Vyhledávání zájezdu
Rafting na Zambezi - Zimbabwe

Rafting na Zambezi

Zimbabwe

, KempRafting na Zambezi

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Harare - transparent 16°C


Popis zájezdu

Hlavním cílem této expedice je splutí jedné z nejkrásnějších řek světa – Zambezi. Šestidenní plavbu po řece Zambezi zahájíme přímo pod Viktoriinými vodopády. Tisíce kubíků vody tvoří v hlubokém bazaltovém kaňonu četné peřeje. Laguny mezi jednotlivými katarakty, teplá voda a velká hloubka dělá ze Zambezi relativně bezpečnou řeku pro rafting. Pobyt v Africe je možné prodloužit o safari v NP Hwange.


Upozornění:

Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura.


Náročnost:
Průměrná fyzická kondice a dobrá znalost plavání je podmínkou.
Program

1. - 2. den:

PRODLOUŽENÍ - SAFARI V NP HWANGE:
Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls.3. - 5. den:

Přejezd do NP Hwange. Třídenní pozorování zvěře v jednom z největší národních parků Afriky, který je vyhlášený širokou škálou a velkým množstvím zvěře, především pak slonů.6. - 7. den:

Návrat na Victoria Falls; fakultativně rybaření, výlet lodí a jiné aktivity.

SKUPINA BEZ PRODLOUŽENÍ:
Letecky Praha - Lusaka, přejezd k Victoria Falls a připojení se ke skupině ze safari, dále již společně.8. den:

Splutí 130 km řeky Zambezi, šest nezapomenutelných dní v kaňonu. Krátký přejezd k řece, rozdělení vybavení a naložení raftů. Po důkladné instruktáži vás čeká 12 km řeky s několika peřejemi obtížnosti WW 5. Spát budeme nad peřejí #11. Hlavní peřeje budou: Schody do nebe, Ďáblův záchod, Gulliverovy cesty a další.9. - 12. den:

Nezapomenutelné dny v krásném kaňonu Zambezi s množstvím obrovských peřejí a spoustou zábavy. Čekají nás mohutné peřeje se vzrušujícími názvy: Požírač náklaďáků, Terminator, Udělejme dohodu, Tajemný jezdec a další. Několik nesjízdných peřejí budeme přenášet.13. den:

Basaltový kaňon se otevře a vplujeme do krajiny s travnatými břehy, kde řeka ztichne a objeví se větší krokodýli, hroši a další zvířata. Na vysedacím místě v Matetsi vyložíme rafty a přejedeme zpět do kempu ve Victoria Falls.14. den:

Viktoriiny vodopády - fakultativní program. Tento den si můžete vybrat z aktivit přesně podle vaší chuti a zaměření. Nabídka je velice rozmanitá: výlet na koních nebo na slonech, návštěva lví stanice, let helikoptérou nad Viktoriinými vodopády, jízda na kanoi po mírnějším horním toku Zambezi, safari a další; závěrečná párty.15. - 16. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.