Vyhledávání zájezdu
Peru - Bolívie - Původní incká říše - Bolívie

Peru - Bolívie - Původní incká říše

Bolívie

, HotelPeru - Bolívie - Původní incká říše

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 8°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Peru - Bolívie - Po stopách Inků i dávných civilizací
Popis
Cesta pro milovníky památek i krásné přírody
Doplňující informace
Peruánská metropole Lima na pobřeží Pacifiku. Tajemné linie na pampě u města Nazca. Pozorování kondorů v jednom z nejhlubších kaňonů světa Colca. Plovoucí rákosové ostrovy indiánského kmene Uros. Jezero Titicaca a čarodějnický trh v bolívijském La Paz. Hlavní město bývalé incké říše Cuzco a ztracená citadela Machu Picchu. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v této kombinaci zcela unikátních zážitků.

Nejoblíbenější akce na kontinent Jižní Ameriky. Zájezd uspokojí cestovatele se zájmem o památky, kulturu i přírodní krásy. Program se nese v poklidnějším tempu, což umožňuje lépe nasát místní atmosféru, ponořit se hlouběji do každodenní reality, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem Inků, jakož i dávných předinckých civilizací."
Den 1. - 2.
Letecky do PERU. Lima. Přesun do městečka Paracas.
Den 3.
Výprava lodí k poloostrovu Paracas se záhadnou kresbou trojzubce. Ostrovy Ballestas s koloniemi lachtanů i kormoránů. Bílé ostrovy od guana, které se zde těží. Tučňáci si důležitě vykračují po skalách. Líně se rozvalující lachtani. Přesun do města Nazca. Oáza v"písečné poušti Huacachina. Možnost vyzkoušet si netradiční sandboarding.
Den 4. - 5.
Záhadné linie u města Nazca. Fakultativně vyhlídkový let nad kresbami. Kondor, opice, pavouk, ruce, strom. Kdo a jak je dokázal vyrýt? Mumie na pohřebišti Chauchilla. V absolutním suchu se mumie zachovaly nepoškozené stovky let! Noční přesun do bělostné Arequipy s rozsáhlým klášterem Santa"Catalina a náměstím Plaza de Armas. Ochutnávka všudypřítomné koky?
Den 6. - 7.
Panoramatická cesta k jednomu z nejhlubších kaňonů světa Colca. Zapomenuté vesničky, kamenitá políčka, lidé žijící podle starých tradic. Pozorování kondorů, lam, alpak i lam vicuňa. Nahlédnutí do života místních indiánů ve vesničce Chivay. Koupele v termálních lázních v Chivay. Přesun do Puna.
Den 8. - 9.
Návštěva rákosových ostrovů Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném jezeře Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera Titicaca. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie. Bájný sluneční ostrov Isla del Sol, místo narození prvního Inky. Lamy. Terasovitá políčka, předení vlny i rybaření. Přechod ostrova ze severu na jih (9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem). Zvláštní středomořská atmosféra. Okusíme k"večeři místní specialitu – pstruha?
Den 10.
Přesun do La Pazu. Panorama Cordillery Real až k jezeru Titicaca. Přeplavíme se přes úžinu San Pablo y Pedro.
Den 11.
Hlavní město La Paz. Kostel Sv. Františka. Typické tržiště i čarodějnický trh Mercado"de"las"Brujas. Amulet od indiánek na dlouhověkost i věčnou lásku. Věštění budoucnosti z kokových lístků? Netradiční muzeum koky. Vyhlídka z"El Alto na město pod siluetou sopky Illimani. Fakultativně do Valle de la Luna.
Den 12. - 13.
Fakultativně na kole po nejnebezpečnější silnici světa. Z 4 700 metrů sjedeme do nížin Yungas, Coroico ve výšce 1 500 m! Osvěžení v tropické přírodě. Jiná Bolívie. Všudypřítomné kávové plantáže. Citrusy. Papoušci. Koupání. Návrat zpět do La Pazu.
Den 14.
Slavné město Tiwanaku postavené předchůdci incké kultury. Muzeum. Přesun a překročení hranice zpět do PERU. Puno.
Den 15.
Průjezd atraktivním peruánským altiplánem do hlavního města bývalé incké říše - Cuzca (3 300 m).
Den 16.
Prohlídka Cuzca. Zlatá zahrada a chrám Coriqancha. Hlavní náměstí Plaza de Armas. Koloniální katedrála s obrazy malovanými indiány. Tržiště, klikaté uličky. Kámen s dvanácti rohy. Kdo si dá k večeři pečené morče, místní specialitu cuy?
Den 17.
Mohutná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca"Pucara. Pramen vody věčného mládí Tambo"Machay. Valle Sagrado - svaté údolí poseté inckými památkami. Pisaq - tržiště s tkanými přehozy, ručně malovanou keramikou, pískajícími okarínami, lamími kožešinkami a exotickým ovocem. Ollantaytambo - pevnost posledního vítězství Inky Manco Capaka nad španělskými conquistadory. Večerním vláčkem údolím řeky Urubamba do Aguas Calientes.
Den 18.
Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Terasy. Inkův most. Možnost výstupu na impozantní vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Koupání v termálních pramenech v Aguas Calientes.
Den 19. - 20.
Návrat vlakem do Ollantaytamba. Slaný kaňon Salinas de Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Pohledy do nitra kaňonu. Díky rozdílné koncentraci soli je barva každého jezírka jiná. Incká laboratoř na výzkum plodin Moray. Návrat do Cuzca. Poslední nákupy suvenýrů v Cuzcu. Taneční rej v rytmu salsy? Sklenička pisco sour na rozloučenou. Odlet z Cuzca do Limy.
Den 21.
Dopoledne prohlídka Limy. Náměstí Plaza de Armas s"katedrálou a prezidentským palácem. Kostel Sv. Františka s"katakombami. Odlet z Limy.
Den 22.
Letecký návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.