Vyhledávání zájezdu
Peking a Velká čínská zeď - Čína - Peking

Peking a Velká čínská zeď

Čína » Peking

, HotelPeking a Velká čínská zeď

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky -

Počasí:Popis zájezdu
Termíny | 8.–14. května | 24.–30. září 2018

Cena | 36 950 Kč | příplatek na jednolůžkový pokoj 3 400 Kč
Den 1.
Odlet z Prahy nebo Vídně (bude upřesněno) přes některou evropskou metropoli do Pekingu.
Den 2.
Přílet do metropole Čínské lidové republiky Pekingu, transfer do hotelu, projížďka cyklorikšami po starém městě s tradičními úzkými uličkami zvanými chutongy, oběd nebo večeře (dle hodiny příletu), nocleh v hotelu v Pekingu.
Den 3.
Po snídani prohlídka slavného Náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men Kuang-čchang), největšího náměstí na světě, s mauzoleem komunistického vládce Mao Ce-tunga, po obědě prohlídka císařského paláce, zvaného Zakázané město, odkud od roku 1420 vládli Říši středu císaři dynastie Ming a Čching, poté odjezd na proslulou nákupní třídu Wang-fu-ťing (Studna princova domu), volno k prohlídce tržiště suvenýrů, v jeho blízkosti je pak známá jídelní ulička, kde lze ochutnat nejrůznější speciality místní kuchyně, včetně rožněných štírů, chobotnic, nebo mořských hvězdic. K večeři ochutnáte pekingskou kachnu. Návrat do hotelu na ubytování, nocleh.
Den 4.
Po snídani celodenní výlet na Velkou čínskou zeď, která se nachází 80 kilometrů severně od Pekingu. Jde o systém pevností a obranných zdí, postavených na obranu proti kočovným nájezdníkům. Poté oběd s možností prohlídky výroby měděných předmětů – váz a mís, zdobených emailem, odpoledne návštěva Údolí hrobek v obvodu Čchang-pching, kde je pohřbeno 13 císařů dynastie Ming, procházka po Svaté cestě střežící příchod k hrobkám, prohlídka jedné z hrobek. Návrat do Pekingu, nocleh v tomtéž hotelu.
Den 5.
Po snídani prohlídka Letního paláce (Ji-che-jüan), palácového komplexu pod Horou dlouhověkosti (Wan-šou), omývané uměle zbudovaným jezerem, přes které se klene impozantní Mramorový most sedmnácti oblouků. Po obědě návštěva manufaktury na výrobu říčních perel, dále zastávka u Olympijského stadionu (LOH 2008) zvaného Ptačí hnízdo, večer možnost představení kung-fu nebo opery.
Den 6.
Dopoledne návštěva Chrámu Nebes, ve kterém od roku 1420 obětovali císaři dynastie Ming a Čching za dobrou úrodu, odpoledne návštěva čajovny, spojená s ochutnávkou a prodejem čaje, poté návštěva lámaistického kláštera, večeře, nocleh v hotelu v Pekingu.
Den 7.
Odvoz na letiště, odlet do Evropy, přílet zpět možný i v ranních hodinách 8. dne.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.