Vyhledávání zájezdu
Romantická Budapešť - Maďarsko - Budapešť

Romantická Budapešť

Maďarsko » Budapešť

,Romantická Budapešť

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Budapest - transparent 28°C


Popis
Popis:

Budapešť je osmé největší město v Evropské unii a pro svou jedinečnou atmosféru patří mezi velmi oblíbené cíle turistů z celého světa. Hlavními důvody proč byste měli navštívit Budapešť jsou určitě unikátní historické památky, skvělé lázně a vynikající maďarská kuchyně.

1. den: odjezd z ČR. Po příjezdu návštěva Gellértova vršku se známou pevností Citadela, odkud uvidíte Budapešť jako na dlani. Poté následuje prohlídka Budínského vršku, zapsaného v kulturních památkách UNESCO. Zde se nachází hrad, Rybářská bašta, korunovační kostel neboli Matyášův chrám, zachovalé středověké uličky a Museum zbraní. K tomu všemu panoramatické výhledy na město. Pak se přesuneme do Městské tržnice - Városcsarnoku, kde si můžete zakoupit typické maďarské výrobky, speciality a ochutnat místní jídla a nápoje. Dále se pěšky projdeme známou obchodní ulicí Váci utca až dojdeme k bazilice sv. Štěpána. Po dohodě s průvodcem možnost vyhlídkové plavby po Dunaji. Ubytování na hotelu.
2. den: ráno po snídani se při dostatečném počtu zájemců nabízí možnost navštěvy Tropicaria. Zde se přenesete do světa tropů s množstvím podmořských živočichů. Nechybí ani hadi a pavouci, kus deštného pralesa a nakonec obrovské akvárium, prosklená chodba, kde vás svrchu i ze stran obklopuje mořská voda plná ryb, rejnoků, žraloků a jiných živočichů, kterých se můžete přes sklo dotýkat. Pak se odebereme do míst, kam chodí za oddechem a zábavou obyvatelé Budapešti a její návštěvníci – do Városligetu, kde se nachází náměstí Hrdinů se sochami v nadživotní velikosti, obrazová galerie a Dům krásných umění, zajímavý hrad Vajdahunyad, budapešťský Práter - Vidámpark s jeho atrakcemi, celoroční cirkus, zoologická zahrada a známé termální lázně Széchenyi. Před odjezdem domů se ještě stihnete vykoupat v některých z mnohých nádherných termálních lázní v Budapešti. Opět možnost individuálního volna, aby každý mohl trávit volný čas podle svých představ.
Navečer odjezd do ČR.

Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět.

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením a snídaní, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: příplatek za nástupní místo Jihlava a Praha, příplatek za jednolůžkový pokoj 800 Kč/noc, cestovní pojištění, vstupy do jednotlivých památek, městská hromadná doprava ve městech, případná city taxa - platí se na místě.

Doporučení: zájemci o vstup do lázní si musí vzít s sebou žabky a pokrývku hlavy ( např. koupací čepice, kšiltovka).

Orientační ceny vstupného: Tropicarium (dospělá osoba cca 2.500 HUF, děti a senioři 1.600 HUF), lázně Széchenyi cca 4980 HUF (každá osoba vč. dětí), večerní vyhlídková plavba lodí na 1 hod. cena cca 2.900 HUF (podle vybavenosti lodi)

Doporučené kapesné: 12000 HUF

Nástupní místa a orientační časy odjezdů:

Praha (02:30 z parkoviště naproti Hl. vlak. nádraží, skleněné kopule) - s příplatkem 300 Kč

Jihlava (04:15 z parkoviště u Billy, třída Legionářů) - s příplatkem 200 Kč

Brno (05:30 od Janáčkova divadla, Rooseveltova ulice), Břeclav (06:20 čerpací stanice Benzina, Lidická 3121) - bez příplatku


GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.