Vyhledávání zájezdu
Peru - Inkové a další slavné kultury - Peru

Peru - Inkové a další slavné kultury

Peru

, Program starstarstarPeru - Inkové a další slavné kultury

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Trasa
Lima / Chiclayo / Huaca Rajada / Pán Sipánu / El Brujo / Trujillo / Huanchaco / Chan Chan /Cusco / Sacsayhuaman / Chinchero / Ollantaytambo / Machu Picchu
Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Limy (s přestupem).

2. den: Přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování a následná prohlídka města, kde nevynecháme historické centrum s hlavním náměstím „Plaza Mayor", Vládní palác, Arcibiskupský palác či katedrálu, která dlouhá léta byla jednou z nejvýznamnějších v Latinské Americe. Úchvatné jsou staré uličky s koloniálními vilami a maurskými balkony. Navštívíme také moderní čtvrti jako San Isidro a Miraflores. Nocleh v Limě.

3. den: Po snídani transfer na letiště a odlet na sever Peru do města Chiclayo. Transfer do hotelu, ubytování. Prohlédneme si místní katedrálu a nezapomeneme navštívit trh Mercado de los Brujos, kde místní šamani prodávají bylinky, kosti a další kuriozní předměty používané při šamanských obřadech. Nocleh.

4. den: Snídaně. V dopoledních hodinách navštívíme nádherné, z nepálených cihel vystavěné pohřebiště Huaca Rajada, kde byl objeven světově proslulý hrob Pána Sipánu. Obdivovat budeme nádherné zlaté artefakty, drahé kameny a historii starověké mochické civilizace. Dále pokračujeme do Tucume s 26 impozantními pyramidami lambayequeské kultury. Na závěr navštívíme muzeum Tumbas Reales de Sipán, kde uvidíme nádherné nálezy z hrobky Pána Sipánu. Návrat na hotel a nocleh.

5. den: Po snídani odjezd k nejvýznamnějšímu centru mochické kultury, archeologickému nalezišti El Brujo, kde možná uvidíme i archeology pracující na výkopu u pyramidy Cabo Viejo Moche. Toto předkolumbovské obřadní náboženské centrum pochází z doby 100-750 n.l. a bylo původně tvořeno třemi pyramidami. Dojezd do města Trujillo. Ubytování a nocleh.

6. den: Po snídani absolvujeme prohlídku krásného koloniálního města Trujillo, kde budeme obdivovat zachovalé a impozantní portály, balkony a kostel. Prohlídka pokračuje do archeologického muzea "Universidad Nacional de Trujillo" a pak k obřadnímu chrámu "Dragon". Poté pojedeme do přímořského městečka Huanchaco a budeme pozorovat místní rybáře na svých tradičních loďkách "Caballitos de Totora". Po obědě navštívíme největší předkolumbovský město celé Ameriky Chan Chan (1300 n.l.), kdysi hrdé hlavní město chimúské říše. Za pozornost stojí, že je postaveno z nepálených cihel. Ubytování a nocleh.

7. den: Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Limy. Ubytování v hotelu a posléze návštěva úchvatného Museo de Oro (Muzeum zlata), které ohromí nejednoho návštěvníka. Zde jsou vystaveny originální zlaté předměty z incké doby. Nocleh.

8. den: Po snídani odlet z Limy do Cusca - města pod patronací světového dědictví UNESCO. Prohlídku města začneme v chrámu Koricancha, starobylém paláci, který řád dominikánů přestavěl na kostel. Také navštívíme Plaza de Armas, kde se mimo jiné nachází katedrála a nádherné koloniální budovy. Poté budeme pokračovat k incké pevnosti Sacsayhuaman, známé svými masivními zdmi z tesaného kamene, který se nachází na strategickém místě s širokým výhledem na město Cusco. Na závěr navštívíme významné archeologické komplexy Qenko a Puca Pucara. Návrat do hotelu, nocleh.

9.den: Snídaně. Během celodenního výletu zavítáme do Posvátného údolí (Valle Sagrado), kde nejprve uvidíme incké ruiny Chinchero a město, kde si dvanáct rodin uchovává své tradiční zvyky a kde nám ukáží rodový způsob, jak zpracovat vlnu a získat přírodní textilní barvy. Později se přesuneme do Moray na oběd a na závěr do Ollantaytamba, jednoho z nejvíce monumentálních architektonických komplexů starověké incké říše. Návrat do Cusca. Nocleh.

10. den: Snídaně. Dnes nás čeká jeden z vrcholů ve světovém cestovním ruchu - Machu Picchu. Nejdříve pojedeme vlakem do města Aguas Calientes, kde si přestoupíme do autobusu, který nás doveze k fascinujícímu ztracenému městu Inků - Machu Picchu. S místním průvodcem si prohlédneme toto magické místo, které se nám vryje navždy do paměti. Krátké individuální volno pro vlastní poznávání a relaxaci. Oběd v místní restauraci v Aqua Calientes a návrat vlakem do Cusca.

11. den: Snídaně. Dopoledne individuální volno k vlastnímu poznávání Cusca. Odpoledne transfer a odlet do Prahy. (s přestupy)

12.den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby
• přípl. za jednolůžkový pokoj 8 990,- Kč
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Informativní schůzka s průvodcem proběhne cca. 2 týdny před odletem.
Cena nezahrnuje
• spropitné (místní personál, průvodce, řidič)
Cena zahrnuje
• leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
• místní přelety Lima-Chiclayo / Trujillo-Lima / Lima – Cusco a zpět
• pozemní dopravu (autobus, minibus, vlak)
• 9 noclehů se snídaní v hotelech nebo hostelech turistické kat.3 ibisy
• 3 obědy
• vstupy dle programu
• služby česky hovořícího průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.