenbu, mešitu Khazrat Imám a ostatní místní památky. Pokračování do Samarkandu, ubytování. Nocleh.

11. den SAMARKAND
Snídaně, první část prohlídky města, které bylo dřívější křižovatkou dvou nejvýznamnějších obchodních cest. Náměstí Registan s Ulugbegovou madrásou a madrásami Tillya-kari a Šér-dór je hned vedle Modré mešity v Istanbulu nejnádhernější příklad islámské kultury a architektury. V jeho okolí se nachází velké množství dalších památek.

12. den SAMARKAND - TAŠKENT
Snídaně, pokračování prohlídky města Samarkand. Prohlédnete si observatoř Ulughbek z 15. století, vykopávky a muzeum antického města Afrosiab. Zajímavým bodem prohlídky je starobylé pohřebiště Shakh-i- Zinda. Architektonický komplex čítá na 44 hrobek a 20 mauzoleí z 11. – 15. století. Dále uvidíte krásně zrekonstruované Gur- Emirovo mauzoleum. Ukrývá hrobku Gur-Emira, který údajně stavěl pyramidy z lebek poražených nepřátel. Odjezd do Taškentu, nocleh.

13. den TAŠKENT – PRAHA
Transfer na letiště, odlet a přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha Taškent Almaty - Praha s přestupy včetně letištních tax ubytování se snídaní v 3* hotelech (kromě Darvaze) místní přelety místní průvodce a průvodce CK ESO travel všechny transfery výlety a vstupy do památek

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

víza Uzbekistán 630,– Kč víza Turkmenistán 1.200,– Kč imigrační kartu (Turkmenistán) $12 / os (na místě) bakšišné příplatek za polopenzi 5.990,– Kč

Poznámka: Na vyžádání je tento zájezd možné prodloužit o další poznávací okruh v Tádžikistánu nebo Kyrgyzstánu.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.