Vyhledávání zájezdu
Treking v Patagonii - Argentina

Treking v Patagonii

Argentina

, ProgramTreking v Patagonii

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Buenos Aires - transparent 13°C


Popis zájezdu
Jižní část Argentiny a Chile – region Patagonie – je oblastí jako stvořenou pro náročnější, ale zato lahůdkovou pěší turistiku. Náš zájezd zahrnuje dva jedinečné horské treky, nesoucí právem přízvisko "světové“, které míří k jedněm z nejkrásnějších horských štítů Jižní Ameriky. A opravdu unikátním zážitkem pro zájemce na závěr bude čtyřdenní trek v liduprázných Ohňových Andách.
Náročnost:
Oba treky v základní části zájezdu hodnotíme náročností 2-3, což je dáno spíše drsnějšími klimatickými podmínkami Patagonie s proměnlivým počasím a častými silnými větry, než chodeckou náročností trasy. Trek na Ohňové zemi má jednoznačně náročnost 3 vzhledem k odlehlosti trasy a nevýrazným stezkám, které se často ztrácejí v nepřehledném terénu. Je zde třeba počítat s kamenitými i zamokřenými úseky.
Program

1. - 2. den:

Letecky Praha - Buenos Aires a následný přelet do El Calafate - vstupního městečka do argentinského NP Los Glaciares.3. den:

Fakultativní výlet k ledovci Perito Moreno, jednomu z mála narůstajících ledovců na světě.4. den:

Přejezd do NP Los Glaciares , pravděpodobně nejpůsobivější horská oblast And. Trek pod 3000 m vysoký vrchol Cerro Torres.5. - 6. den:

Trek pod horský masiv Fitz Roy (3700 m) a v jeho okolí.7. den:

Stěny Cerro Torres osvětlené ranním sluncem, výhledy na Fitz Roy; odpoledne návrat do El Calafate.8. den:

Přesun do Chile - do městečka Puerto Natales, vyhlášené restaurace s chilskou kuchyní.9. den:

NP Torres del Paine , túra nalehko - vyhlídka na tři mohutné granitové věže ("torrés") Paine vysoké 2800 m, převyšující krajinu o více než 2000 m.10. - 14. den:

Velký okružní trek v nádherném NP Torres del Paine. Trek vede kopretinovými loukami, údolím řeky Paine, podél ledovce Dickson, bažinami stoupá kolem ledovcových jezer a bystřin k sedlu ve výšce 1100 m, kde nabízí monumentální vyhlídku na obří ledovec Grey, dále potom klesá podél ledovce k jezerům Grey a Pehoe a končí další majestátní vyhlídkou na masiv Cuernos del Paine.15. den:

Závěr treku, relaxace v civilizaci v Puerto Natales.16. - 18. den:

Přesun do El Calafate, přelet do Buenos Aires, následující den návrat do ČR.

PRODLOUŽENÍ - OHŇOVÁ ZEMĚ (náročnost 3):16. den:

Přejezd do Punta Arenas, plavba přes Magalhaesovu úžinu do Ohňové země, autobusový přesun do jižního cípu Argentiny, do městečka Ushuaia na pomezí NP Tierra del Fuego.17. - 20. den:

Jedinečný čtyřdenní okružní trek v divokých a liduprázdných Ohňových Andách, kam doposud vkročil jen málokterý turista.21. den:

Ushuaia, volný program v rybářském městečku s "antarktickou" atmosférou, fakultativní lodní výlet ke kolonii tučňáků Magalhaesových, přelet do Buenos Aires.22. den:

Prohlídka Buenos Aires, pastelově zbarvené domy ve čtvrti umělců La Boca, hřbitov ve čtvrti Recoleta a volný program.23. - 24. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.