Vyhledávání zájezdu
Uganda po stopách Josefa Vágnera - Uganda

Uganda po stopách Josefa Vágnera

Uganda

, ProgramUganda po stopách Josefa Vágnera

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis zájezdu

Vydejte se „perlou“ Afriky po stopách Josefa Vágnera (zakladatele afrického safari ve Dvoře Králové nad Labem), který v této krásné zemi, plné nádherné přírody a vzácných zvířat, uskutečnil šest velkých expedic. Z jeho expedic, které proběhly mezi léty 1967 až 1976, přivezl na 2 500 zvířat. Tato zvířata se stala zakladateli nejvzácnějších chovů v zoologických zahradách po celé Evropě a díky nim mohou dnes zoologické zahrady vracet jejich potomky zpět do přírody.

S jeho dcerou Lenkou Vágnerovou a odborným průvodcem ze ZOO Dvůr Králové se vypravíte právě na ta místa, kde Josef Vágner uskutečnil tyto výjimečné expedice. Navštívíte nejkrásnější národní parky, kde budete pozorovat nejvzácnější zvířata Afriky, od malých kopytníků přes kočkovité šelmy a nosorožce až po slony. A dozvíte se také spoustu veselých a zajímavých příhod, které zde „Joe“ (jak jej nazývali Afričané) prožíval.

Vrcholem programu bude pozorování horských goril, které kromě Ugandy, Rwandy a Konga nelze zahlédnout nikde jinde na světě!


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!


Poznámka:
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Žádné očkování není povinné, některá jsou však doporučená. Vzhledem k nevyhnutelným časovým prodlevám začněte raději včas.
Program

1. den:

Letecky Praha – Entebbe. V Entebbe Josef Vágner poprvé vstoupil na africkou půdu a seznámil se s Afrikou.2. den:

NP Mount Elgon – park na jižní hranici oblasti Karamojas, kde měl Josef Vágner svůj tábor Greek River, a návštěva vesnice Nabiswa, kde s vesničany chytal zvířata.3. - 4. den:

Murchison Falls – dojezd do největšího národního parku Ugandy. Na tomto nádherném místě poprvé napadla Josefa Vágnera myšlenka vybudovat malé africké safari ve Dvoře Králové n. L. a tak přinést kousek opravdové Afriky do srdce Evropy; zastávka na hraně vodopádů, klasické safari s pozorováním typických zvířat parku (sloni, žirafy, buvoli, antilopy a mnoho dalších kopytníků, možná lvi a levharti); lodní safari na Nilu s pozorováním života ve vodě i kolem ní (zejména krokodýli, sloni, antilopy, buvoli, hroši a vodní ptáci, velká šance spatřit vzácného a nádherného člunozobce velkého), pěší výstup od břehu Nilu k vrcholu vodopádů, po celý čas ohromující pohledy do sedmimetrové průrvy, kterou se valí všechna voda Nilu!5. den:

Jezero Albert – přejezd v západní části Velké příkopové propadliny: cesta lemovaná stády zebu doprovázenými hrdými pastevci kmene Alurů, poli manioku a chýšemi s doškovými střechami; břehy porostlé palmami; krajina členěná stržemi, vodními toky a bažinami střídajícími se s políčky tabáku, bavlny a sladkých brambor; zastávka v přístavní rybářské vesnici Butiaba, dojezd do města Fort Portal, odkud spatříme bílé vrcholky Ruwenzori.6. den:

Ruwenzori – život obyvatel kmene Bakonzo; pěší túra do džungle v podhůří, návštěva domorodé vesnice.7. den:

NP Queen Elizabeth – lodní safari po přírodním kanálu Kazinga až k ústí do jezera Edward velká koncentrace hrochů, buvolů a dalších velkých savců, koupajících se slonů, vyhřívajících se krokodýlů s hejny vodních ptáků a dravci doslova na dosah ruky.8. den:

NP Queen Elizabeth – ranní safari s masivem Ruwenzori v pozadí; sloni, buvoli, různé druhy antilop, stáda mohutné vodušky kob, možná spatříme i lvy; zde Josef Vágner zajišťoval natáčení francouzského filmu Hvězda Jihu pro společnost Eurofrance Films, čímž si vydělal první peníze na odchyt a transport zvířat do Československa; návštěva unikátních solných jezer v oblasti Katwe – významná naleziště soli a její těžba tradičním způsobem; možnost pozorování plameňáků.9. den:

NP Bwindi – přejezd podle počasí a sjízdnosti cest jednou z variant: 1) za sucha přímo na jih podél konžských hranic směr Ishasha; zde Josef Vágner pozoroval vzácné stromové lvy, kteří by tu měli být dodnes; 2) za mokra horskou cestou přes kultivovanou zemědělskou oblast Rukungiri.10. den:

„Gorilla tracking“ v NP Bwindi: za prvních ranních paprsků slunce se vydáme do Bwindi Impenetrable Forest (doslova „neproniknutelný les“) – mimořádný zážitek v blízkosti jedinečných tvorů v nitru horského deštného pralesa; odpolední procházka domorodou vesnicí.11. den:

Jezero Bunyonyi – četné ostrovy obklopené horskými svahy, projížďka po jezeře, noc na břehu jezera.12. den:

NP Lake Mburo – pestrá mozaika biotopů – bažiny pokryté porosty papyru, pět jezer, savany a kopce s nízkými keři a převažujícími akáciemi, večerní safari autem a noc strávená přímo v srdci parku.13. den:

NP Lake Mburo – pěší safari; stáda zeber a další z mnoha druhu kopytníků (buvolovec topi, lesoň, impala, buvol kaferský, nebo dokonce i obrovitá antilopa losí); odpoledne odjezd do Kampaly, zastávka na rovníku; krátká prohlídka Kampaly, večer relaxace v Entebbe před cestou domů.14. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.