Vyhledávání zájezdu
OSTROV TAIWAN A MIKRONÉSIE - SOUOSTROVÍ KAROLÍNY A MARIANY - Tchaj-wan

OSTROV TAIWAN A MIKRONÉSIE - SOUOSTROVÍ KAROLÍNY A MARIANY

Tchaj-wan

, HotelOSTROV TAIWAN A MIKRONÉSIE - SOUOSTROVÍ KAROLÍNY A MARIANY

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
„Čínská republika na ostrově Taiwan“, dřívější Formosa
(Krásný ostrov) s nekomunistickým politickým systémem, po
válce separovaná od obří kontinentální matky. Úchvatné
pohledy na téměř čtyřtisícové vrcholky hor prorážející
moře mraků, vodopády halící se v mlze, kaňon s
mramorovými útesy (jeden ze „sedmi zázraků Asie“),
sopečná a krasová pohoří, jezera, termální prameny,
letoviska a pláže teplého Pacifiku i vibrující metropole
Taipei. Jedinečné putování severním Tichomořím, na které
se nezapomíná. Exotické ostrovy Koror (Palau, Karolíny),
Yap (Federativní státy Mikronésie) a Guam (Severní
Mariany, USA). Jedny z nejúžasnějších lokalit planety pro
pozorování života pod hladinou při potápění a
šnorchlování. Rozsáhlé korálové útesy s hejny ryb různých
velikostí, tvarů a barev, čtvrttunoví mlži, vraky
potopených lodí, unikátní jezero s nežahavými medúzami,
„létající lišky“ - netopýři kaloni, krokodýli, mangrove,
vodopády a jeskyně v džungli, překrásné bílé pláže
teplého Pacifiku či památky z dob španělské nadvlády i z
bitev o Pacifik.
Program
PROGRAM ZÁJEZDU:


1.-3.den: Praha - Taipei - N.P. Taroko.
Let na Taiwan. Vlakem podél východního pobřeží do N.P. Taroko - největší turistické atrakce ostrova, řazeného mezi „sedm zázraků Asie“: pěší výlety v kaňonu řeky s impozantními mramorovými útesy. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem.


4.-6.den: N.P. Taroko - N.P. Jušan - Ališan.
Napříč Taiwanem z východní na jihozápadní stranu hor. Adrenalinový přejezd přes vysokohorský průsmyk (ve výšce 3200 m, a to pouhých cca 20 km od moře), dech beroucí jízda serpentinami nad propastmi. Jezero Slunce a Měsíce. N.P. Jušan s Nefritovou horou (3952 m) - nejvyšším vrcholem Východní Asie. Palmové háje a čajové plantáže. Horské letovisko Ališan. Úžasné horské scenérie při východu slunce za Nefritovou horou. Pěší výlet kolem obrovských tisíciletých cypřišů.


7.-8.den: N.P. Kenting.
Pod obratník Raka na jih Taiwanu. Odpočinek na riviéře v nejznámějším přímořském letovisku - Kentingu: koupání v tropickém moři, možnosti potápění (korálové útesy) a vodních sportů. Nejjižnější cíp Taiwanu - mys Oluanpi s majákem, kde se mísí vody Jihočínského moře a Tichého oceánu. Hengčuen Ocean Park s největším akváriem v jihovýchodní Asii se žraloky velrybími.


9.-11.den: N.P. Kenting - Taipei.
Taiwanským „šinkansenem“ s rychlostmi nad 300 km/h z Kaohsiungu zpět na sever ostrova. Hlavní město: Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů. Relaxační výlet do lázní Peitou: Pekelné údolí, koupání v termálech, masáže.


12.-16.den: Koror (Palau).
Přelet na nejlidnatější z ostrovů Palau Koror se stejnojmenným hlavním městem: Národní muzeum Palau, mořské akvárium. Rock Islands: lodí na největší atrakci Palau - Skalní ostrovy. Smaragdová scenérie vápencových ostrůvků hřibovitých tvarů, pokrytých zelenou džunglí se slanovodními krokodýly, ledňáčky, volavkami či kaloni. Podmořský ráj ukrývající vraky 2. světové války viditelné i při šnorchlování. Zátoka Milky Way s léčivým bílým bahnem. Nezapomenutelné šnorchlování v unikátním Jellyfish Lake plném žlutých nežahavých medúz. Vodopád Ngardmau Waterfall. Volné dny k relaxaci s možností koupání, šnorchlování, návštěvy delfi nária, projížděk na kajacích či potápění na světoznámých útesech: Ngemelis Wall, kde z mělčiny náhle padá kolmá stěna do třísetmetrové hloubky, Blue Corner, Chandelier Cave, German Channel, krmení krokodýlů na Shimizu River a další. Možnosti výletů: korálový atol Kayangel - prstenec bělostných pláží porostlých palmami s průzračnou lagunou uprostřed. Vulkanický a liduprázdný Babeldaob s tropickým pralesem, liduprázdnými plážemi a tajemnými archeologickými nalezišti. Ostrov Peleliu - dějiště jedné z nejkrvavějších bitev v Pacifiku, již připomínají japonské a americké památníky, tanky a bunkry.


17.-19.den: Yap (Mikronésie).
Ostrov Yap v souostroví Karolíny, součást Mikronéské federace. Potápěčský ráj v průzračných vodách s bohatou podmořskou faunou: nádherně zbarvení koráli, želvy, rejnoci, ale i tučňáci! Jedinečný zážitek: možnost šnorchlování s mantami obrovskými mezi korálovými zahradami. Panensky poklidná atmosféra odlehlého, turisty téměř nedotčeného a autentického pacifického ostrova. Architektura a tradice kultury Yapese: tance, společenské domy i zcela unikátní „místní měna” - obří kamenné mince, jedno z nejstarších platidel na světě vůbec. Prohlídka vraků letadel 2. světové války ponechané svému osudu v džungli.


20.-23.den: Guam (Mariany, USA). *Saipan, *Tinian.
Nejvýznamnější z amerických ostrovů Severních Marian - Guam. Americká námořní základna nedaleko nejhlubšího oceánského příkopu světa - Challengeru (-11 034 m). Nejvýchodnější území USA - místo, kde „Amerika zdraví nový den“. Hlavní město Agana: staré španělské pevnosti a mosty, památníky 2. světové války. Latte Stone Park - pilíře 1500 let starých domů dávných obyvatel Chamorro. Kokosové palmy, písečné pláže Tumon Bay, vyhlídka Dvou milenců, starý španělský most Tailafak, možnost výstupu na poutní horu Jumullong Manglo s krásnými výhledy. Možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech nebo k vraku sestřelené japonské stíhačky. *Se zájemci možnost výletu na další významné ostrovy Severních Marian - na Saipan a popř. i na Tinian (odtud vzlétl B-29 Enola Gay s první atomovou bombou na Hirošimu).


24.-25.den: Guam - Taipei - Praha.
Návrat domů přes Taipei.Délka tras:
letadlem 30 000 km, po zemi a po vodě 2200 km, pěšky 3x 5-10 km (volitelně)


Počasí:
Taiwan: vzduch 22-29 °C (v horách chladno), voda 25-28 °C, Mikronésie: vzduch 28-32 °C, voda 28-29 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (892): 4.11. - 28.11. 2017


cena v Kč: 144 990,-
V ceně je:
Doprava. Pronájmy aut a celodenní poznávací výlet na každém z ostrovů Mikronésie, Palau - celodenní výlet na Rock Islands, včetně zapůjčení šnorchlů a permitu. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Taipei a přelety Taipei-Koror-Yap-Guam-Taipei včetně tax a poplatků. Po trase auty či minibusy, autobusy, taxi, po Taiwanu i vlaky (včetně superexpresu z Kaohsiungu do Taipei), metro (Taipei). Ubytování: Hotely, motely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 23 600 Kč. Strava: Součástí ubytování jsou snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.