Vyhledávání zájezdu
Salcbursko - na dohled Dachsteinu - Rakousko - Štýrsko - Ramsau am Dachstein

Salcbursko - na dohled Dachsteinu

Rakousko » Štýrsko » Ramsau am Dachstein

, Hotel starstarSalcbursko - na dohled Dachsteinu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis

Naše nabídka Vás provede po silnicích Štýrska, Salzburska, částečně i Horního Rakouska. Trasy jsou koncipovány tak, aby v případě potřeby šli upravit nebo zkrátit.

První okruh Vás zavede na prohlídku známého Orlího hnízda, které sloužilo jako útočiště Adolfa Hitlera během 2. světové války. K pevnosti dojedete po úzké horské silnici s mnoha zatáčkami. Krásy přírody si užijete, když budete projíždět Národním parkem Berchtesgaden.

Pokud jste milovníky vysokých hor, potěší Vás druhý okruh, jehož součástí je hora Hochtor. Po vyhlídce pokračujete po známé grossglocknerské vysokohorské silnici, která je mezi motorkáři velmi oblíbená.

Poslední okruh Vás provede kolem Taurenského masivu. Cestou si můžete udělat zastávku v malebném městečku St. Michael v Lungau, kde si můžete dát dobrou kávu a posilnit se na další cestu.

Pohoří Dachstein láká turisty především krásným výhledem na alpské pohoří. Oblíbeným turistickým cílem je vysutý most Skywalk s unikátní prosklenou plošinou na dachsteinském ledovci. Most , který nabízí „chůzi v oblacích“ nad 250 metrů vysokou sklaní stěnou, je spojen s ledovým palácem. Ubytování v Ramsau am Dachstein je ideálním výchozím bodem pro uskutečnění výletu právě na toto místo.

K dispozici jsou vysoce kvalitní mapy, stejně jako tourbook a data do Vaší GPS.

Poloha
v blízkosti lesa
Popis
Základní informace

Rodinný penzion Concordia najdete v Ramsau am Dachstein, části Leiten, obklopený lesy. Do Schladmingu k nástupní stanici lanovky Planai je to 4 km. Ze Schladmingu můžete využít houpačku přes 4 vrcholy – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Z penzionu je nádherný výhled na masiv Dachsteinu.

Centrum Ramsau cca 3 km. Nákupní možnosti cca 2 km.

Zastávka autobusu je cca 1 km od penzionu a zaveze Vás buď do Schladmingu nebo k dolní stanici lanovky na ledovec Dachstein, či vystoupíte v centru Ramsau.

Proč si vybrat Penzion Concordia


* Letní slevová karta Sommercard v ceně
* Bikers friendly ubytování - garáž pro 4 motorky anebo přístřešek pro další
* Pravá cedrová sauna


Ubytování

V penzionu jsou 2-, 3-, 4-lůžkové pokoje, většina s manželskou postelí, některé s oddělenými lůžky a 3. nebo 4. lůžko je většinou řešeno formou přistýlky pro děti. Všechny pokoje mají sprchu/WC, TV a balkon.

Vybavení

U penzionu najdete opravdovou cedrovou venkovní saunu. Parkoviště u domu. Připojení WiFi. Lyžárma.

Domluvíte se německy, anglicky, slovensky, česky, ale dokonce i maďarsky :-).

Strava

Polopenze: Snídaně formou bufetu a večeře výběr ze 2 jídel.

Tipy na výlety, kam se podívat

Se slevovou kartou Sommercard neplatíte např. lanovku na ledovec Dachstein (ušetříte € 35,- / os. / jízda nahoru a dolů) - zde si vychutnejte vyhlídku ze "schodů do prázdna" anebo na visutém mostě podél stěny Dachsteinu, pro milovníky ledu v létě - v zimě je tu ledový palác, kde se objevuví ledové sochy k různým tématům. Neplatíte mýtné silnice k lanovce na ledovec nebo na Planai ve Schladmingu či ke Štýrskému Bodamskému jezeru, kde si můžete pochutnat na rybích specialitách z vlastních prustrových sádek. Lanovkou zdarma vyjedete také na horu Planai nebo Hochwurzen a zde si můžete půjčit trojkolky a je dolů po vyznačené trase a zažít trochu adrenalinu. V Ramsau Vám pomůže vyplavit endorfiny lanové centrum Rittisberg u přírodního koupaliště RamsauerBeach, také se zde svezete na bobové dráze anebo při nepříznivém počasí můžete navštívit zdarma krytý plavecký bazén v centru Ramsau nebo ve Schladmingu. Možností je opravdu spousta, i na západní straně Dachsteinu máte možnost navštívit jeskynní systémy se slevou nebo např. vyhlídkovou platformu "5 fingers".

Další možnosti výletů najdete u informací k letní slevové kartě Sommercard

Počasí a webkamery v Ramsau am Dachstein můžete sledovat zde

Počasí a webkamery pro Schladming-Dachstein můžete sledovat zde

Check-in: od 16:00 hod.

Check-out: do 10:00 hod.

Příplatky a slevy se zobrazí po výběru konkrétního termínu a pokoje.

Pozn. Vybavenost poskytnutých pokojů se může typově lišit od zobrazených v nabídce.

Vybavení
sauna, Wi-Fi, parkoviště, bar, garáž, pláž / louka ke slunění , komunikace v CZ / SK, zahrada
Program
Den 1. Individuální přejezd do Ramsau, check-in 15,00 - 18,00, Den 2. První okruh Vás zavede na prohlídku známého Orlího hnízda, které sloužilo jako útočiště Adolfa Hitlera během 2. světové války. K pevnosti dojedete po úzké horské silnici s mnoha zatáčkami. Krásy přírody si užijete, když budete projíždět Národním parkem Berchtesgaden., Den 3. Pokud jste milovníky vysokých hor, potěší Vás druhý okruh, jehož součástí je hora Grosglockner. Po zastávce na vyhlídce pokračujete po známé grossglocknerské vysokohorské silnici, která je mezi motorkáři velmi oblíbená., Den 4. Poslední okruh Vás provede kolem Taurenského masivu. Cestou si můžete udělat zastávku v malebném městečku St. Michael v Lungau, kde si můžete dát dobrou kávu a posilnit se na další cestu.

, Den 5. Check-out do 10.00 hod, cestou zástavka v Salzburgu
Sport
bazén v centru obce, ledovec v okolí, bobová dráha, rafty / kaňoning, ferraty, lanové centrum, horská turistika, koupaliště, lanovka na kopce, dětské hřiště

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.