Vyhledávání zájezdu
Sikkim, Bhútán - z Bengálska do Nepálu - Bhútán

Sikkim, Bhútán - z Bengálska do Nepálu

Bhútán

, HotelSikkim, Bhútán - z Bengálska do Nepálu

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 19°C


Popis
Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim a tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální hrady a panenská příroda. Živá a barevná metropole Nepálu Káthmándú a pohádkový
Bhaktapur. Během jarního termínu (712) účast na slavnostech Tschechu ve starobylém hradu Paro s dramatickými tanci ve strašidelných maskách buddhistických bohů a démonů, tradiční hudbou, tančícími mnichy a tisíci přihlížejících věřících. Vyvrcholením je ceremonie thongdrol, při níž je za úsvitu vyvěšována gigantická malba buddhistického světce Padmasambhávy.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-3.den: Praha - Dárdžiling (Západní Bengálsko).
Letecky do
Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole Dárdžilingu: svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu (8598 m), návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje.


4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko).
Horskou
krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech v N.P. Jaldapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.


8.-13.den: Bhútán.
Výjezd do hor Bhútánu, do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu - kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Účast na slavnosti Paro Tschechu (712). Přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do tropického údolí Wangdue a Punakha. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Pěší výlet k chrámu Khamsum Ihakhang a hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Zapadlé ledovcové údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí. Pěší výlet údolím Phobjika, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přejezd do Thimphu - jediného hlavního města na světě bez semaforů: pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), škola tradičních řemesel, manufaktura ručního papíru, rezervace takinů - bhútánského národního zvířete. Přesun zpět do Paro.


14.den: Paro (Bhútán) - Káthmándú.
Přelet z Bhútánu do hlav.
města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje
s Mt. Everestem.


15.-17.den: Káthmándské údolí (Nepál).
Královské město Bhaktapur: stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Svítání s vyhlídkou na Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu (cca 207 USD). Posvátný hinduistický Pašupatináth s ghátem na spalování mrtvých. Buddhistické stúpy Boudhanath a Svajambhúnáth. Královské náměstí Durbar. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?


18.-19.den: Káthmándú - Praha.
Odlet přes Dillí domů.Délka tras:
letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400
km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °C


Nástupní místo:
Praha

Termín (712): 2.4. - 20.4. 2017


cena v Kč: 99 890,-

Termín (714): 27.10. - 14.11. 2017


cena v Kč: 99 890,-

3000 Kč sleva pro přihlášené do 31.5. 2017 (714)
V ceně je:
Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi.
Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění,
informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie,
přelety Dillí-Siliguri, Paro-Káthmándú a Káthmándú-Dillí
včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování:
Turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.
1-lůžkový pokoj za příplatek - 9800 Kč. Strava: V Bhútánu plná penze a servis, v Indii snídaně. V ceně nejsou víza do Indie 1050 Kč, Bhútánu 40 USD a Nepálu 25 USD (na hranicích).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.