Vyhledávání zájezdu
Scoresby Sund, Polární záře 2011 - Grónsko

Scoresby Sund, Polární záře 2011

Grónsko

, LoďScoresby Sund, Polární záře 2011

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Plná penze

Doprava:

vlastní -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Východní Grónsko - Aurora Borealis
Popis
Expedicní plavba na trase Akureyri - Akureyri
Program je pouze orientacní, muže se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách, pocasí a možnostech míst na vylodení. O konecné podobe itineráre bude rozhodovat vedoucí expedice a kapitán lodi


Šance, že ledové podmínky umožní plavit se do Kaiser Franz Josef Fjordu a Scoresby Sund v zárí (na základe zkušenosti z let 1992-2010) je zhruba 90%. V prípade, že plavba do Scoresby Sund nebude možná, uchýlíte se k programu ve fjordech na východu Grónska a dále na jih.
Ubytování
M/V Plancius

Třída: Ice 1D
Délka: 89 metrů
Šířka: 14.5 metrů
Ponor: 5 metrů
Tonáž: 3175 GRT
Kapacita: 116 osob
Kabiny: 53
Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor
Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba
Vlajka/Domovský přístav: Holandsko
Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky

Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS.

Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času.

Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Na lodi je restaurace / přednášková místnost, bar/pozorovací místnost a otevřené paluby.
Doprava
Na přání klienta zajistíme leteckou dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program v destinaci před/po plavbě.
Strava
strava (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva a čaj
Zájezd zahrnuje
Plavba na plavidle dle itineráre, Všechna jídla podávaná na palube vcetne svacin, kávy a caje, Všechny výlety a aktivity po celou dobu, plavby na zodiacu, Prednášky prírodovedci a zkušeným vedením expedice., Používání gumových holínek na lodi Plaucius i Ortelius, snežnic na Plaucius, Prístavní taxy a poplatky po celou dobu programu, AECO a vládní poplatky, Plavba Severovýchodní Grónsko - transfer a prevoz zavazadel mezi lodí v Akureyri a hotelem v Reykjavik je zajišten autobusem, Túry cca 6 hodin
Zájezd nezahrnuje
Letenky, program pred a po plavbe nezahrnutý v itinerári, Transfery na lod v Ushuaia a Ascension a z lodi v Ascension a Praia, Cestovní pasy a víza, Vládní poplatky a príjezdové taxy, Stravování na pevnine, Nutné pojištení storna a cestovní pojištení, Osobní náklady behem plavby (prádelna, poštovné, odevy, bar), Komunikacní náklady, spropitné pro posádku, Palivový príplatek 18 EUR/osoba/den pokud cena ropy více než 90 dnu pred odjezdem prekrocí hranici 120 USD/Brent barel, K - Jízda na kajaku, skupina: 4 - 14 úcastníku. (Jízda na kajaku je zahrnuta v cene u plaveb "Basecamp Plaucius" a "Basecamp Ortelius") (280 EUR), P - Foto workshop (zahrnuto v cene u "Basecamp" plaveb) (330 EUR)
Výlety
Jízda na kajaku: 310 EUR ( )
Slevy
Deti do 16 let s doprovodem rodicu: 40 % sleva v Superior, trílužkové kabine (pri obsazení dvemi dospelými osobami) a ctyrlužkové kabine (pri obsazení tremi dospelými osobami)., Single príplatek 1.7x ceny plavby. Pokud single cestující preferuje sdílení kabiny, lze rezervovat kabinu bez príplatku. Cena je garantována i v prípade, že kabina nebude doobsazena.
Program
Den 1
Ráno transfer autobusem z hotelu v Reykjaviku na loď v Akureyri, kam odpoledne po šestihodinové jízdě severním Islandem dojedete. Navečer vyplujete z Islandu směrem na sever k Dánskému průlivu.
Den 2
Poplujete směrem na sever Dánským průlivem. Cestou uvidíte buřňáky, racky tříprsté či alkouny úzkozobé. Překročíte severní polární kruh a budete pokračovat na sever, kde možná zahlédnete velryby. Večer spatříte první ledovce, které se objeví nedaleko Kap Brewster.
Den 3
Ráno poplujete podél ledovcového pobřeží Volquart Boons Coast. Zde je možnost vyjížďky na zodiacích podél čela ledovce a první přistání blízko ledovce jako je Maanegletsjer nebo ve Vikingebugt. Později přistanete v Danmarkso, kde jsou pozůstatky Inuitské osady, která byla opuštěna přibližně před 200 lety. Kuželová týpí z kamenů naznačují letní domky, zatímco zimní příbytky můžete spatřit blíže k malému mysu. Stanoviště jsou výborně zabezpečená, umožňující vstupy a dokonce můžete rozeznat zásobárny na maso zajištěné proti medvědům. Také jsou zde místa s hroby. Večer budete pokračovat v naší plavbě na západ krásnými fjordy posetými ledovými krami.
Den 4
Vystoupíte na břeh na Cape Hofmann Halvo, bezpečném místě k pozorování pižmoně severního. Krajina zde je obzvláště krásná, zejména během podzimu, kdy vrba bylinná a bříza zakrslá mění své barvy. Arktické borůvky a šicha černá dodávají barevný nádech – bobule jsou také chutné! Večer poplujete fjordem směrem ke Scoresby Land. Budete si moci vychutnat kontrast teplých podzimních barev vegetace na břehu, v pozadí s velkými temnými horami, a studené modré barvy ledovců.
Den 5
Ráno během cesty do Sydkap ve Scoresby Land se setkáte s velkými ledovci plovoucími na vodě, některými až přes 100 metrů vysokými a více než kilometr dlouhými. Většina mořských ledovců dosahuje ke dnu, protože fjord je zde hluboký pouze asi 400 metrů. Přistaneme blízko Sydkap a podíváte se na pozůstatky zimních příbytků kultury Thule. Až 20 lidí žilo v těchto malých domcích, lovili velryby grónské a používali jejich obratle ke stavění domků.
Den 6
Ráno zakotvíte v laguně na jižním pobřeží Jameson Land. Je to oblast brodivých ptáků a hus sbírajících se k podzimní migraci.
Odpoledne navštívíte Ittoqqortoormiit - největší osadu blízko Scoresby Sund s asi 400 obyvateli.
Den 7
Celý den na moři nabízí skvělé příležitosti ke spatření velryb a mořských ptáků a v noci pak polární záře.
Den 8
Příjezd do Akureyri, transfer autobusem do hotelu v Reykjaviku.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.