Vyhledávání zájezdu
To nejlepší z Namibie - Namibie

To nejlepší z Namibie

Namibie

, ProgramTo nejlepší z Namibie

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Namibie - svůdná a nepoznaná
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet skupiny do Windhoeku s přestupy.

2. den PŘÍLET DO WINDHOEK
Po příletu do Windhoeku imigrační formality, výměna peněz a setkání s průvodcem. Následuje transfer do Kalahari Desert, ubytování, večeře.

3. den FISH RIVER CANYON
Cestou do Hobas navštívíme háj pitoreskních stromů Quiver Tree a o dvě hodiny později se ocitneme v divoké krajině rezervace Ritchveld a na dosah Hadí řeky, která nám záhy odhalí produktsvé tisícileté práce – totiž Fish River Canyon, druhý největší kaňon planety. Se západem slunce opustíme působivé vyhlídky a ubytujeme se v nedaleké a půvabném hotelu Canyon Village.

4. den AUS - DIAS POINT - LUDERITZ
Zastávka v Aus s nádhernou budovou nádraží a snad v okolí spatříme i stáda divokých koní. Pak se pouští Namib vydáme k přímořskému Luderitz, živé připomínky německého osídlení z konce 19. století. Vedle prohlídky města odkud do světa proudí diamanty z oblasti Sperrgebiet se zastavíme na mysu Diaz s koloniemi plameňáků (dle časových možností).

5. den TAJEMNÝ KOLMANSKOP - SESRIEM
Dopoledne prohlídka magického městečka duchů Kolmanskop, kde v roce 1908 odstartovala fascinující diamantová horečka. Pak přejezd zpět do vnitrozemí do blízkosti Sesriem. Pozdní odpoledne pak strávíme v svazích přilehlých hor, kde se s drinkem něčeho tvrdšího necháte mazlit hřejivou atmosférou zapadajícího slunce.

6. den SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - SOLITAIRE
Brzy ráno – ještě před svítáním – vyrazíme podél koryta řeky Tsauchab obklopeni dunami zářícími vpaprscích vycházejícího slunce. V samém závěru přesedneme do terénních vozů. Bez nich bychom stěží překonali poslední kilometry hlubokého písku a dosáhli jednoho z nejpozoruhodnějších míst Namibie – Sossusvlei a Deadvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí svou pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných vln a nikdy proto nedosáhne oceánu. Ranní měkké světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě si ještě prohlédneme zákoutí malého zato všakpůvabného kaňonu Sesriem. Cestou do Swakompund zastávka v Solitaire, pak překročíme obratník Kozoroha a zastavíme v kaňon Kuiseb, jenž jako mohutná překážka brání písečnýmvlnám v cestě dál k severu. Příjezd do přímořského Swakopmundu.

7. den SWAKOPMUND A PLAVBA
Ráno plavba v zátoce Walvis Bay s pozorováním tuleňů, delfínů a mořských ptáků. V dopoledním slunci si vychutnáme čerstvé ústřice a víno (v ceně). Pak zastávka u písečné duny č. 7 a nakonecnávrat do Swakopmundu přezdívanému spící kráska. Můžete odpočívat, zajít na tržiště, „courat“ se u moře, navštívit některou z restaurací či jen tak zajít na pivo a vstřebat atmosféru tohoto původněněmeckého koloniálního města.

8. den MOON LANDSCAPE – WELWITCHIA MIRABILIS – SPITZKOPPE
Dnes si vychutnáme neuchopitelnou nádheru Namibské pouště. Uvidíme záhadné rostlinyWelwitchia Mirabilis (dle časových možností), zastavíme na hraně rozervané Měsíční krajiny - Moon Landscape. Pak přesun k žulové hoře Spitzkoppe, která jako maják v moři písku ukazuje cestu zbloudilým cestovatelům a dojezd do těsné blízkosti pohoří Brandberg..

9. den WHITE LADY - KMEN HIMBA
Měkký úsvit nás zastihne v úpatí pohoří Brandberg. Pěšky (cca 1,5 h) se vydáme k White Lady Painting – záhadným křováckým malbám starým více než 2000 let. Přesun do osady kmene Himba s proslulými krasavicemi, které skrývají své půvaby krátkými koženými sukénkami a „myjí“ sekouřem kadidel. Přejezd do těsné blízkosti NP Etosha a dle časových možností i odpolední safari.

10. den ZEMÍ PŘELUDŮ (safari v Etosha NP)
Konečně! Pro domorodce Místo přeludů či Země suché vody, pro nás NP Etosha. Celodenní safari v jedné z nejunikátnějších rezervací Afriky umocní nesmírně pestrá krajina, nekonečné solnépánve a četná napajedla s nosorožci, žirafami, slony, lvy, stády zeber a mnoha druhy ptáků.

11. den SAFARI ETOSHA NP
Velká část dnešního dne je opět zaslíbena safari v Etosha NP. Rezervaci v odpoledních hodinách opustíme západní branou a přesuneme se do úhledného městečka Tsumeb.

12. den HOBA METEORIT – WINDHOEK
Ráno přejezd do blízkosti osady Grootfontein, kde navštívíme největší meteorit světa Hoba. Váží 60 tuna zavítal k zemi před 80 tisíci lety. Následuje odjezd do Windhoek a odpolední prohlídka této živémetropole Namibie, které ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice. Dlečasových možností návštěva Diamond Works, kde se seznámíme se zpracováním těchto vzácnýchdrahokamů, které jsou vedle cestovního ruchu největším zdrojem bohatství země.

13. den ODLET DO PRAHY
Dopoledne volný program, před obědem transfer na letiště, odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

Praha – Windhoek – Praha s přestupy letištní taxy 11x nocleh v 3* a 4* hotelech se snídaní dopravu klimatizovaným vozem/mikrobusem vstupy v ceně: Kolmanskop Ghost Town, Etosha NP, Twyfelfontein, Dolphin and Seals Walvis Bay, Welwitschia Mirabilis a Moon Valley, Sossusvlei, návštěva kmene Himba, Namibi Naukluft, meteorit Hoba služby českého průvodce výpravná plavba v zátoce Walvis Bay jízda terénními vozy k písečným dunám v Sossuvlei

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní vstupy a výlety a spropitné víza do Namibie (vyřídí CK) 3.000,– Kč

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.