Vyhledávání zájezdu
Patagonie na kole - Chile

Patagonie na kole

Chile

, ProgramPatagonie na kole

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Santiago - transparent 15°C


Popis zájezdu

Legendární "Jižní cesta“ začíná na severní hranici Patagonie v Puerto Montt a směřuje dál na jih Chile. Z půlky štěrková silnice vede úžasnou krajinou nedotčené přírody. Během více než tisícikilometrového putování pojedeme kolem neproniknutelných pralesů, vykoupeme se v horkých pramenech, budeme obdivovat rozkvetlé louky i divoké ledovcové řeky a fjordy. Vulkány a horské štíty se sněhovými čepicemi nám budou zdobit cestu směrem k jihu až do travnaté jihoamerické pampy. Po cestě okusíme skvělé chilské pochoutky – bifteky, ryby, sýry, víno… a určitě i legendární pohostinnost Chilanů. Kromě několika málo větších osídlených městeček nás po cestě čeká jen úchvatná příroda a sem tam pár barevných domků v poloopuštěných vesnicích.

Silnice Carretera Austral vznikla jako spojnice Patagonie s centrální částí Chile. Vzhledem k obížnosti celého projektu byli na stavbu povoláni vojenští ženisté, kteří vybudovali cestu překonávající mnoho řek, fjordů a horských hřebenů. Oproti prvním představám je nakonec cesta velice málo využívaná automobily a proto se také někdy nazývá nejdražší cyklostezkou na světě. Věci nám poveze doprovodné vozidlo, takže si lépe vychutnáme i občasné terénní záludnosti oné královny mezi silnicemi - Carretery Austral.


Noclehy a stravování:

Ubytování je celkem 13x ve vlastních stanech ve skromně vybavených kempech nebo tábořištích. V některých kempech je možno si dokoupit na vlastní náklady chatičku, ale kapacita nestačí pro celou skupinu. 8x pak budeme ubytováni pod střechou, a to buď v tzv. cabañas (chatičkách) nebo v hospedaje (jednotlivých vícelůžkových pokojích). Pokud bude při leteckém přestupu nutné nocovat v Santiagu, budeme zde nocovat v hotelu (záleží na aktuálním leteckém spojení Balmaceda - Santiago - Praha).

Při kempování a tam kde není jiná možnost stravování bude průvodce vařit polopenzi z místních zdrojů - celkem 17x snídaně a 16x večeře. Další 4 snídaně budou poskytnuty jako součást ubytování.


Povrch a profil:

přibližně stejný poměr štěrkových cest a asfaltu, doporučujeme horské kolo, celkem ujedeme na kole přibližně 1200 km.


Průvodce:

Průvodce na tomto zájezdu řídí doprovodné vozidlo a připravuje polopenzi.


Poznámka:

Zde si můžete prohlédnout prezentaci fotografií jednoho z účastníků.


Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Program

1.–2. den:

Letecky Praha–Santiago de Chile–Puerto Montt; sestavení kol a ubytování.3.–5. den:

Cyklistika v NP Alerce Andino, NP Hornopirén, NP Pumalín, městečko Chaitén (památník Carretery); zelené etapy bujnými pralesy podél pobřeží s výhledy na ledovce a bílé vrcholky hor; část trasy po pobřeží, návštěva termálních lázní (180 km/3 dny; žádné dlouhé kopce, ale zvlněný terén, při pobřeží roleta).6.–11. den:

Městečko Chaitén a dále údolím stejnojmenné řeky k ledovci Yelcho přes průsmyk Moraga, podél řek Frío a Palena, kolem jezera Risopatron do "německého" městečka Puyuhuapi, napříč NP Queulat ke stejnojmennému sedlu, kolem vodopádu Garcia, podél řeky Manihuales k jezeru Aguirré Cerda s úžasným výhledem na okolní hory; po silnici vedoucí údolími řek v NP Río Simpson; silnice vede údolími řek, občas vystřílená v kolmých skalách, překonává několik sedel (460 km/6 dní; přibližně stejný poměr šotoliny a asfaltu).12.–19. den:

Město Coyhaiqué (zasloužený odpočinkový den v centru oblasti), po kousku asfaltu vjedeme do sušší oblasti pampy; průsmyk Ing. Ibáñeze (1120 m) - nejvyšší bod naší trasy, výhledy na "skalní zámek" NP Cerro Castillo, kaňony a údolími řeky Ing. Ibáñeze k jezeru General Carrera; krásné etapy okolo blankytně modrého jezera; 30 km cesty vystřílené ve stěně nad jezerem, cíl v Chile Chico; v případě nevyužití časové rezervy též cyklovýlet pampou do Argentiny (500 km/7 dní; okolo jezera po šotolině, zbytek asfalt).20.–21. den:

Trajekt přes jezero General Carrera a dále už jen po asfaltu do Balmacedy (80 km/2 dny).22.–23. den:

Přelet do Santiaga a letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.