Vyhledávání zájezdu
Severní Keňa a jižní Etiopie - Nejzajímavější etnické skupiny - Etiopie

Severní Keňa a jižní Etiopie - Nejzajímavější etnické skupiny

Etiopie

, Hotel



Severní Keňa a jižní Etiopie - Nejzajímavější etnické skupiny

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:



Popis
Poznáme maximum z nejzajímavějších etnik severní Keni a jižní Etiopie.
Doplňující informace
Z Nairobi se vydáme na sever Keni k jezeru Turkana a navštívíme i jih Etiopie. Kontrasty přírody i civilizace. Přes zemědělsky využívanou a extrémně zalidněnou vysočinu do suché, divoké a málo osídlené oblasti severní Keni. Zde stále žijí vedle sebe divoká zvířata a kmeny přírodních národů kmenů Samburu, Rendil, Turkana, El Molo a Pokot."

Severní Keňa je oblast osídlená různými etnickými skupinami. Etiopie patří mezi našimi nejoblíbenějšími zeměmi na samý vrchol. Rychle se měnící země, která si na jihu ještě zachovává své původní etnické tradice. Akce určená pro ty z vás, kteří upřednostňují poznání před vysokou mírou pohodlí.
Den 1. - 2.
Letecky do KENI, Nairobi. Přejezd z hlavního města do oblasti Thika. Přes nekonečné ananasové plantáže k"vodopádům Fourteen Falls. Svěže zelenou krajinou plnou banánovníků, kolem kávových a čajových plantáží do vyprahlé oblasti Naro Moru plné majestátných pryšců. Okolo nejvyšší hory Keni – Mt. Keňa na"rovník. Ukázka působení coriolisovy síly. Nanyuki a poslední výspa civilizace. Sjezd do Isiola. Konec asfaltu a zákonů Keni. Dále už jen po prašných cestách"skrze nekonečnou buš k"rezervacím Samburu, Buffalo Springs a Shaba (zde se pokoušela Joy Adamson navrátit ochočené levharty zpět do přírody). Noc v"kempu.
Den 3.
Celodenní safari v"národní rezervaci Samburu a sousední Buffalo Springs. Díky řece Ewaso Ngiro, která protéká parkem, je zde celoročně vysoký stav divoké zvěře. Největší šance na pozorování levhartů v"Keni. „Červení“ sloni, zebry gréviho, antilopy žirafí a jiní endemiti. Noc v"kempu na stejném místě.
Den 4.
Po „Trans-East-African Highway“ přes Losai National Reserve do Marsabitu. Z"pouště přímo do ráje. Na území pouště Kaisut žije pestrobarevný kmen Rendilů a jejich velbloudí karavany. Poslední „oáza přirozenosti“ na keňském území. Dále od hlavní cesty, kde ještě vliv turismu nedosáhnul, můžeme stále ještě spatřit přirozenou nahotu rendilských žen. Noc v"kempu na území národního parku Marsabit.
Den 5.
NP Marsabit se zastávkou u „Lake Paradise“. Jen díky přírodnímu pramenu mohl být stvořen tento ráj – prales uprostřed pouště a jeho zvířecí obyvatelé - stáda buvolů, antilop a slonů. Přes poušť plnou lávových kamenů do Kalacha, malé vesničky na okraji Chalbi Desert. Noc v"kempu.
Den 6.
Vyprahlou, rozžhavenou krajinou do „Loiyanganlani“ – „města“ uprostřed kamenné pouště, které leží na jihovýchodním břehu jezera Turkana (dříve Rudolfovo jezero). Zde žijí odděleně kmeny Turkana, Samburu a Rendil a nedaleko odtud i kmen El Molo. Noc v El Molo Campu - horký pramen a bazén! Stan je možno si postavit ve stínu palem.
Den 7.
Celý den na břehu jezera Turkana s"návštěvou vesnice kmene El Molo. Nejmenší etnikum v Africe, které čítá všeho všudy asi 250 lidí, a je zřejmé, že zcela jistě velmi brzy vymře anebo se přizpůsobí kultuře okolních početnějších kmenů, což už se děje. Upadající kultura, která už zapomněla svůj původní jazyk a převzala ten od Samburů. Odpočinek a noc v"El Molo kempu. Pozor na krokodýly v"jezeře!
Den 8. - 9.
Pouštní krajinou k severní časti jezera Turkana, do oblasti osídlené kmenem Desanech. Spánek ve stanech před hranicí s Etiopií. Překročení hranice do jižní Etiopie do oblasti jižního Oma. Po cestě návštěva některé z vesnic kmene Desanech - nomádů"žijících podél jižního toku řeky Omo. Spánek v Omorate na břehu Oma a nebo v Turmi, malé vesničce uprostřed území krásných Hammarů.
Den 10. - 12.
Z Turmi se vydáme k několika kmenům v oblasti jižního Oma, navštívíme kmeny Karo, Hammar, Bashada. Když nám bude přát štěstí, dostaneme se u Hammarů i na tradiční rituál skákání přes krávy - přerod chlapce v muže a bojovníka - syrová podívaná, která formuje a provází život chlapců po stovky let.
Den 13.
Jízda pozoruhodnou krajinou do hlavního města oblasti Omo, Jinka. Návštěva etnografického muzea. Kmen" Ari." Nocleh ve městě Jinka.
Den 14.
Výlet do NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy. Drsná atmosféra nahých těl s puškami. Nocleh ve městě Jinka.
Den 15.
Z Jinky přesun do Arba Minch nazývaného nejhezčím místem Afriky, v okolí 40 minerálních pramenů. Po cestě projedeme územím několika zajímavých etnik. Podle časových možností zastávka v okolních vesnicích nebo na tradičním tržišti."Cestou přejíždíme vrchovinu s jedním z nejpočetnějších kmenů jižní"Etiopie - Konso. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jedinečné východoafrické strmé terasy. Pozoruhodná dřevěná opevnění. Návštěva krále Konsů a jeho sídla. Nádherné scenérie s jezery. Nocleh v Arba Minch nad jezerem Chamo.
Den 16.
Ranní výjezd do hor. Vesnice Chencha, kde žije kmen Dorso. Obří bambusové chýše, pozoruhodné konstrukce kopírující včelí úly. Zručnost místních dívek a žen, ručně tkané barevné látky. Pro odvážnější jedince - ochutnávka místní pálenky. Jezero Chamo, vodní ptáci a krokodýli nilští. Nocleh v"Arba Minch.
Den 17.
Přesun malebnou krajinou do Ziwai.
Den 18.
Ranní atmosféra u jezera Ziwai s rybářským trhem, hejna vodních ptáků (pelikáni, kormoráni, nilské husy, ledňáčci). Možnost vidět guerézy. Návrat do Addis Abeby. Večerní odlet domů.
Den 19.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.