Vyhledávání zájezdu
Peru a Bolívie - země Inků a velehor - Bolívie

Peru a Bolívie - země Inků a velehor

Bolívie

, ProgramPeru a Bolívie - země Inků a velehor

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 14°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: PERU A BOLÍVIE - OKRUH PO PERU S VÝLETEM DO BOLÍVIE
Popis
Výprava pro milovníky romantiky a dobrodružství do minulosti i současnosti andských indiánů, ke sněhobílým velikánům a horským jezerům Kordiller, od pobřeží Tichého oceánu k mystickému jezeru Titicaca, největšímu jihoamerickému nevysychajícímu jezeru i nejvýše položenému splavnému jezeru světa. Ideální cesta ke studiu dávných inckých a předinckých kultur Jižní Ameriky.
Program

PROGRAM ZÁJEZDU 491: OKRUH PO PERU S VÝLETEM DO BOLÍVIE1.-2.den: Praha - Lima.
Let do hlavního města Peru. Prohlídka Limy (UNESCO): muzeum zlata, prezidentský palác, katedrála s ostatky dobyvatele Pizarra, moderní Miraflores aj.


3.-4.den: Lima - Nazca - Arequipa.
Přejezd do Nazcy (UNESCO): světoznámé kultovní obrazce, které svými teoriemi zpopularizoval Erich von Däniken. Přejezd do Arequipy.


5.-6.den: Arequipa - Colca.
„Bílé město“ Arequipa (UNESCO) s klášterem Santa Catalina a slavnou chrámovou architekturou. Výlet do „jihoamerického Grand Canyonu“, jednoho z nejhlubších na světě (4160 m) - kaňonu Colca. Scénická jízda pod šestitisícovými sopkami a přes průsmyk Patapampa 4910 m). Impozantní výhledy na útesy, andští kondoři, kaktusy San Pedro, indiánská muzika, termální lázně.


7.-8.den: Colca - Titicaca.
Jízda k magickému jezeru Titicaca. Puno: výlet lodí na rákosové ostrovy indiánů Uros. Pohřebiště Sillustani na březích jezera Umayo: pohřební věže (čulpy) šlechty preincké kultury Colla.


9.-10.den: Titicaca - La Paz.
Přes hranice do Bolívie. Tajemné Tiwanaku (UNESCO) - ruiny honosného města prastaré prekolumbovské civilizace: proslulá Brána slunce. Největší město Bolívie - La Paz: trh zázračných medicín. Výlet do kaňonu Palca: procházka mezi vyerodovanými, až 200 m vysokými skalními věžemi. Alternativně na kole po „silnici smrti“ z And do tropického Coroica (volitelný výlet s místní CK).


11.-13.den: La Paz - Titicaca - Cuzco.
Jízda nově otevřeným nejdelším a nejvyšším metropolitním systémem lanovek na světě Teleférico z La Pazu do druhého největšího města země a nejvýše položeného velkoměsta na světě El Alta (4150 m). Výhledy na La Paz z ptačí perspektivy. Výlet do Měsíčního údolí u La Pazu. Návrat k Lago de Titicaca. Hraniční Copacabana na jezeře: výlet lodí na posvátný Isla del Sol (Ostrov slunce), pěší procházka. Zpět do Peru. Noční přejezd do Cuzca.


14.-15.den: Cuzco a okolí - Ollantaytambo - Aguas Calientes.
Incký „Pupek světa“ Cuzco (UNESCO) - snad nejkrásnější město Jižní Ameriky. Velkolepá incká pevnost Sacsayhuaman. Posvátná místa Inků - nekropole Quenko a údolí Valle Sagrado. Kruhové terasy Moray, odparky na sůl Salineras. Výletním vlakem po úzkokolejce do Aguas Calientes pod Machu Picchu.


16.-18.den: Aguas Calientes - Machu Picchu - Cuzco.
Machu Picchu (UNESCO), jeden z novodobých sedmi divů světa. Celodenní prohlídka zapomenutého města v džungli. Incká pevnost Ollantaytambo. „Rodiště duhy“ Chinchero. Koloniální i incký Pisac v Posvátném údolí řeky Urubamby, jedné ze zdrojnic Amazonky. Cuzco: legendární chrám Slunce Coricancha, tržnice.


19.-20.den: Cuzco - Lima - Praha.
Letecky do Limy a domů.


Délka tras:
letadlem 28 000 km, po zemi 4800 km, pěšky 6x 5-12 km (volitelně) - vše pro 492


Počasí:
velké rozdíly den - noc, pobřeží - Andy, 4-26 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (491): 10.10. - 29.10. 2017


cena v Kč: 84 490,-
V ceně je
Doprava. Výlet do kaňonu Colca včetně vstupu, loď po jezeře Titicaca na Los Uros a na Isla del Sol včetně vstupů na ostrovy, výletní vlak na Machu Picchu, lanovky v La Paz. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Peru. Veřejná (autobusy, pro dlouhé a noční přejezdy komfortní dálkové, výletní vlak, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi). Ubytování: Turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. 1x (491) noční přejezd v pololůžkovém dálkovém busu. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 491: 9600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.


GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.