Vyhledávání zájezdu
Pobaltské republiky a Petrohrad - Estonsko

Pobaltské republiky a Petrohrad

Estonsko

, ProgramPobaltské republiky a Petrohrad

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Poznejte s námi malebnou krásu i nespočet historických a přírodních památek pobaltských zemí. Chybět nebude ani návštěva Petrohradu, prohlídka Petrodvorců a Carskoje Selo.
Rychlý přehled
10denní zájezd
Počet dní
10denní zájezd
Strucna_trasa
Riga • NP Gauja • Tallinn • Petrodvorce • Petrohrad • Puškino • Vilnius • Trakai
1. den
Odjezd odpoledne, přejezd přes Polsko.
2. den
Hlavní město Lotyšska Riga se starým městem na východním břehu řeky Daugavy. Kromě starého města s historickými, architektonickými a kulturními památkami se zde nachází i několik ulic s množstvím krásných secesních domů, díky kterým je Riga skvostem sevesní architektury. Nocleh.
3. den
Snídaně. NP Gauja – unikátní přírodní scenérie se zalesněným údolím řeky Gauji a cihlový hrad Turaida, který se tyčí přímo nad jejími vodami. Odjezd do Tallinnu. Nocleh.
4. den
Snídaně. Krásy estonské metropole Tallinnu (UNESCO) si vychutnáme při pěší procházce městem. Ve zdejších uličkách si budeme připadat jako bychom se v čase vrátili o několik staletí zpět. Projdeme se starým hanzovním městem, které je z velké části obehnáno původními hradbami. Uvidíme starobylou lékárnu a radnici a na hradním návrší Toompea katedrálu Alexandra Něvského. Přejezd na nocleh k Petrohradu.
5. den
Snídaně. Letní sídlo ruských carů Petrodvorce – palácový a parkový komplex z 18. a 19. století vybudovaný carem Petrem Velikým, kde je umístěno přes 170 fontán. Přejezd do Petrohradu – procházka historickým centrem, Petropavlovská pevnost, chrám Vzkříšení Krista, Něvský prospekt a další. Večerní výlet do krásně osvíceného centra města. Nocleh.
6. den
Snídaně. Přejezd do bývalého carského sídla Puškina (Carskoje Selo), jemuž dominuje Kateřinský palác s Jantarovou komnatou. Pokračování prohlídky Petrohradu. Nocleh.
7. den
Snídaně. Dokončení prohlídky Petrohradu – Zimní palác, Ermitáž, Palácové náměstí s Alexandrovým sloupem, procházka po Něvském prospektu, klavní tepně Petrohradu. Možnost plavby lodí po Něvě. Noční přejezd do Litvy.
8. den
Příjezd do Vilniusu hlavního a největšího města Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.
9. den
Snídaně. Návštěva vodního hradu Trakai, jedinečné památky v přírodním parku nedaleko Vilniusu. Odjezd do ČR.
10. den
Příjezd v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
6 nocí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 6 snídaní, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce.
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění.
Minimální výměna na vstupy
130 EUR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.