Vyhledávání zájezdu
Přírodní krásy a historie Pobaltí - Estonsko

Přírodní krásy a historie Pobaltí

Estonsko

, ProgramPřírodní krásy a historie Pobaltí

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Destinace
Estonsko, Lotyšsko, Litva
Hotel
Přírodní krásy a historie Pobaltí
1. den:
odlet z Prahy do Tallinnu. Transfer do hotelu. Večeře a nocleh (2 noci).
2. den:
snídaně. Dopoledne pojedete podél Finského zálivu do největšího a nejstaršího estonského národního parku Lahemaa, ve kterém můžete obdivovat i původní rybářské osady. Cestou zpět do Tallinnu si v přístavu u Památníku obětí připomenete tragédii potopeného trajektu Estonia. Půvab estonské metropole Tallinnu (UNESCO), kterému se pro velký počet věžiček někdy říká i Praha severu, si začnete vychutnávat při pěší prohlídce. Ve zdejších uličkách si budete připadat, jako byste se v čase vrátili zpět o několik staletí. Projdete se starým hanzovním městem, které je z valné části doposud obehnáno původními mohutnými hradbami. Na hlavním náměstí uvidíte kromě radnice a měšťanských domů také nejdéle fungující lékárnu v Evropě. Odsud dojdete na hradní návrší Toompea, kterému vévodí majestátní pravoslavná katedrála Alexandra Něvského. Návrat na hotel, večeře a nocleh.
3. den:
snídaně. Cestou přes Estonsko do Lotyšska pojedete kolem rižského zálivu a poté budete obdivovat krásy národního parku Gauja, kterému se říká "Lotyšské Švýcarsko", prohlédnete si hrad Turajda ze 13. stol. a zastavíte se v rekreačním středisku Sigulda. Přejezd do Rigy, večeře a nocleh.
4. den:
snídaně. Dopoledne vás čeká prohlídka Rigy - hlavního města Lotyšska. Přivítá vás středověké centrum a během procházky podél úzkých dlážděných ulic si vychutnáte krásu starobylého hanzovního města. Uvidíte nádhernou gotickou stavbu Rižského dómu a projdete se po Albertově ulici, kde jsou secesní budovy z počátku 20. stol. (UNESCO). Ve městě je několik menších a větších tržišť, kaváren, galerií a vynikajících restaurací, a také spousta pouličních prodavačů suvenýrů z jantaru. Posléze přejezd do Litvy, do jejího hlavního města Vilniusu. Večeře a nocleh.
5. den:
po snídani prohlídka Vilniusu, který je v současnosti městem mladých lidí. V centru je katedrála, staré město a Gediminasův hrad. Z původního opevnění se zachovala pouze Brána úsvitu a nad ní se nachází poutní místo - kaple, kterou navštěvují tisíce věřících. Návštěva vodního hradu Trakai, který kdysi býval sídlem litevských knížat. Přejezd do Klaipedy. Večeře a nocleh (2 noci).
6. den:
snídaně. Dnešní den strávíte návštěvou poloostrova Kurská kosa. Jde o dlouhý úzký pás pevniny omývaný mořem z obou stran. Polovina patří Rusku a z litevské strany se sem dá dostat pouze trajektem. Navštívíte Vrch čarodějnic v Juokrante a krátce si prohlédnete město. Zastávka u největší evropské písečné duny a v rybářském městečku Nida, které občas změní svou polohu kvůli navátému písku. Během dne možnost koupání. Návrat do Klaipedy a krátká prohlídka přístavního města s úzkými uličkami a krásnými cechovními domy. Večeře a nocleh.
7. den:
snídaně. Několik kilometrů od města Šiauliai je malý kopec, který má název Hora křížů. První křížejsou z první poloviny 19. století a dnes jsou zde umístěny desítky tisíc křížků či velkých křížů, které sem přinášejí poutníci z celého světa. Následovat bude návštěva velkolepého barokního zámku Rundale, který byl postaven podle předlohy francouzského Versailles. Odjezd do Rigy. Večeře a nocleh.
8. den:
po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.
Země
Pobaltí
Trasa zájezdu
Tallinn • NP Lahemaa • NP Gauja • Riga • Vilnius • Trakai • Kurská kosa • Šiauliai • Riga
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka


Cena zahrnuje
leteckou dopravu Praha-Tallinn, Riga-Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • dopravu autobusem nebo minibusem • trajekt na Kurskou kosu a zpět • 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelech s polopenzí • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
20.
Fakultativní příplatky
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11 • 1lůžkový pokoj (5 490 Kč) • vstupy cca 50 EUR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.