Vyhledávání zájezdu
Peru a Bolívie s českým průvodcem - Bolívie

Peru a Bolívie s českým průvodcem

Bolívie

, Hotel starstarstarPeru a Bolívie s českým průvodcem

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 15°C


Popis
Cesta začíná ve starobylém hlavním sídle Inků: Cuscu, kde navštívíme město a jeho okolí. Projdeme se po Valle Sagrado, velmi důležitém místě Inků, které bylo kolébkou jeho kultury a zemědělství. Dnes se z tohoto města můžeme dozvědět mnohé o starých obyvatelích impéria Inků. Cesta nás zavede až do Machu Picchu, pravděpodobně nejdůležitějšího a nejzajímavějšího sídla v Peru. Zde se budeme procházet po starobylých ulicích a díky průvodci se dozvíme vše o tomto záhadném městě. Dále nás cesta zavede až k jezeru Titicaca, kde navštívíme rákosové ostrovy obývané kmeny Uros, kteří dodnes žijí v harmonii s přírodou a v neposlední řadě chutnáme tradiční pokrmy spolu s obyvateli ostrova Taquile.
Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. den
Den 1 – Odlet z Prahy (Vídně) do Limy v Peru
Odlet z Prahy či Vídně do Peru. Večerní přílet do Limy v den 1. anebo ráno v den 2. dle letenek. Pokud letenky dovolí, ihned se přesouváte krátkým lokálním letem do Cusco. Po příletu Vás průvodce převeze do Vašeho hotelu. Nocleh v hotelu 3* se snídaní.

2. den
Den 2 – Cusco

Dnes navštívíme Cuzco – starobylé hlavní město impéria Inků, které leží ve výšce 3000 m. nad mořem. Odpoledne nás vyzvedne autobus v hotelu a zaveze nás do horní části města, kde uvidíme staré incké a před-incké chrámy Sacsayhuaman, Kenko, Pucapucara a Tambomachay. Navštívíme církevní komplex Qoricancha (Chrám slunce) a nakonec Katedrálu na Plaza de Armas. Bude to poklidný den, kdy se budeme procházet a navštěvovat muzea, obchody a trhy. Nocleh v hotelu.

3. den
Den 3 – Cusco – Valle Sagrado de los Incas (S, O)

Ráno nasedneme na autobus do Valle Sagrado, kde Inkové postavili města jako Pisac a Ollantaytambo. Tato nádherná města byla postavena v souladu s přírodou a jsou obklopena neuvěřitelnou krajinou. Začneme s návštěvou ruin Pisac, kde si v poledne vychutnáme oběd v Urubamba. Poté navštívíme ruiny Ollantaytambo. Nakonec zamíříme na vlak do Aguas Calientes, kde strávíme noc.

4. den
Den 4 – Ollantaytambo – Machu Picchu (S)

Vyjedeme časně, abychom objevili jeden z nových 7 divů světa. Budeme mít průvodce (2 hodiny) na Machu Picchu, kde budeme vychutnávat nádhernou krajinu. Uvidíme Intiwata (Chrám Slunce), Chrám Kondora, Chrám 3 oken, Terasy And a mnoho jiných zajímavých míst. Bude čas na procházku archeologického komplexu, nafotit krásné fotky a ocenit dobrou energii a klid tohoto svatého místa. Později nasedneme na vlak a vrátíme se do Ollantaytambo a odtud do Cusca autobusem. Také je možno vystoupat na Huyana Picchu, jehož vrcholu se dosáhne za 45 minut (nutno rezervovat předem). Návrat do Cusca a nocleh v hotelu

5. den
Den 5 – Cusco-Puno / Lago Titicaca (S, O)

Je to dlouhá cesta, ale nemějte starost, bude to cesta zábavná se speciálními zastávkami. Navštívíme kostel Andahuaylillas, známý jako „Sixtinská kaple Ameriky“, jehož fasáda je perlou koloniálního umění Peru. Také uvidíme archeologický komplex Raqchi, další významné incké město. Zde si dáme oběd formou bufetu, obklopeni nádhernými kopci ve městě Sicuani. Uvidíme lamy a alpaky. Nakonec navštívíme Pucará, koloniální město známé svou keramikou. Odpoledne přijedeme do Puna (3800 m. nad mořem), kde strávíme noc.

6. den
Den 6 – Lago Titicaca : Uros y Amantani (S, O, V)

Dnes ráno vás vezmeme do přístavu Puno, kde nastoupíme na loď a budeme plout cca 40 minut na plovoucí ostrovy, které se jmenují „Uros“, zhotovené z rákosů. Místní lidé Uros vás nadšeně přivítají a podělí se o svou historii, kulturu a tradice. Potom pojedeme lodí na ostrov Amantani, kde budete mít možnost poznat místní obyvatele. Uvidíme Templo Pachatata, před-incké chrámy. Pacha Mama a Pacha Tata jsou dvě důležité figury a představují počátek andských kultur. Vychutnáme si večeři s místní rodinou a strávíme noc v jejich rodinném domě. (Pozn. jedná se o opravdu autentické a primitivní ubytování, mnohdy bez tekoucí vody!)

7. den
Den 7 – Lago Titicaca: Amantani a Taquile (S, O)

Ráno po typické snídani s rodinou pojedeme lodí na ostrov Taquile, který je celý osídlený původním obyvatelstvem, známým výrobou lidových předmětů vysoké kvality. Poobědváme s místními, a poté budete mít čas obdivovat ostrov před vyplutím do Puna. Zde bude volné odpoledne před poslední nocí v Peru.

8. den
Den 8 – Puno- Copacabana (O, V)

Ráno vás vyzvedneme v hotelu a přejedeme na hranici s Bolivií (Kasani). Přijedeme na Copacabanu, navštívíme známou baziliku La virgen morena. Po obědě budeme pokračovat na Isla del Sol a budeme plout 1 hodinu po jezeře až k hostalu, kde můžeme obdivovat nádherné stmívání.

9. den
Den 9 – Copacabana- Tiwanaku- La Paz (S,O,V)

Ráno navštívíme Escalinatas sagradas v Yumani a cestu Pilkokaina (palác Inků), poté přijedeme na Tiwanaku a navštívíme muzeum keramiky a svaté ruiny: Pyramidy Akapana, chrám Kalasasaya a ruiny Puma Punku. Ubytování v hostalu.

10. den
Den 10 – La Paz (S)

V 9 hodin vás vyzvedneme v hotelu a navštívíme La Paz, historické centrum Plaza Murillo, kde jsou nejvýznamnější stavby: Palacio Legislativo, Palacio Quemado, Catedral, a nejvýše položená místa jako rozhledna Kili Kili, ze které lanovkou sestoupáme na nejnižší místo města na Jižní zónu, kde se nachází
Měsíční krajina. Na závěr se podíváme na Mercado de las brujas (Trh čarodějnic). Poté následuje lokální let do Uyuni, kde budete mít zajištěný nocleh.

11. den
Den 11 – Uyuni- Potosí (O)

Přijedeme do Pohřebiště vlaků Colchani: centra výroby soli a místa, kde můžete koupit suvenýry ze soli. První Hotel ze soli a prohlídka centra města a dojdeme až na Isla Inkawasi, známou také jako Isla Pescado, obklopenou gigantickými kaktusy. Návrat do Uyuni, přejezd do Potosí, příjezd o půlnoci.

12. den
Den 12 – Potosí (S)

V 8 hodin ráno vstoupíme do dolu, kde nejprve navštívíme důlní muzeum s výkladem o nejbohatší epoše Potosí a jeho nejvýznamějších osobnostech. Odpoledne navštívíme mincovnu (Casa de la Moneda, koloniální ulici a trhy s uměleckými předměty, kostely San Francisco a San Lorenzo. Uvidíme exteriéry Convento a muzea Santa Teresa, kde jsou uschovány nejdůležitější díla té doby. V noci přesun do Sucre.

13. den
Den 13 – Sucre (S)

Návštěva Casa de la Libertad, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti Bolivie. Catedral Metropolitana ve stylu baroko- mestizo a Cementerio General s mauzolei.

14. den
Den 14 – Odjezd do La Paz autobusem

Transport na letiště a odlet dle letového řádu.
Fakultativně je možné prodloužit zájezd o dva dny o Národní park Amborró a jednu noc v pralese s trekem po okolí a sledování života v džungli. Viz. sekce za příplatek.

15. - 16. den
Den 15, 16 – Cesta na trase La Paz – Praha

Konec programu.
Cena zahrnuje
strava dle itineráře
českého průvodce
všechny cesty a výlety včetně vstupů
ubytování ve 3* hotelech či ubytování dle itineráře
mezinárodní letenky
lokální letenky
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
strava nezahrnutá v itineráři
osobní útrata a spropitné
osobní a storno pojištění zájezdu
služby nezahrnuté v itineráři

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.