Vyhledávání zájezdu
Terénní expediční vozidlo - Jihoafrická republika

Terénní expediční vozidlo

Jihoafrická republika

, KempTerénní expediční vozidlo

Počet termínů:

23 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kempování v Botswaně
Popis hotelu
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Před a po expedici
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Jihoafrické republice naopak prodloužit).

Vzhledem k tomu, že odjezd z Johannesburgu je ve velmi časných ranních hodinách, je zde nutný nocleh před cestou. Optimální ubytování je v lodgi partnera, odkud se ráno i vyráží. Jak nocleh, tak transfer z letiště, vám rádi zajistíme. Poslední den programu je návrat do Johannesburgu naplánován v pozdně odpoledních / večerních hodinách. Vzhledem k dlouhému přejezdu není možné přesně určit čas, proto opět doporučujeme počítat zde s nocí v Johannesburgu před návratem do Evropy, případně odletem do další destinace. I tyto služby vám na požádání rádi zajistíme.

Je možné tento program absolvovat částečně letecky: Odletět z Victoria Falls do Johannesburgu 15. den. V případě zájmu o tuto variantu nás kontaktujte a my vám zpracujeme cenovou nabídku.
1. den Johannesburg - Kalahari
Časně ráno se vyrazíte vaším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na západ. Budete projíždět malebnou krajinou po úpatí pohoří Magaliesberg a u Lobatse překročíte hranici s Botswanou. Jihoafrické kopečky se pomalu začnou vytrácet a dostanete se na nekonečné pláně Kalahari. V pozdním odpoledni dorazíte do kempu poblíž města Kang. Postavíte si stany a čeká na vás příjemný bar s restaurací, kde si dáte večeři.

Tento den je oběd a večeře na vlastní náklady.
2. den Kalahari - po stopách křováků
Budete vstávat časně ráno a odměnou za to vám bude snídaně s pohledem na nádherný východ slunce v Kalahari. Po snídani se vydáte do Ghanzi, které je domovem posledních tradičních příslušníku kmene křováků. Do vašeho dalšího kempu dorazíte po poledni. Oběd bude připraven ve vaší polní kuchyni v náklaďáku a po obědě vás čeká siesta. Odpoledne vás přijdou vyzvednout křováci a pod jejich vedením se vydáte na pěší procházku do buše. Ukážou vám, jak přežívají v těchto nehostinných podmínkách, které byliny a keře se používají jako léky a které se zase dají konzumovat.
Po procházce se vrátíte do kempu, kde vás čeká večeře, posezení kolem ohně a další noc pod nekonečným africkým nebem plným hvězd.

snídaně - oběd - večeře
3. - 5. den Delta Okavango
Dnes se váš poznávací zájezd do Botswany přesune do delty řeky Okavango. Kalahari opustíte časně ráno a budete pokračovat Botswanou na sever. Kolem poledne dorazíte k řece Okavango. Tady vás čeká oběd z vaší polní kuchyně v náklaďáku, po něm naložíte na člun zásoby a věci na tři noci a vyrazíte do nitra delty. Náklaďák zůstane zaparkovaný na pevnině a vás čeká přibližně tříhodinová cesta rychlým člunem do nitra vodního království. Řeka se klikatí a větví, budou vás obklopovat lesy papyrusů a rákosu, sem tam přerušené ostrůvky palem. Jak budete pronikat hlouběji do nitra delty, kanálů bude přibývat a řeka se bude zužovat. Cestu vám zpestří pozorování neuvěřitelného množství vodního ptactva a také stálých obyvatel místního toku - krokodýlů nilských.
Na ostrově vás čeká pohodlné ubytování v jednoduchých chatkách, kde strávíte následující tři noci. Během těchto dní budete poznávat krásy panenské africké přírody jak při pěších vycházkách, tak i tradičním způsobem na kánoích mokoro.
Se skleničkou v ruce si vychutnáte jedinečné západy slunce nad lagunou a budete usínat příjemně unavení za zpěvu žab.

snídaně – oběd – večeře
Delta Okavango
Okavango, masivní řeka, která ústí vnitrozemskou deltou do pouště Kalahari, vytváří unikátní ekosystém s neuvěřitelným množstvím rostlin i zvěře. Milovníci ptactva by těžko hledali vhodnější místo na pozorování a fotografování opeřenců.
6. den Okavango - Maun
Časně ráno začnete svojí cestu zpět do civilizace. Ostrov opustíte opět na rychlém motorovém člunu, který vás doveze zpět k vašemu expedičnímu náklaďáku. Autem se vydáte do Maunu, hlavního města delty Okavango.
Odpoledne se ubytujete v pohodlí kempu na břehu řeky Boteti. Čeká vás noc v prostorných pevných stanech a k dispozici budete mít také bazén, dobře zásobený bar a restauraci.

snídaně – oběd – večeře
7. - 10. den Rezervace Moremi / Savuti / Chobe
Ráno zanecháte svůj expediční náklaďák v bezpečí kempu v Maunu a přesednete do otevřeného terénního vozidla. Vaše první zastávka bude v Maunu, kde doplníte zásoby jídla a pití na následující čtyři dny a odsud budete pokračovat na sever do národních parků.
Před sebou máte pět dní klasického safari. Budete cestovat expedičním terénním vozidlem, ze kterého budete mít díky jeho výšce při safari jedinečný výhled.
Během těchto dní projedete rezervace Moremi, Chobe a Savuti, každý večer budete nocovat v tábořišti uprostřed divočiny. Po večeři si sednete se skleničkou kolem ohně a za zvuků usínající buše proberete zážitky z celého dne.
Jak budete projíždět národními parky, vegetace se bude neustále měnit, od otevřených plání na obzoru lemovaných palmami, přes mokřady, až po husté porosty mopane a akácií. Každou noc budete kempovat v panenské a odlehlé přírodě, bez jakýchkoliv rušivých vlivů civilizace. V každém tábořišti po vás zbydou jen vaše stopy.

snídaně – oběd – večeře
11. den Maun
Dnes vás čeká poslední ranní safari a pomalu se vydáte zpět do Maunu, kde se zastavíte na oběd (na vlastní náklady). Po obědě budete mít jedinečnou příležitost dopřát si vyhlídkový let malým letadlem nad deltou Okavango. (není v ceně zájezdu).
V pozdním odpoledni dorazíte do kempu, kde vás opět čeká pohodlí pevných stanů, večeře a zázemí kempu.

snídaně - večeře
12. den Makgadikgadi
Dopoledne budete mít volné, po dosavadním náročném programu můžete využít půl dne k relaxaci v zahradě u bazénu. Po obědě v kempu vyrazíte na východ na území solných plání Makgadikgadi. Kromě nekonečného prostoru budete překvapeni tím, kolik ptactva a další zvěře adaptované na život v těchto nehostinných pouštních podmínkách zde můžete spatřit. Pojedete na odlehlé místo, kde se utáboříte a budete si užívat klid a nekonečné obzory kolem nás.
Přestože si můžete postavit stan, rozhodně doporučujeme vyzkoušet noc přímo pod nekonečným africkým nebem!

snídaně - oběd – večeře
13. den Řeka Chobe - Victoria Falls
Ráno si vychutnáte jedinečný východ slunce nad solnou pánví, sbalíte kemp a vydáte se na sever do Kasane. Opustíte pláně, čeká vás majestátní řeka Chobe. Tato oblast je známá obrovskými stády slonů a další zvěře, která chodí pít do řeky. Odpoledne vás čeká vyjížďka lodí po řece v národním parku Chobe, kdy se budete snažit dostat do blízkosti zvěře na březích řeky i ostrovech.
Odpoledne překročíte hranici do Zimbabwe, přejedete do Victoria Falls, kde se ubytujete na další dvě noci v pohodlné lodgi.

snídaně - oběd - večeře
14. den Viktoriiny vodopády
Dnes se podíváte na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee dumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

snídaně
15. den Victoria Falls - Francistown
Vydáte se zpět do Botswany a budete pokračovat na jih k městu Francistown. Čeká vás poslední noc v kempování v Botswaně.

snídaně – oběd - večeře
16. den Francistown - Johannesburg
Vaše africké dobrodružství je u konce, přejedete řeku Limpopo a vrátíte se zpět do Jihoafrické republiky. V podvečer dorazíte zpět do Johannesburgu.

snídaně

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.