Vyhledávání zájezdu
Pod Jižním křížem: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe - Jihoafrická republika

Pod Jižním křížem: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe

Jihoafrická republika

, KempPod Jižním křížem: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Očekává se od vás, že si postavíte svůj stan (samozřejmě na začátku obdržíte názornou instruktáž od svého průvodce), ustelete lůžko, pomůžete rozdělat oheň, rozestavět židličky kolem něj nebo s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.
U tohoto zájezdu budete bydlet v jednoduchých, ale pohodlných lodžích nebo chatkách (11x) a kempovat pod stanem (4x). Budete potřebovat vlastní spací pytel.
Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.
Ve vybavení jsou dvoumístné stany a polní lůžka - není tedy třeba vozit karimatku, postačuje spací pytel a polštář.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde


Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa).
Před a po expedici
Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si prodloužit pobyt v Zimbabwe na konci programu).

Vzhledem k tomu, že odjezd z Johannesburgu je ve velmi časných ranních hodinách, je zde nutný nocleh před cestou. Optimální ubytování je v lodgi partnera, odkud se ráno i vyráží. Jak nocleh, tak transfer z letiště, vám rádi zajistíme. Poslední den programu se končí snídaní v lodži u Viktoriiných vodopádů. Rádi vám v případě zájmu zajistíme transfer na letiště a letenky.
Pokud byste si chtěli pobyt zde prodloužit, doporučíme vám možné aktivity - jak přímo v oblasti Viktoriiných vodopádů, tak třeba výlet na safari do NP Chobe v sousední Botswaně.
1. den Johannesburg - Lesotho
Časně ráno se vyrazíte vaším expedičním náklaďákem z Johannesburgu směrem na jih do horského království Lesotho. Toto malé království je dokola obklopeno jediných sousedem - Jihoafrickou republikou. Lesotho je jedinou zemí na světě, která leží celá v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Čekají vás zde fantastické výhledy a nebesa budete mít na dotek ...
Odpoledne překročíte hranici do Lesotha a první dvě noci svojí cesty strávíte v typických afrických chatkách v horském národním parku Tsehlanyane.

Stravování: večeře
Tento den je oběd na vlastní náklady.
2. den Lesotho
Po snídani v lodži vyrazíte pod vedením svého průvodce na procházku do hor. Budete mít možnost nejen obdivovat zdejší nádhernou krajinu, ale také oceníte, v jak nesnadných přírodních podmínkách musejí přežívat místní obyvatelé. Procházka vás zavede k vodopádům i dechberoucím výhledům.
Odpoledne se vrátíte do lodže a odvážní zájemci si můžou dopřát vyjížďku na koních na zdejších úzkých horských stezkách (na vlastní náklady). Méně dobrodružně ladění účastníci mohou navštívit nedalekou vesnici, nebo jen relaxovat v krásném prostředí hor.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
3. den Lesotho - Svazijsko
Po snídani pomalu opustíte horské království, překročíme hranice zpět do Jihoafrické republiky a kopcovitým farmářským krajem dojedeme do Svazijska. Svazijsko je dalším malým africkým královstvím, které se pyšní fascinující kulturou a zajímavými lidmi žijícími v tradičních afrických obydlích.
Na dvě noci se ubytujete v lodži kousek od hlavního města Mbabane, uprostřed kopcovité krajiny svazijského venkova.

Stravování: snídaně – oběd – večeře
4. den Svazijsko
Den zahájíte snídaní v lodži a pak už vás čeká poznávání Svazijska. Přes hlavní město Mbabane se vydáte ke skále Sibebe, která je druhým největším monolitem na světě (po australském Uluru/Ayers Rock).
Na úpatí této hory poobědváte a odpoledne se vydáte na cestu zpět, kterou budete mít zpestřenou návštěvou místních tržišť a prodejních stánků u cesty.

Stravování: snídaně – oběd - večeře
5. den Maputo
Ráno projedete Svazijskem na východ a překročíte hranici do Mozambiku.
Odpoledne dorazíte do hlavního města Maputa a vydáte se na jeho prohlídku. Abyste město poznali v jeho autentické podobě, budete se pohybovat místní dopravou a večer zajdete společně na večeři do jedné z restaurací (na vlastní náklady). Nocleh v hotelu v Maputu.

Stravování: snídaně - oběd
6. - 7. den Inhambane
Po snídani zanecháte mozambické hlavní město za sebou a vydáte se podél pobřeží na sever. Náklaďákem dojedete do města Maxixe a odsud poplujete na domorodé lodi dhow přes mořský záliv do jednoho z nejstarších měst na pobřeží Mozambiku - Inhambane. Tady na vás bude čekat váš průvodce s náklaďákem a společně se zajdete podívat na pestrobarevný místní trh. Odpoledne budete pokračovat do lodže na pobřeží, kde strávíte následující dvě noci.
Volný den na pobřeží Indického oceánu můžete strávit odpočinkem, procházkami po pláži, koupáním nebo šnorchlováním. Potápěči by si rozhodně neměli nechat ujít příležitost a vydat se na průzkum zdejšího podvodního ráje (potápění a šnorchlování na vlastní náklady).

Stravování: snídaně - oběd - večeře
8. den Xai Xai
Po snídani pojedete na jih a vaším cílem bude pobřežní městečko Xai Xai. Za vlády Portugalců bývalo Xai Xai rušným přístavem, nyní se z něj však stala poklidná dovolenková destinace. Na jednu noc se ubytujete v resortu, který je schovaný na písečné duně oddělující vnitrozemské jezero od vod Indického oceánu. Odpoledne budete mít část na prozkoumání této krásné části mozambického pobřeží.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
9. den Mozambik - Kruger
Ráno opustíte břehy oceánu a vydáte se povodím řeky Limpopo do vnitrozemí. Budete projíždět malebné vesničky, projedete mozambickým národním parkem Transfrontier a přejedete hranici do Jihoafrické republiky. Dostanete se na území Krugerova národního parku a v jednom z jeho kempů strávíte noc. Postavíte si stany a večeři si tentokrát připravíte tradiční africkou - na otevřeném ohni.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
10. den Safari - Krugerův národní park
Jak je na safari zvykem, vstanete časně ráno. U kávy budete pozorovat nádherný východ slunce v buši, poté sbalíte kemp a vyrazíte národním parkem dále na sever. Odpoledne opustíte park a budete nocovat v severní části Jihoafrické republiky.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
11. den Velké Zimbabwe
Vstanete časně ráno a vydáte se na sever. Opustíte Jihoafrickou republiku, překročíte hranice do Zimbabwe a budete pokračovat až ke kamenným pozůstatkům Velkého Zimbabwe. Odpoledne se svým průvodcem navštívíte tuto významnou archeologickou památku.
Večer strávíte v tábořišti v blízkosti Velkého Zimbabwe.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
12. den Matobo
Po snídani projedete druhé největší město země - Bulawayo. Odsud budete pokračovat do národního parku Matobo, kde vás čeká safari a pěší stopování nosorožců. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.
V parku budete tábořit.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
13. den Hwange
Ráno vás čeká krátký přesun do národního parku Hwange, který je s rozlohou přes 14 500 km2 největší v Zimbabwe. V národním parku žije přes 100 druhů savců a téměř 400 ptačích druhů. Zdejší populace slonů patří k největším na světě. Na oběd dorazíte do svého tábořiště a odpoledne vás čeká safari v otevřeném voze nebo pěšky (podle podmínek). Večer se vrátíte do svého kempu u napajedla.

Stravování: snídaně - oběd - večeře
14. - 15. den Viktoriiny vodopády
Dnes ráno opustíte Hwange a vydáte se do Victoria Falls. Tady strávíte dvě noci v pohodlné lodži, takže budete mít čas se podívat na jeden z přírodních divů světa – Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky.
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee dumping, safari na slonech…). Tyto aktivity nejsou v ceně programu.
Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

Stravování: snídaně - oběd // snídaně
16. den Odlet z Victoria Falls
Snídaní vaše africké putování končí.

Stravování: snídaně

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.