Vyhledávání zájezdu
Uganda – magický svět pohoří Ruwenzori - Uganda

Uganda – magický svět pohoří Ruwenzori

Uganda

,Uganda – magický svět pohoří Ruwenzori

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis zájezdu

"Měsíční hory" nebo "Kolébka mraků", synonyma ojedinělého pohoří východní Afriky, Ruwenzori Mountains , jehož nejvyšší horou a zároveň třetí nejvyšší horou v Africe je Mt. Stanley s vrcholem Margherita Peak 5109 m. Leží na hranici Ugandy a Demokratické republiky Kongo a představuje předěl mezi vysoko položenými savanami východní Afriky a hustými lesy na západě. Narozdíl od ostatních hor v oblasti nejsou Rwenzori Mountains vulkanického původu, vznikly vrásněním během formování západního cípu Velké příkopové propadliny. Jedná se o pohoří pokrývající rozsáhlé území, se šesti hlavními masívy, z nichž každý má několik vrcholků - vesměs pokrytých sněhem a ledem. Výstup není jednoduchý ani na začátku, čekají nás bahnité rozmáčené stezky a klouzavé kmeny, kdy však budeme oblopeni bujnou zelenou vegetací, starčky a lobeliemi a samozřejmě nosiči a průvodci, kteří nám psokytnou maximální péči. Na závěrečný technicky středně náročný výstup po ledovci již bude potřeba maček, lan a cepínů.


Očkování a zdrav. příprava:

Povinné očkování proti žluté zimnici – bez záznamu o tomto očkování v mezinárodním očkovacím průkazu nelze zažádat o příslušné vízum.


Poznámka:

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Žádné očkování není povinné, některá jsou však doporučená. Vzhledem k nevyhnutelným časovým prodlevám začněte raději včas.
Fakultativně lze zájezd prodloužit o výlet za gorilami do NP Bwindi

Program

1.-2. den:

Letecky Praha – Entebbe, brzký ranní přesun do hotelu, prohlídka města.3. den:

Celodenní přejezd do Kasese.4. - 12. den:

Devítidenní treking přes kempy Sine, Mutinda, Bugata, Butawu, a Margherita s výstupem na Mt. Margheritu (5109 m). Sestup dolů přes kemp Bugara a Samalira do základního tábora a přejezd do Fort Portal.13. - 14. den:

Celodenní přesun přes Kampalu do Entebbe, odpočinek v hotelu. Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.