Vyhledávání zájezdu
Orea hotel Špičák - Česká republika - Šumava - Železná Ruda

Orea hotel Špičák

Česká republika » Šumava » Železná Ruda

, starstarstarOrea hotel Špičák

Počet termínů:

33 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

vlastní -

Počasí:Ubytování
Útulný tříhvězdičkový OREA Hotel Špičák se nachází v klidném místě, asi 5 km od centra Železné Rudy a nabízí krásný výhled na okolní hory. Ski Areal Špičák naleznete po asi 3 km a trasu pro běžkaře pak přímo u hotelu. Příjemný dům má recepci, přijímací část, lobby, výtah, restauraci, bar, kavárnu, internetový koutek a Wi-Fi (v ceně), dětskou hernu, dětské hřiště a lyžárnu.

V cca 800 m vzdáleném OREA Wellness Hotelu Horizont můžete využít cca 250 m² velké wellness zařízení s krytým bazénem, saunou, římskou aromatickou lázní, vířivkou, Kneippovým bazénkem a relaxační místností (8 - 12 a 13 - 21 hod.) a to bezplatně. Zdarma je Vám k dispozici také posilovna (8 - 12 a 13 - 21 hod.). Za poplatek si můžete dopřát solárium, masáže a různé kosmetické procedury v salónu krásy. Šest dní v týdnu v rozmezí 22.12.2016 - 12.3.2017 je nabízeno také hlídání dětí s celodenním animačním programem. Dle dostupnosti můžete využít pro Vaše auto bezplatné parkoviště nebo zpoplatněnou parkovací garáž hotelu.

Pokoje
Útulné pokoje mají sprchu s WC, satelitní TV, Wi-Fi (v ceně), telefon a některé také balkon nebo terasu.

Stravování
V ceně zahrnuté stravování se skládá ze snídaně ve formě bufetu. Na přání je možné na místě přiobjednat večerní bufet a také pro malé hosty dětské menu. Na Štědrý den je nachystána vánoční večeře o několika chodech ve formě bufetu (v ceně), k tomu obdržíte jednu skleničku sektu na osobu. Mimoto je pro Vás připravena silvestrovská večeře se slavnostním večerním a půlnočním bufetem, s živou hudbou nebo DJ, ohňostrojem a jednou sklenkou sektu. Při pobytu od 5 nocí obdržíte jednu skleničku domácího vína, piva nebo nealkoholického nápoje a 1x kávu a moučník.
Lokalita
Železná Ruda (820 m) se nachází jen přibližně 3 km od německých hranic u střediska Bayerisch Eisenstein a je jedním ze šumavských center pro sport a turistiku. Jméno města se vztahuje na nedaleké těžiště železné rudy, tehdy bylo město totiž důležitou součástí obchodní cesty mezi Šumavou a Bavorskem. Právě proto, že byl region bohatý na suroviny, zde od středověku vzniklo několik fabrik pro výrobu železa, skla a pracovních nástrojů. Dnes však hraje důležitější roli turismus. Region uprostřed přírodního parku Šumava zve v létě na pěší turistiku a túry na kole, zejména k jezerům a vrcholkům a v zimě se zde scházejí zastánci lyžařských a běžeckých sportů v rodinných lyžařských střediscích. Nemělo by vám nebe snad jednou nadělit bohatou bílou pokrývku, není problém se zabavit například návštěvou muzeí (muzeum pro výrobu piva nebo výstava motorek) a informovat se o minulosti tohoto opravdu zajímavého střediska.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Nejdůležitějším lyžařským areálem na Šumavě je jistě Špičák (1 202 m), který nabízí 8,5 km sjezdovek. Pro každého je tu něco - počínaje mírnými svahy pro začátečníky, středně těžkými sjezdovkami pro pokročilé až po náročné černé sjezdy pro ty, co potřebují výzvu. Děti se při jejich prvních pokusech na lyžích budou cítit jako doma na lehkých svazích dětského Penguinlandu a i pro snowboardisty si středisko připravilo snowpark, který rozbuší srdíčko i freestylistům díky různým a dobře upravovaným překážkám všech stupňů obtížnosti. Třikrát týdně si zde užijí i zastánci nočního lyžování na osvětlené sjezdovce Lubská a to až do 21.00 hodin.

Komu je to málo, může se vydat na sjezdovky na Pancíři (1 213 m), na Belvederu (900 m) nebo na Hojsovo Stráži (900 m). Po cca 10 km najdete na německé straně navíc lyžařské středisko Großer Arber, které nabízí dohromady 15 km sjezdovek až na 1 456 m n.m.!
Stát
V naší široké nabídce zimní dovolené nemohou samozřejmě chybět ani česká lyžařská střediska, která mají milovníkům zimních sportů rozhodně co nabídnout. Zejména Krkonoše, největší a nejvyšší pohoří České republiky, se mohou pochlubit atraktivní nabídkou. V proslulém „Krakonošově“ se nachází nejznámější střediska českých hor, poskytující ideální podmínky pro zimní dovolenou. Řádně upravované sjezdovky a běžecké stopy, sáňkařské a bobové dráhy, stejně jako romantické stezky pro pěší turistiku jsou jen stručným výčtem těch největších lákadel.

Proč si objednat zimní dovolenou v České republice?
V České republice najdete lyžařská střediska pro všechny úrovně zimních sportů. Ať už lyže, snowboard, běžky nebo pěší turistika, tady si můžete všechny tyto aktivity užít ve fascinující, sněhem pokryté krajině. Česká republika vhodná především pro rodiny s dětmi a lyžařské začátečníky. Přesto si tu na perfektně upravených sjezdovkách přijdou na své i pokročilí lyžaři a snowboardisté. Neustálý rozvoj je tu zajištěn i v budoucnu plánovanými výstavbami například nových lanovek a vleků.

Kde si v Česku zalyžovat?
Česká republika nabízí několik lyžařských regionů v Orlických horách, Jizerských horách a Krušných horách stejně jako ve dvou největších pohořích na Šumavě a v Krkonoších. Šumava leží na jiho-západě země a rozprostírá přes území České republiky, Německa a části Rakouska. Horský masív měří dohromady 200 km a jeho nejvyšším vrcholem je Velký Javor s nadmořskou výškou 1 456 m. Vrchol se nachází na německé straně česko-německé hranice. V rámci Šumavy se nachází několik menších lyžařských středisek. Vaši zimní dovolenou si můžete užít například ve Frymburku, Kašperských Horách, Liberci, Lipnu nad Vltavou, Mariánských Lázních, Stachách nebo v Železné Rudě.
Druhým nejznámějším horským masívem jsou Krkonoše. Jedná se o nejvyšší část Sudet a leží na česko-polské hranici. Nejvyšším vrcholem je Sněžka s nadmořskou výškou 1 603 m. Pro tento region jsou typická především horská jezera se skalnatými okraji. Najdete tu ale samozřejmě také moderní lanovky a vleky, dobře upravené sjezdovky a nekonečné běžkařské trasy. Nejnavštěvovanějšími středisky jsou tu pak Černý Důl, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn a populární centrum zimních sportů Harrachov.

Co můžete v Česku ještě podniknout?
Určitě se vyplatí ochutnat typickou českou kuchyni nebo se vypravit na zimní túru v údolích a podél hřebenů českých pohoří. Kromě toho můžete podniknout i výlet do známých českých měst. Jako turista byste určitě neměli propásnout návštěvu ohromujícího hlavního města Prahy a v ní Katedrálu Svatého Víta, Pražský hrad, Staré Město a Karlův most - historicky nejproslavenější most, vedoucí přes Vltavu. Hlavní město je velikým magnetem pro turisty hlavně díky množství budov, které jako by nepodléhali času, nádherným mostům a mezinárodnímu stylu života.
Liberec je největším a nejznámějším městem severní části České republiky a nabízí množství atrakcí jako botanické zahrady, radnici a Ještěd. Pokud byste si rádi užili trochu wellness, ale i akce a zábavy, je tu pro Vás Centrum Babylon. Liberec je také ideálním místem na výlety během zimní dovolené, protože se nachází velmi blízko Krkonoš. Univerzitní město České Budějovice je největším městem jiho-západní části České republiky. Navštívit tu kromě Černé věže můžete také Budějovický pivovar.
Lyžařský areál
Zimní dovolená na českých horách je vhodnou volbou pro rodiny s dětmi, větší skupiny a mladé i starší zimní nadšence. Kromě snadné dosažitelnosti středisek, přijatelných cen a české pohostinnosti, hovoří pro tuto volbu zejména velmi dobré podmínky pro alpské a klasické lyžování a kvalitní služby, srovnatelné se zahraničními středisky. Lyžařská střediska nabízejí moderní zařízení a dobře upravované sjezdovky všech stupňů obtížnosti. Za zimními radovánkami se můžete kromě Krkonoš vydat také do Orlických, Jizerských, Krušných hor, Beskyd či na Šumavu. Největší lyžařskou oblastí Česka jsou Krkonoše, zaručující velmi dobré lyžařské podmínky po celou sezónu. Oblast s více než 54 km sjezdovek se těší velkému zájmu jak domácích tak i zahraničních turistů. Nejvíce z nich jich každoročně zavítá do Harrachova, Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou. Hlavním dějištěm zimních sportů v Čechách je Špindlerův Mlýn. Ve středisku je k dispozici necelých 26 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Na neúnavné sportovce zde čeká velmi pěkný areál pro večerní lyžování. Nejznámějším centrem zimních sportů v České republice je Harrachov. V oblasti, která leží v nadmořské výšce od 650 do 1 020 m, na vás čeká 8 km sjezdovek. Harrachov je známý zejména díky skokanským můstkům, kde se na Čertově Hoře pravidelně konají skoky a lety na lyžích.
Jídlo a pití
Ani Česká republika se co se après ski týče nemusí schovávat za alpskými středisky. Zejména zahraniční hosté si zde ne zřídka pořádně užijí vzhledem k relativně nízkým cenám. V každém z lyžařských středisek najdete bary, hospůdky a diskotéky, ve kterých lze protančit celou noc. Žhavým tipem je bar „Silverrock“ ve Špindlerovo Mlýně, kde se často pořádají různé akce s živou hudbou, představení a soutěže. Ani odpočinek zde nepřijde zkrátka – podle toho, kde se zrovna nacházíte je zde spousta termálních lázní s prvotřídními wellness oázami. Veškerá střediska nabízí širokou nabídku sportovních aktivit a dobré možnosti nakupování. V tradičních restauracích a hostincích si pak lze smlsnout na internacionálních dobrotách ale především i na české kuchyni, kde nesmí chybět výborné pečeně, knedlíky a kyselé zelí nebo vynikající kachna a různá divočina, stejně jako sladké palačinky nebo borůvkový koláč. Už jen při pohledu na všechny tyhle dobroty se vám budou v ústech sbíhat sliny. České pivo patří navíc zcela tradičně k těm nejlepším na světě, dokazuje to i pravé plzeňské, které má světovou ozvěnu. Známými značkami jsou Plzeňský prazdroj, Gambrinus, Radegast, Budějovice a Staropramen.
Kultura
Česká republika skýtá nádherná města a impozantní stavby z dávno uplynulých časů. Bezkonkurenční turistický magnet je bezesporu hlavní město Praha. Vyplatí se zde navštívit Hradčany, monumentální komplex z chrámů, kostelů a obytných domků, který je obklopen krásnými zahradami. Nenechte si ujít ani procházku historickým jádrem města a prozkoumejte úzké, malebné uličky a krásné stavby z těch nejrůznějších epoch. Další atrakcí je židovská čtvrť Josefov nebo „Zlatá ulička“, tehdejší bydliště Franze Kafky. Jeho rodný dům lze navštívit na Staroměstském náměstí. Absolutní „must see“ při návštěvě Prahy je samozřejmě Karlův most, jeden z nejstarších kamenných mostů Evropy.

Praha však není jediné české město, které okouzlí historickým jádrem a stavbami. Krásné je také Telč, jehož historické náměstí, které je obklopeno rybníčky, je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. V Litomyšli si můžete prohlédnout krásný renesanční zámek a jedno z nejstarších zámeckých divadel Evropy. Navíc se jedná o rodiště českého komponisty Bedřicha Smetany. Četnými sakrálními stavbami, malebným městečkem a kostnicí pod kostelem Všech svatých, která je vyzdobena přibližně 40 000 lidských kostí, se může pochlubit Kutná Hora. Další návštěvy hodný flek na zemi je Český les a zde v neposlední řadě Český Krumlov s renesanční radnicí, zámkem a barokní zámeckou zahradou. Kdo se chce vydat po stopách světoznámých hudebníků, udělá dobře, vydá-li se do Olomouce. V Hauenschildovo paláci tu Wolfgang Amadeus Mozart komponoval 6. symfonii.

Obdivovatelé zámků a hradů tu najdou ráj na zemi a s těží se budou rozhodovat kde začít. Zde najdete krátký seznam těch, které v žádném případě nesmíte vynechat. Začněme zámkem Častolivice na úpatí Orlických hor, bývalým královským sídlem Křivoklát, pokračujme jedním z nejstarších hradů českých knězů a králů, barokním zámkem v Mikulově, francouzským zámkem v Náměšti na Hané, hradem Hazmburk v Českém Středohoří a zakončeme třešničkou na dortu v podobě středověkého hradu Karlštejn, ve kterém ještě dnes najdeme napodobeniny českých korunovačních klenot a klenot Svaté říše římské.

Pokud chcete načerpat novou energii a trochu si oddychnout, najde se tu i několik lázeňských středisek. Teplice jsou jedněmi z nejstarších lázní v České republice a dokonce i v Evropě. Většinu z nás napadnou jako první Karlovy Vary nebo Mariánské lázně, kde se návštěva vyplatí i po vizuální stránce.

Nakonec nelze vynechat téma pivo, kterému se vyrovná nejlépe návštěva Plzně, kde se nachází jeden z nejznámějších pivovarů na světě. Plzeňský prazdroj se tu vaří už od roku 1842.
Slevy
Slevy
• Dvoulůžkový pokoj, sprcha/WC (cca 22 m²), S - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 6 let včetně 85%
• 7-14 let 25%
• 15-17 let 15%
• od 61 let 15%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...