Vyhledávání zájezdu
Tajuplný Bhútán a nejcennější skvosty Indie - Bhútán

Tajuplný Bhútán a nejcennější skvosty Indie

Bhútán

, HotelTajuplný Bhútán a nejcennější skvosty Indie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 22°C


Popis zájezdu
Indie od cestovní kanceláře s historií !


Poznávací zájezd, 14 dní, hotel 3*, polopenze / plná penze

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!
Cenu garantujeme při min. počtu 2 os.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Dillí / Agra / Fathepur Sikrí / Jaipur / Amber / Jaipur / Dillí / Paro / Thimpu / Punakha / Paro / Dillí

Pojeďte s námi prozkoumat tajemná místa Bhútánského království. Uvidíte kouzelné údolí Paro, slavný buddhistický klášter Taktsang zvaný "Tygří hnízdo" anebo největší pevnost Bhútánu Ta Dzong. A to není vše... Kromě země hřmícího draka navštívíte i indické skvosty Zlatého trojúhelníku. Zlatý trojúhelník však nejsou jen slavná města Dillí, Jaipur a Agra. Uvidíte i obrovský císařský komplex ve Městě duchů, palácové město Fatehpur Sikrí anebo mohutnou pevnost Amber.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Ubytování je zajištěno v kvalitních 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích.

Dillí: Hotel Vedas Heritage | Jaipur: Hotel Sarang Palace | Agra: Hotel Light House | Thimpu: Hotel Olathang nebo Tashi Namgey resort | Punakha: Hotel Zangtho Pelri nebo Damchen | Paro: Hotel Tashi Namgay Resort nebo Kyichu Resort | Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek. Prosím, kontaktujte CK.


Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet.

2. den: Dillí:

Přílet na mezinárodní letiště v Dillí, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu. Ubytování a odpočinek, nocleh.Hotel.

3. den: Dillí:

Po snídani se setkáte s průvodcem a bude následovat celodenní prohlídka Dillí. Nejdříve navštívíte kouzelný chrám Laxminarayan Temple, někdy také zvaný Birla Mandir, jeden z hlavních hinduistických chrámů, který je zasvěcen bohyni štěstí a krásy Lakšmí. Poté budete pokračovat prohlídkou Starého Dillí, kde se nachází Húmajúnova hrobka - vznosná předchůdkyně Taj Mahalu, jejíž příjemné zahrady nabízejí vítané útočiště před spalujícím horkem rušného města, dále Quatab Minar neboli věž vítezství, která je dominantou mezi pozůstatky města z 12 století. Dále zažijete i projížďku na rikše po známém náměstí Chandni Chowk, pojedete kolem Red Fort a navštívíte hrobku Mahatma Ghándího - Raj Ghad. Nevynecháte ani návštěvu Nového Dillí, kde uvidíte Prezidentský palác anebo India Gate. Transfer do hotelu a volno na Vaše aktivity. Ubytování, nocleh.Hotel, polopenze.

4. den: Dillí / Agra:

Po snídani odjezd do Agry. Odpoledne prohlídka Velké pevnosti postavené z červeného pískovce, kterou tvoří několik paláců obkolpených nádhernými zahradami. Poté prohlídka jednoho ze 7 divů světa - slavného paláce Taj Mahal vybudovaného císařem Shah Jahan na památku své ženy Mumtaz Mahal. Ubytování, nocleh.
Hotel, polopenze.

5. den: Agra / Fatehpur Sikri / Jaipur:

Po snídani se vypravíte do Jaipuru. Cestou navštívíte opuštěné město Fatehpur Sikri, které zůstalo dokonale zachováno od 16. století. Město je mistrovské dílo z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými a rudými odstíny. Po příjezdu do Jaipuru transfer do hotelu. Jaipur nazývaný také jako Růžové město je dlouho zavedený na turistických trasách jako třetí vrchol „Zlatého trojúhelníku“. Město uvnitř skýtá hlavní turistická lákadla jako např. Palác větru neboli Havá Mahal, Městský palác a také mnoho bazarů s tradičními indickými suvenýry. Ubytování, nocleh.Hotel, polopenze.

6. den: Jaipur / Amber / Jaipur:

Ráno navštívíte starověké město Amber, kde se nachází Amberská pevnost, která byla vybudována v 16. století. Odpoledne se vrátíte do Jaipuru, navštívíte Městský palác, který je obehnán vysokou zdí ve středu starého města a obklopen krásnými zahradami a nádvořími. Tento elegantní palác hostí muzejní sbírku dekoru a textilií, jejíž poklady obsahují staré pašmínové šály z Kašmíru a trnové koberce. Dále navštívíte astronomickou observatoř Jantar Mantar, která byla vybudována v 18. století. Na večer je připraven speciální program - typická indická večeře v městečku Chowki Dhani village doprovázená indickou hudbou a tanečním vystoupením. Večer návrat do hotelu. Ubytování, nocleh.Hotel, polopenze.

7. den: Jaipur / Dillí:

Po snídani individuální volno v Jaipuru, odpočinek. Poté zpáteční cesta do Dillí. Ubytování v hotelu v Dillí. Individuální volno. Nocleh v hotelu.Hotel, polopenze.

8. den: Dillí / Paro / Thimpu:

Po snídani transfer na letiště v Dillí, přelet do Bhútánu do města Paro. Poté se vydáte k místu soutoku řek Thimpu a Paro river, který Bhútánci považují za posvátný. Odpoledne navštívíte slavný památník Memorial Chorten, nejnavštěvovanější církevní památku v Bhútánu. Poté návštěva řemeslné výroby, kde si můžete zakoupit ručně malované obrazy, vyřezávané sošky a další tradiční bhútánské výrobky. Individuální volno v Thimpu. Ubytování, nocleh.Hotel, polopenze.

9. den: Thimpu:

Tento den nahlédnete do pravého života v Bhútáně. Dopoledne navštívíte Folk Heritage Museum, budovu z 19. století, kde se budete moci dozvědět více o životě Bhútánců a jejich tradicích. Poté bude následovat prohlídka Národní knihovny v Thimpu, unikátní budovy s jednou z největších sbírek buddhistické literatury na světě a nebude chybět ani prohlídka tradičních bhútánských oděvů v Textile Museum.
V odpoledních hodinách je připravena prohlídka Trashi Chhoe Dzong, kouzelné středověké pevnosti, která fungovala také jako klášter a později sídlo vlády a samotného bhútánského krále. Ubytování, nocleh.Hotel, plná penze.

10. den: Thimpu / Punakha:

Po snídani se vydáte na cestu do města Punakha. Cestou se zastavíte na místě Dochula pass, který nabízí úchvatný pohled na himalájské pohoří. Ubytování v hotelu v Punakha. Odpolední prohlídka města. Uvidíte například slavnou stavbu Punakha Dzong, druhou největší a nestarší pevnost v Bhútánu. Bude následovat nenáročný trek vedoucí rýžovými poli, kolem řeky Mo Chhu až ke známému místu Khamsum, odkud se naskýtá krásný výhled na celé punakhatské údolí. Večer návštěva vesničky Wangdue village. Ubytování. nocleh.Hotel, plná penze.

11. den: Punakha / Paro:

Dopoledne opustíte město Punakha a vydáte se do historického města Paro. Paro v sobě skrývá velké množství posvátných míst a budov s typickou bhútánskou architekturou. Je obklopeno zelenajícím se údolím Paro valley, které je jedno z nejkrásnějších v celém Bhútáně. Odpoledne navštívíte národní muzeum Ta Dzong. V tomto muzeu najdete přes 3 000 předmětů, které sahají až do doby před 1 500 lety a mapují kulturní dědictví země. Poté se přesunete k místu Rinpung Dzong, největšímu buddhistickému klášteru a pevnosti města Paro. Ubytování, nocleh.Hotel, plná penze.

12. den: Paro:

Dopoledne je pro Vás připraven nenáročný trek k slavnému klášteru Taktsang Monastery, který se nachází na úpatí skal poblíž města Paro a přezdívá se mu Tygří hnízdo. Právě na zádech tygra sem přišel v 8. století slavný Guru, který zde meditoval po dobu tří let, tří měsíců, tří týdnů a tří dní a přinesl do Bhútánu buddhismus. Odpoledne navštívíte tradiční bhútánskou farmu a buddhistický chrám Kyichu Lhakhang, jeden z nejstarších chrámů v Bhútánu ze 7. století. Ubytování, nocleh.Hotel, plná penze.

13. den: Paro / Dillí:

Po snídani transfer na mezinárodní letiště v Paru a přesun do Dillí přímým letem. Odlet z Dillí zpět domů.
Snídaně.

14. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.