Vyhledávání zájezdu
Rwanda - Uganda - Horské gorily v zeleném srdci Afriky - Rwanda

Rwanda - Uganda - Horské gorily v zeleném srdci Afriky

Rwanda

, HotelRwanda - Uganda - Horské gorily v zeleném srdci Afriky

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Dechberoucí setkání s horskými gorilami, safari v nejznámějších parcích Ugandy.
Doplňující informace
Průnik do opravdového srdce Afriky. Visuté lávky v korunách velikánů panenského pralesa. Nezapomenutelné safari ve Rwandě v NP Akagera. Magické pohoří Virunga. Winston Churchill nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Unikátní setkání s horskými gorilami. Lodní safari v NP Queen Elizabeth - zvířata na dosah ruky. Největší koncentrace hrochů na kanálu Kazinga. Šimpanzi v primárním pralese. Čajové a kávovníkové plantáže. Tepající rytmy nejpůvodnější Afriky.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Několik unikátních zážitků během jedné cesty. Horské" gorily v"Ugandě - absolutní top fauny. Magické pohoří Virunga s"možností výstupu na jeden z"vulkánů. Pozorování šimpanzů a jedinečné vodní safari se zvířaty „na dosah ruky“. "
Den 1. - 2.
Letecky do RWANDY. Malá a dnes idylická země má hory výšky Mt. Blancu, orchideje, bujnou džungli, kuriózní opice, magická jezera.
Den 2.
Kontrasty hlavního města Kigali. Společná káva v Hôtelu des Mille Collines známého z filmu Hotel Rwanda. Memoriál genocidy v"roce 1994 je citlivou sondou do duše. Odjezd do NP Akagera – největšího parku na území Rwandy. Různorodá krajina, porosty akácií, otevřené travnaté pláně a skalní pahorky, také však mokřady a jezera napájená řekou Akagera. Nocleh na území parku.
Den 3.
Celodenní safari v"NP Akagera. Setkání se slony, buvoly, antilopami (oblast výskytu největší antilopy na světě antilopy losí), hyenami. Park je i domovem leopardů a lvů. NP Akagera patří k nejlepším místům na pozorování ptáků v Africe, žije tu asi 530 druhů ptáků! Návrat do Kigali. ""
Den 4.
Přes městečko Gitarama, místo vyhlášení republiky. Královské Butare, původní hlavní město Rwandy - Urundi. Nezapomenutelné národní muzeum. Královský palác plný atrakcí."
Den 5.
NP Nyungwe (znamená magický). 1050 druhů rostlin, 200 orchidejí, 250 endemitů, 85 savců, 278 ptáků, 38 plazů, 120 motýlů, unikátních 13 druhů primátů. Největší horský primární prales východní a střední Afriky dává 70% vody Rwandě, tvoří horský předěl řek Nil a Kongo. Výprava do nejvyšších pater džungle. Stromové lávky zavěšené až 100 metrů nad zemí, nejvyšší na světě? Výjimečné sledování života v"korunách stromů je"neopakovatelným zážitkem.
Den 6.
Cestu nad jezerem Kivu považovali i Hanzelka a Zikmund za nejkrásnější trasu. Letovisko Kibuye a pláže jezera Kivu. Přístavní život a vodní radovánky, bujná zeleň, pohoda pláží. Fakultativně možnost plavby lodí na dva ostrůvky, pozorování kaloňů a krmení kočkodanů. Romantická večeře z"darů jezera.
Den 7.
Cesta podél jezera Kivu s"výhledy na jezero. Přejezd na hranici UGANDY. Vesnička Kisoro.
Den 8.
Magická přítomnost parků Virunga a Mgahinga. S ozbrojeným doprovodem vyrazíme džunglí za světovým unikátem – horskými gorilami. Největší primáti světa. Mrazivé setkání, které vyráží dech. Životní zážitek, který zamává každým. Zalije vás pocit nadšení, že jste nic silnějšího nezažili! Na světě jich žije už jen přes devět set. Možnost pozorovat divoká zvířata téměř na dosah ruky. Nocleh v"Kisoro. "
Den 9.
Fakultativně výstup na některou ze sopek v"okolí, např. Sabinyo (Zuby starého muže, cca 8-10 hod.). Vrchol na trojhranici UGANDA - RWANDA - KONGO. Výhledy do tajemného KONGA. Odlišná vegetační pásma, bambusová džungle. Pro ty, kteří nechtějí absolvovat výstup na sopku, výběr z fakultativních aktivit: výlet do rokle Sabinyo (cca 6 hod.), výlet spojený s"pozorováním kočkodanů zlatých (cca 4-6 hod.), výlet k"jeskyni Garama (cca 4 hod.). Pohádkovou krajinou do horského městečka Kabale - nejvýše položené místo Ugandy v jejím nejjižnějším cípu nazývaném „africké Švýcarsko“. Horami sevřené jezero Bunyonyi s množstvím ostrovů. Romantický nocleh u jezera Bunyonyi.
Den 10.
Plavba na motorové lodi po jezeře. Množství ptáků. Odpolední přejezd k NP Queen Elizabeth. "
Den 11.
Kyambura Gorge - hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Pravá džungle tropického pralesa s liánami a deskovými kořeny. Spojnice mezi jezery Edward a George kanál Kazinga - místo s největší koncentrací hrochů na světě. Vyjížďka lodí mezi zvířaty je vrcholem safari. Krokodýli, hroši, buvoli, sloni. Až 500 druhů ptáků - mračna čápů, ledňáčků, pelikánů a kormoránů. Poloostrov Mweya plný zvířat je snad nejhezčím místem. Safari s šancí na lvy, stáda slonů, vodušky, buvoly, prasata bradavičnatá. Endemický kob. "
Den 12.
Přes vyhlášené čajové plantáže do horského letoviska Fort Portal. Překročení rovníku (levou nohou na severu, pravou na jihu?). Cestou zastávka u vulkanických jezer s"okouzlujícími zákoutími. Nocleh ve Fort Portal.
Den 13.
Přesun zpět do Kampaly. Spatříme i Viktoriino jezero, největší vodní plochu Afriky. Večerní odlet.
Den 14.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.