Vyhledávání zájezdu
Peru a Bolívie – turistika - Bolívie

Peru a Bolívie – turistika

Bolívie

, ProgramPeru a Bolívie – turistika

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 15°C


Popis zájezdu
V Peru a Bolívii se hřebeny jihoamerických And ve své centrální části rozvinou do mohutnosti i do krásy a obkrouží rozlehlou vysokohorskou plošinu Altiplano. Sem musí alespoň jednou v životě vyrazit každý milovník velehor! Navíc zdejší oblasti nabízejí snadné dosažení rekordních výšek i nehorolezcům a příležitostným turistům, pokud si správně naplánují pozvolný postup do vysokých poloh.
V první části zájezdu se budeme věnovat Cordilleře Blanca, nejvyššímu a nejkrásnějšímu pohoří peruánských And, kde nad přívětivě zelenými dolinami ční desítky ledovcových štítů mimořádně efektních tvarů v čele s dominantním Huascaránem (6768 m). Zde si užijeme týden hlavního pěšího programu včetně slavného treku Santa Cruz. Pouze na jeho trase přenocujeme třikrát pod stanem, ale zavazadla nám ponesou sympatičtí oslíci.
Posléze přeletíme, již dobře aklimatizovaní, na Altiplano, k malebnému jezeru Tititcaca, které nám nabídne na pozadí rozlehlé, temné modré hladiny úžasné výhledy na hradbu Cordillery Real a její šestitisícovky. Zde vstoupíme do Bolívie, kde absolvujeme ještě několik kratších pěších túr, ale především proniknemem až na odlehlý jihozápad země do nejvýše položených, nejdrsnějších, ale zároveň nejkrásnějších oblastí Altiplana. Unikátní třídenní okruh terénními auty nám zde nabídne průjezd oslnivě bílou solnou pouští a nad ní porosty mohutných kaktusů na ostrově Pescado, jinde dýmající fumarolová pole či koupání v termálních pramenech, pouštní skalní města i pestrobarevné alkalické laguny, ve kterých hejna růžových plameňáků čeří zrcadlící se sněhové čepice okolních vulkánů. Na závěr si krátce odpočineme v historických městech Bolívie s atraktivní koloniální arichitekturou.
...A příště sem můžete vyrazit s naším poznávacím zájezdem, který se přednostně věnuje tradičním památkám říše Inků a jehož trasa se s tímto zájezdem kryje jen v minimální míře.
Náročnost:

Peruánská část je náročnější turisticky, i když díky putování nalehko jde o treking pouze střední náročnosti. Bolivijská část je náročnější klimaticky a cestovatelsky. Exponovaná místa jsou pouze při variantní túře v Cordilleře Real při průstupu skalní stěnou podél vodního kanálu.


Klima:
Do centrálních And je třeba cestovat v období tamější zimy, kdy převažuje suché a jasné počasí, které je ale spojeno ve vysokých nadmořských výškách s chladnými až mrazivými nocemi s extrémy až -20 °C na jižním Altiplanu. Při noclezích pod stanem v Cordilleře Blanca je třeba počítat s teplotami lehce pod nulou.
Poznámka:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek se poletí přes USA. Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

zkrácená/kompletní varianta – 6x/13x hotel či hostel (dvoulůžkové pokoje většinou s příslušenstvím) , 1x/2x vícelůžková ubytovna, 3x stan (možno objednat zapůjčení na místě), 1x/3x noční lůžkový autobus. Hotely nejsou vybaveny topením, i když by si to místní teploty často zasloužily.
Program

1. den:

Letecky Praha – Lima.2. den:

Lima – koloniální historické centrum noční přejezd pohodlným lůžkovým autobusem do Huarázu, ubytování na 2 noci.3. den:

Huaráz, aklimatizační vycházka v horách nad městem, indiánské vesničky s tradičními kruhovými chýšemi.4. den:

Chavín de Huantar (3177 m) výlet minibusem přes horský průsmyk ke zbytkům jedinečného chrámového komplexu chavínské kultury, která inspirovala většinu předkolumbovských peruánských architektů.5. - 7. den:

Santa Cruz treking v NP Huascarán mezi pěti šestitisícovými štíty včetně Alpamaya, jedné z nejkrásnějších hor Ameriky; start 2090 m, třetí den překonání sedla 4760 m a sestup; 3 noclehy pod stanem, ale hlavní zavazadla ponesou osli.8. den:

Dokončeni treku, typická vesnice Huaripampa, přejezd vysokohorského sedla v bezprostřední blízkosti Huascaránu, výstup na chatu Refugio Perú (převýšení 700 m do 4650 m).9. den:

Sestup zpět k minibusu okružní trasou přes hřeben (4900 m) a krásným údolím s jezerem Lago 69 (4400 m); přejezd do Huarázu se zastávkou u památníku čs. horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v roce 1970.10. den:

Přejezd autobusem do Limy, večerní centrum města.11. den:

Odlet kompletního programu do Juliacy, přejezd autobusy do Bolívie, do malebné Copacabany, poutního města u jezera Titicaca (3810 m), ubytování na 2 noci.12. den:

Odlet zkrácené varianty do Prahy, přílet 13. den. / Kompletní program - lodní výlet na jedinečný ostrov Isla del Sol, vyhlídkový přechod kompletní hřebenovky ostrova.13. den:

Přejezd autobusem do La Paz (3650 m), ubytování na 2 noci. Prohlídka historického centra města včetně trhu čarodějnic.14. den:

Cordillera Real - vycházka či túra ze sedla Zongo (4750 m) s výhledy na Huayna Potosí (6088 m), možnost výstupu k čelu ledovce (do 5050 m).15. den:

Nenáročný pěší výlet barevným kaňonem Palca (3400 m) s výhledy na ledovcovou Illimani (6439 m); noční přejezd lehátkovým autobusem do Uyuní.16. - 18. den:

Okruh terénními auty po jižním Altiplanu včetně přejezdu solné pláně Salar de Uyuní a nejodlehlejší chráněné oblasti Reserva de fauna andina Eduardo Avaroa (3650-4950 m) - plná penze, první noc v unikátním solném hotýlku.19. den:

Přejezd autobusem do "stříbrného" města Potosí (4067 m), prohlídka koloniálního centra, a pokračování do Sucre (2400 m).20. den:

Sucre - odpočinek a prohlídka příjemného koloniálního města; noční přejezd lehátkovým autobusem do východní nížinné části země.21. den:

Santa Cruz de la Sierra - koloniální centrum města, parky s tropickou vegetací aj.22. - 23. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.