Vyhledávání zájezdu
Tajemný Madagaskar - Madagaskar

Tajemný Madagaskar

Madagaskar

,Tajemný Madagaskar

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 19°C


Popis zájezdu

Poznámky: Tento zájezd lze za příplatek prodloužit o další pobyt u moře v Tuleár nebo Nosy Be na Madagaskaru, případně na ostrově Mauritius.

Tento zájezd lze prodloužit o návštěvu národního parku Vakona (3 dny/2noci – 10.600,– Kč/dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji).

Program zájezdu:

1. den PRAHA - ANTANANARIVO
Sraz účastníků na Letišti Václava Havla v Praze, předání cestovních dokladů, společný odlet s přestupem na Madagaskar.

2. den ANTANANARIVO
Přílet na Madagaskar do hlavního města Antananarivo, přivítání na letišti místním průvodcem/řidičem, transfer do hotelu v Antananarivu, večeře, nocleh.

3. den ANTANANARIVO – ANTSIRABE
Snídaně. Dopoledne prohlídka lemuřího parku s 9 druhy lemurů. Odjezd typickou krajinou náhorních plošin s příjemným klimatem do Antsirabe. Prohlídka Antisirabe, lázeňského městečka s termálními prameny a vulkanickými jezery. Rovněž navštívíte dílnu na zpracování drahých kamenů – gemstones. Nocleh v Antisirabe. (cca 169 km/3 hodiny).

4. den ANTSIRABE - RANOMAFANA
Snídaně. Průjezd pitoreskní krajinou náhorních plošin s barevnou mozaikou rýžových políček se scénickými vesničkami. Zastávka v malebném městečku Ambositra, které je centrem uměleckých sochařů a řezbářů. Prohlídka místních dílen, možnost nákupu vyřezávaných suvenýrů. Příjezd do Ranomafany – národního parku, kde je stále možné spatřit mnoho druhů vzácných ptáků, chameleonů a především stále vzácnějších lemurů. Ubytování v hotelu. Večerní procházka s pozorováním nočních druhů lemurů. Nocleh v Ranomafana. (cca 310 km/5 hodin).

5. den RANOMAFANA - FIANARANTSOA
Snídaně. Ranní procházka národním parkem s pozorováním lemurů, chameleonů, mnoha druhů orchidejí a dalších exotických rostlin. Po obědě odjezd do Fianarantsoy, hlavního centra kmene Betsileo. Nocleh ve Fianarantsoe. (cca 85 km/1,5 hodiny).

6. den FIANARANTSOA - RANOHIRA
Snídaně. Brzký odjezd do Ranohiry se zastávkou v Ambalavao – komerčním centru jižní oblasti Betsileo, známé především díky lidové tvořivosti místních obyvatel. Zastávka na netradiční místní vinařské farmě a ochutnávka místního vína. Další zastávkou bude dílna Antemoro, kde se tradičním způsobem vyrábí papír a papyrus ze speciálního stromu Avoha. Pozorování nejznámějšího druhu lemurů – Ring–tail Lemurs ve volné přírodě v malé přírodní rezervaci. Příjezd do Ranohiry, nocleh. (cca 295 km/5,5 hodiny).

7. den RANOHIRA
Snídaně. Celodenní návštěva masívu Isalo. Pěší túra národním parkem Isalo, tvořeného pískovci. Procházka unikátními kaňony s endemickou flórou a faunou. Možnost koupání u přírodního jezírka v národním parku. Pozorování západu slunce na romantickém místě, zvaném Okno do Isala. Nocleh v Ranohiře.

8. den RANOHIRA - TULEAR – IFATY
Snídaně. Odjezd do Ifaty. Cesta rovnou, polopouštní krajinou, lemovanou majestátnými baobaby, národními stromy Malgašů. Podél cesty rovněž spatříte pestře dekorované hrobky kmene Mahafaly. Příjezd do Tuleár, přesednutí na terénní vozidlo a přesun do letoviska Ifaty. Relaxace na pláži (cca 240 km/4 hodiny + 27 km vozidlem 4x4/1,5 hodiny jízdy).

9. - 9. den IFATY
Snídaně. Pobyt u moře s polopenzí. Volný program, koupání, šnorchlování, vodní sporty.

12. den IFATY –TULEAR - ANTANANARIVO
Snídaně, dopoledne čas na koupání, opalování, relaxaci. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do hlavního města Antananarivo. Transfer do hotelu. V podvečer návštěva rukodělného trhu, možnost nákupů suvenýrů.

13. den ANTANANARIVO
Snídaně, dopoledne výlet do Ambohimanga – bývalého sídla králů, jež je zapsáno na listu kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne transfer na letiště k odletu s přestupem do Evropy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY
Let s přestupem do Prahy. Přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha – Antananarivo – Praha včetně letištních tax 7x ubytování v různých hotelech turistické kategorie během okruhu s polopenzí 4x ubytování s polopenzí v hotelu kategorie 3* v plážovém letovisku Ifaty vstupy do NP a přírodních rezervací dle programu (Ranomafana, Isalo) vstup do paláce Ambohimanga 1x oběd dle programu vnitrostátní přelet Tuleár – Antananarivo transfery a dopravu na trase klimatizovaným minibusem služby místního průvodce a průvodců v NP

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vstupní vízum na Madagaskar za poplatek cca 25,– Euro při vstupu do země příletovou turistickou taxu cca 10,– Euro fakultativní výlety nad rámec programu cestovní pojištění

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.