Vyhledávání zájezdu
To nejlepší z Ománu a na skok do Kataru a Bahrajnu - Katar

To nejlepší z Ománu a na skok do Kataru a Bahrajnu

Katar

,To nejlepší z Ománu a na skok do Kataru a Bahrajnu

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:Popis zájezdu

Mám ráda nevtíravou pestrost zemí Perského zálivu! Každý kout této části světa má svou specifickou kulturu, architekturu i přírodní zajímavosti. Mohlo by se vám zdát, že když už jste poznali Dubaj, viděli jste vše. Pravdou je však pravý opak – viděli jste jen něco málo z moderní architektury, ale nepoznali jste místní unikátní kulturu, tradiční architekturu, přírodu a přátelské obyvatele tohoto regionu. Nejlépe to vše můžete poznat právě v pestrém a přátelském Ománu. Často se mě přátelé ptají, (neboť neustále Omán vychvaluji, „otravuji je" fotkami, zážitky apod.), co si pod Ománem mají představit – „je to něco jako moderní Dubaj či naopak tradicemi až příliš svázaný Jemen"? Vždy říkám, že jde o takovou kombinaci obojího – moderní země, která i díky moudrosti současného vladaře, sultána Qaboose, dokázala najít soulad mezi tradicemi a modernitou 21. století. Výhodou zůstává i místní náboženství – Ománci jsou většinově vyznavači tzv. ibadijovského islámu. Ten je na jednu stranu velmi konzervativní v nárocích na jeho vyznavače – snaží se z lidí dostat v dobrém slova smyslu „to nejlepší“, ale zároveň si zachovává otevřenost vůči jiným kulturám a náboženstvím. Proto v Ománu najdete i kostely, hinduistické svatyně a další svatostánky. Často se s vámi lidé na ulici dají do řeči, budou se zajímat o vaši zemi, rodinu, budou se vás ptát, jak se vám u nich líbí a že jsou rádi, že jste se do Ománu přijeli podívat, a důvodem této konverzace nebude jen snaha vám něco prodat. Co se týká bezpečnosti – Omán bych bez obav nazvala „Švýcarskem“ Perského zálivu. Snad jen drobný příklad – jednou si jeden z mých klientů na veřejné pláži v Maskatu zapomněl peněženku a řekl mi o tom až za dva dny, měl ji za beznadějně ztracenou. Když jsme se po několika dnech vrátili do Maskatu oběhla jsem kavárny u pláže a skutečně v jedné z nich mi peněženku vrátili i s penězi!
Tedy neváhejte a vydejte se s námi do Ománu poznat malebnou tradiční i moderní architekturu, zdejší kulturu, přírodní krásy a hlavně milé lidi!
A abyste v plné šíři poznali pestrost Perského zálivu, můžete si zájezd prodloužit o poznání moderního Kataru a historicky neobyčejně zajímavého Bahrajnu.


Upozornění:

Upozorňujeme, že je třeba mít pas, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko. I přes předem uhrazené ubytování, dopravu a další služby, vyžadují Katarci při vstupu do země minimální hotovost 1500 USD / osoba či kreditní kartu s obdobnou částkou na vašem bankovním účtu.


Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj – 9 500 Kč / 15 000 Kč /10 800 (při prodloužení o Katar) / 15 600 Kč (při prodloužení o Katar a Bahrajn)

bahrajnské vízum – 2600 Kč

Program

1. – 2. den:

Letecky Praha – Maskat; prohlídkaMaskatu: rybí trh; sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche" až na nejstarší arabský trh tzv. súk Muttrah ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.3. den:

Přejezd podél pobřeží do Súru, města námořníka Sindibáda, chráněného přístavu plného tradičních plachetnic „dhow“; cestou zajímavý Bimmah sinkhole (sifon) s možností koupání; vyhlídka na pozůstatky hrobky Bibi Maryam; výběžek Ras Al Haddkladiště mořských želv; fakultativně noční pozorování želv při kladení vajec.4. den:

Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; fakultativně možnost výstupu k podzemní řece, jež odvádí vodu z vyvěrajícího pramene; poušť Wahiba sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříct západu slunce na dunách; večeře a noc v luxusním pouštním kempu.5. den:

Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; Nizwa –bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, mešita a súk (trh) proslavený tradičními dýkami khanjar; bezesporu nejkrásnější horská vesnice, postavená z nepálené hlíny, Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.6. den:

Faláž Daris – největší zavodňovací systém v Ománu; prohlídka malebného paláce Jabrin ze 17. století, bývalého centra vzdělanosti; návštěva monumentální pevnosti Bahlajejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a její současná podoba pochází ze 13. – 14. století.7. den:

Návrat na pobřeží, cestou pevnost Rustaq ze 13. století včetně interiérů a exteriéry pevnosti Nakhal; malebná horská vesnice Al Awabi proslulá výrobou medu; koupání v moři, odpočinek, relaxace.8. den:

Koupání v Indickém oceánu, odpočinek, relaxace; fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění – např. ostrov Dimaniyat, jedno z nejlepších míst: více než 100 druhů tvrdých i měkkých korálů, různobarevné korálové rybky, rejnoci, hladkouni leopardí, murény, delfíni, mořské želvy apod. Noční transfer na letiště, odlet domů (přílet do Prahy 9. den).

PRODLOUŽENÍ O KATAR:9. den:

Přelet do Kataru – emirát v jihozápadní části Perského zálivu, ležící na poloostrově, vybíhajícím do Perského zálivu; hlavní město Dauhá: panoráma s mrakodrapy ve West Bay; rezidenční čtvrť Perla Kataru; návštěva muzea islámského umění v architektonicky velmi ceněné budově od I. M. Peiého („moderní pouštní pevnost“ s nejrozsáhlejší veřejně přístupnou sbírku islámských uměleckých předmětů v celém regionu); přístavní promenáda Corniche; Fanar Tower; snad nejkrásnější tradiční trh v Perském zálivu súk Waqif – perlu tohoto trhu představuje část se sokoly a jinými dravci, které zde chodívají svým vnukům Katarci kupovat.

PRODLOUŽENÍ O BAHRAJN:10. – 11. den:

Přelet do Bahrajnu (či odlet a návrat do Prahy) – nejmenší ostrovní stát v jižní části Perského zálivu; „Pearl Trail“ve čtvrti Muharraq – krásně renovované „staré město“, včetně interiérů některých budov, v minulosti zde žili lovci perel a obchodníci; mešita Al Fateh jedna z největších mešit na světě; fakultativně exteriéry historické mešity Al Khamis; A‘Ali pohřební mohyly – tak trochu záhada místní historie; pahorek Qal'at al-Bahrainse stejnojmennou pevností z 16. století a zajímavým muzeem, již ve 3. tisíciletí př. Kr. zde stálo město, centrum dilmunské kultury; bahrajnské národní muzeum; foto zastávka u Bahrajnského kulturního centra s větrnými turbínami a originální okolní moderní architekturou; most krále Fahda skládající se z několika mostů a viaduktů, jež spojují Saúdskou Arábii a ostrovní Bahrain, výhled na Saudskou Arábii; návštěva velbloudí farmy; fakultativní večerní návštěva trhu v Manámě; odlet do Prahy.12. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.