Vyhledávání zájezdu
THAJSKO - LAOS - VIETNAM - Zapomenuté klenoty Asie - Laos

THAJSKO - LAOS - VIETNAM - Zapomenuté klenoty Asie

Laos

, HotelTHAJSKO - LAOS - VIETNAM - Zapomenuté klenoty Asie

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Thajsko - Laos - Vietnam - Památky a bílé pláže
Popis
Usměvaví lidé, stovky kilometrů opuštěných pláží, výborná kuchyně a památky UNESCO.
Doplňující informace
Thajské pohlazení ve starobylém městě Chiang Mai s opevněním, vodním příkopem a hradbami. LAOS - zapomenutý klenot Asie. Země se specifickou kulturou, historií a zvyklostmi. 68 národností zde dosud žije tradičním způsobem života, téměř nepoznamenaným západní civilizací. Bývalé královské město Luang Prabang zapsané na seznamu UNESCO. Krasové útvary ve Vang Vieng. VIETNAM - exotická země s historií starou 4 000 let, stovkami kilometrů pláží, výbornou kuchyní. V Hanoji i v Saigonu stihneme to nejdůležitější. Výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Bývalé město císařů Hue, přístav se středověkou architekturou Hoi An. Odpočinek na písečných plážích městečka Nha Trang.

"

Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Čekají nás nejzajímavější místa jihovýchodní Asie, mnohá z nich zapsaná na seznamu UNESCO. Thajsko je téměř cestovatelskou povinností a zároveň rájem pro každého turistu. Turisticky zapomenutý Laos je pestrou škálou národností a s tím spojených zvyklostí. Vietnam jako exotická země s historií starou 4 000 let. Možná jsou i kratší "varianta zájezdu, akce č. 212. Thajsko je téměř cestovatelskou povinností a zároveň rájem pro každého turistu. Turisticky zapomenutý Laos je pestrou škálou národností a s tím spojených zvyklostí.
Den 1. - 2.
Letecky do THAJSKA, Chiang Mai. Nezapomenutelný noční bazar. Stylová večeře s hudbou a tanečnicemi."
Den 3.
Starobylé město Chiang Mai v království Lana s opevněním, vodním příkopem a hradbami. Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Wat Chedi Luang s masivní stúpou. Chrám Doi Suthep. Pro zájemce tradiční masáže či návštěva thajského boxu.
Den 4.
Motýlí, orchidejová, hadí a sloní farma. Projedete se na slonu? Přesun do hraničního městečka Chiangkhong. LAOS. Večeře na břehu Mekongu.
Den 5.
Cesta lodí po veletoku Mekong do Luang Prabangu, města plného chrámů s francouzským koloniálním nádechem. Cestou zastávka v posvátné jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy.
Den 6.
Luang Prabang"- nejdéle obydlené laoské město, po staletí sídlo králů. Město zapsané do seznamu UNESCO, dodnes se zde zachovalo 32 chrámů. Prohlídka města - chrám Wat Sieny Thong ze 16. století, Mt. Phousi, Wat Chomsi. Cesta hornatou krajinou na jih mezi vesničkami, kde se zastavil čas (Na jak dlouho ještě?). Tyrkysové vodopády Kuang Si a záchranné centrum medvěda ušatého.
Den 7. - 8.
Přesun do malebného městečka Vang Vieng ležícího mezi monumentálními krasovými útvary. Krátký nenáročný trek po okolních vesničkách, buddhistické jeskyně s"obrovskými sochami Buddhy. Osvěžující koupání ve vodopádech. Příjemné vyhlídky do okolní krajiny.
Den 9.
Přesun do Vientiane, jednoho z nejmenších hlavních měst Asie. Zlatá stúpa Pha That Luang, Wat Si Sakets desítkami sošek Buddhů, kláštery, vítězný oblouk Patuxai."
Den 10.
Letecky z"laoského Vientianu do hlavního města VIETNAMU, Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.
Den 11.
Přesun do oblasti Tam Coc, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z"10. a 11. století. Nocleh v"Ninh Binh.
Den 12. - 13.
Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.
Den 14.
Prohlídka Hanoje. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cotz roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?
Den 15. - 16.
Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hué"(UNESCO). Citadela - sídlo císaře, jeho paláce a císařské hrobky. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště.
Den 17.
Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang"- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z období rozkvětu Čamské říše ze 7.-15. století. Mramorové hory Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s jeskyněmi. Nocleh v Hoi An.
Den 18. - 19.
Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son - bývalé náboženské centrum Čampů ve 4.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd vlakem do Nha Trang.
Den 20. - 21.
Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.
Den 22. - 23.
Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Ovocné zahrady a výroba produktů z kokosového mléka. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Ranní plovoucí trh. Návrat do Saigonu.
Den 24.
Ho Či Minovo" město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta od G. Eiffela. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s Vietnamem. Odlet domů.
Den 25.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.