Vyhledávání zájezdu
Thajsko, Laos, Kambodža - Laos

Thajsko, Laos, Kambodža

Laos

, Hotel starstarThajsko, Laos, Kambodža

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Oblíbené a příjemné Thajsko, ještě nedávno těžce zkoušená Kambodža i turisticky pozapomenutý Laos – to budou cíle naší cesty. Poznáme překrásnou tropickou přírodu, unikátní historické památky a především zdejší milé obyvatele. Směr nám budou udávat řeky – rušná Chao Phraya, životodárný Mekong, či tok obracející Tonlé, jež nás dovede až k jedinečnému chrámovému komplexu Angkor. Na konci cesty si užijeme koupání na písečných plážích ostrova Koh Chang. Komu nebude stačit odpočinek na pláži, může se projet na slonu či šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu.
Velikost skupiny:

6–16 účastníků

China Tip:

Až potkáte v Kambodži krále Sihamoniho, můžete si s ním promluvit česky. Jeho otec, slavný král Sihanuk, poslal prince v roce 1962 do Prahy a ten zde strávil více než deset let. Mimo jiné studoval klasický tanec a hudbu na Akademii múzických umění. Za vlády Rudých khmerů nalezl útočiště v KLDR, později založil taneční školu v Paříži.
Strava
bez stravování
Zájezd zahrnuje
letenka Praha–Bangkok–Praha (vč. všech poplatků), 1x přelet (Vientiane–Phnom Penh), turistické autobusy (1x noční přejezd), 6x plavba lodí, mikrobusy, taxi a tuk-tuky, 17x hotel ** nebo bungalov, český odborný průvodce China Tours
Zájezd nezahrnuje
kambodžské vízum – 30 USD, barmské vízum – 30 USD (volitelné), Jednolůžkový pokoj – 5400 Kč, laoské vízum – 30 USD
Program
Den 1
Praha – Bangkok : přílet a ubytování; další program dle času příletu.
Den 3
Bangkok : prohlídka města – královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy; plavba kolem chrámu "ranních červánků" Wat Arun – rušný život na řece Chao Phraya; noční přejezd pohodlným autobusem na sever.
Den 4
Chiang Rai a okolí: plavba po řece Mae Kok do vesnic horských kmenů, možnost projížďky na slonech.
Den 5
Chiang Rai – Huay Xai : mikrobusem do oblasti "opiového" Zlatého trojúhelníku v nejsevernější části Thajska – fakultativně krátká návštěva Barmy (karenská vesnička a místní pestrobarevný trh); překročení hranice do Laosu.
Den 6
Huay Xai – Luang Phrabang: celodenní plavba po legendárním veletoku Mekong 300 km dlouhým, jinak nepřístupným horským údolím s vesničkami téměř nezasaženými civilizací.
Den 7
Luang Phrabang – jedno z nejkrásnějších měst Asie a starobylé sídlo králů s mnoha buddhistickými chrámy, francouzskou koloniální architekturou, spoustou zeleně a jedinečnou atmosférou : prohlídka mnoha chrámů a klášterů ( Královský palác , Wat Xieng Thong, Wat Visun, Wat Aham aj.), Phu Si – Barevná hora s vyhlídkou na celé město; fakultativní výlet (lehký trek, nebo tuk-tukem) přes vesnice horských kmenů k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, nebo nasávání atmosféry města a nákupy suvenýrů.
Den 9
Luang Phrabang – Vang Vieng: přejezd krajinou serpentin s úchvatnými výhledy .
Den 10
Vang Vieng na řece Nam Song – 2denní pobyt/odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů : fakultativní varianty programu – nenáročná plavba na kanojích/kajacích (raftech) a návštěva krápníkové jeskyně; možnost půjčení kol/mopedů (resp. lze i tuk-tuky) pro výlety do okolí s mnoha krasovými jeskyněmi a vodopády – koupání v Modré laguně ap.
Den 12
Vang Vieng – Vientiane : půldenní přejezd hornatou krajinou přes malebné vesničky do hl. m. Laosu – Zlatá stúpa Pha That Luang, chrám Wat Si Saket, Vítězný oblouk aj.; večerní posezení u Mekongu ap.
Den 13
Vientiane – Phnom Penh : letecky do hl. m. Kambodže – královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi; pro zájemce Muzeum genocidy.
Den 14
Phnom Penh – Siem Reap : výlet lodí po jezeře Tonle a přejezd do Siem Reapu – cestou rybářské plovoucí vesnice ; podvečer u Angkor Watu – pohled na chrámy při západu slunce .
Den 15
Siem Reap : dva dny v jedinečném komplexu Angkoru a jeho tajuplná atmosféra – khmérské chrámy Bayon, Ta Prohm, Banteay Srei, Sloní terasa a mnohé další; večer fakult. možnost navštívit khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.
Den 17
Siem Reap – Koh Chang: půldenní přejezd přes kambodžské hranice do Thajska k moři , trajekt na ostrov Koh Chang.
Den 18
Koh Chang : dva dny na nádherných plážích ostrova – koupání, fakultativně šnorchlování na korálech/rybaření, možnost sloního safari , případně dalších výletů.
Den 20
Koh Chang – Praha: odpoledne přejezd do Bangkoku a noční let do Prahy, přílet 21. den.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.