Vyhledávání zájezdu
Okruh Peru a Bolívií speciál - Bolívie

Okruh Peru a Bolívií speciál

Bolívie

, Hotel starstarstarOkruh Peru a Bolívií speciál

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v La Paz - transparent 14°C


Popis
V Peru se vydáte po stopách civilizace Inků a navštívíte historické a přírodní skvosty této země, přes tajuplné pradávné obrazce Nazca, nejhlubší kaňony světa až na Machu Picchu. Odtud se vydáte přes bájné jezero Titicaca do Bolívie, kde Vás uchvátí tradiční způsob života místních obyvatel, který těžko najdete jinde v Jižní Americe. Navštívíte nejvýše položené hlavní město světa La Paz, přespíte v oáze v písečných dunách a vydáte se možná do nejúžasnější části celé jižní Ameriky.
Stravování
dle programu
Doprava
letecky
Program
1. den
Den 1 – Odlet z Vídně či Prahy
Odlet z Prahy či Vídně do Limy. (Předpokládaný přílet do Peru je druhý den ráno)


2. den
Den 2 – Lima
Vaše dobrodružství začíná v Limě, hlavním městě Peru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v centru Limy. Pokud Váš mezinárodní let do Peru přistává v dopoledních hodinách, budete mít čas se projít v historickém centru tohoto města anebo jen odpočívat v hotelu po dlouhé cestě do Peru.

3. den
Den 3 – Lima – Paracas – Ica (s)
Dnešní výlet začíná již v 8:00. Vydáte se do 3 a půl hodiny vzdáleného města Paracas, kde se nalodíte na jachtu a pojedete na výlet na ostrovy Ballestas. Jakmile dorazíte k ostrovům Ballestas, naskytne se Vám dechberoucí pohled na zátoku plnou tuleňů a mořských ptálů. Poté se vydáte kolem jeskyní, různě tvarovaných skalních útvarů a nakonec se vrátíte do přístavu. Odtud se vydáte na speciální místo do Ica – Huacachina oasis, jedná se o dechberoucí místo – zelenou oázu uprostřed písečných dun, kde strávíte noc. Vpodvečer si ještě můžete užít jízdu po dunách nebo surfování na písku.


4. den
Den 4 – Nasca Lines (s)
Ráno po snídani Vás čeká přejezd autobusem do Nazca. Je zde pro Vás zajištěn výlet do Cahuachi. Cahuachi je jedním z největších komplexů pyramid a náměstí postaven během před-hispánského období. Další pyramidy jsou stále odhalovány. Každá budova má svou specifickou funkci (bydlení, dílny a reprezentační prostory). Nejdůležitější funkcí Cahuachi je její ceremoniální funkce, díky které elita organizovala společenský život v Nazca. Odpoledne pro vás můžeme připravit také vyhlášený přelet nad Nazca Lines, které se nachází asi 25 km od Nazca poblíž San Jose Pampas (přelet nad Nazca Lines není zahrnut v ceně, více informací v sekci za příplatek). Starodávné obří obrazce jsou pozůstatkem úžasné kultury a mají velký archeologický význam. Nejčastěji uvidíte obrazce zvířat a rostlin. Byly objeveny v roce 1927 panem Toribion Mejia Xesspe a studovány několika archeology, především Mariem Raichem po celých 50 let. Tento let nad Nazca Lines je úžasným zážitkem. Večer zajistíme transfer na autobusové nádraží a odjíždíte pohodlným nočním autobusem do Arequipy.


5. den
Den 5 – Arequipa (s)
Po příjezdu do Arequipy Vás bude čekat průvodce a odveze Vás do hotelu. Dnes máte celý den na odpočinek a také individuální prohlídkau města, dle námi připraveného manuálu, který vám řekne kam se vydat a na co se podívat. Arequipa je pěkné město, plné historie, vystavěné z bílého kamene, najdete zde památky UNESCO a také neobvyčejné muzeum se zmrzlou inckou princeznou Juanitou. Nocleh v hotelu.

6. den
Den 6 – Colca kaňon (s, v)
V 7:00 vyrážíte z Arequipy na cestu dlouhou 160 km až do města zvaného Chivay, které je zároveň hlavním městem provincie Caylloma. Hned na začátku exkurze si užijete velkolepý výhled na sopky Misti, Chachani a PichuPichu. Pokračujete do Národní rezervace Pampa Cañahuas, kde budete mít krásnou přestávku na pozorování jednoho ze čtyř druhů amerických velbloudů – Vicuñas. Z 3400 m.n.m. se přesunete do andské komunity – Pata Wasi, nacházející se na protější hranici Národní rezervace. Zde se Vám naskytne krásný výhled na skalní útvary a již zmiňované sopky. Abyste se vyvarovali nevolnosti, která se často dostaví ve vysokých nadmořských výškách, bude Vám podáván nápoj z koky. Po občerstvení v místní restauraci pokračujete k náhorní plošině Tocra ve výšce 4500 m.n.m, kde se budete kochat krásným výhledem na jezera, migrující ptáky a lamy. Nejvyšším bodem dnešní prohlídky bude Pata Pampa ve 4820 m.n.m. Z tohoto bodu získáte krásný výhled na sopky Ampato, Sabancaya, Hualca-Hualca, Mismi a Cordillera de Chila. Jak se přibližujete městečku Chivay, bude se Vám postupně odkrývat pestrobarevná hranice Colca kaňonu. Po cestě se zastavíte v městečku Coporaque, kde budete mít dostatek času na oběd (není zahrnut v ceně). Zde se můžete vydat na hodinovou tůru a nebo relaxovat. Poté zavítáme do místních lázní, kde si užijete horké prameny (vstup není zahrnut v ceně). Po tomto dni následuje krátký přejezd do Chivay a nocleh.

7. den
Den 7 – Colca – Cusco (s)
Hned po brzké snídani vyrážíme na místo známé jako “Cruz del Condor point”. Zde budete mít překrásný výhled na kaňon a vznášející se kondory. Poté Vás průvodce vezme na krátkou procházku do okolí (cca 1 hod). Po cestě zpět do Chivay navštívíte ještě tradiční vesnici Pinchollo a vyhlídku Anthahuilque, která je známá pro svou 1500 let starou vyhlídku, která bylo zkonstruována ještě před nástupem Inků. Dále se ještě zastavíte na vyhlídce Choquetico a spatříte i model kaňonu vrytý do skály – litomaqueta. Následně zavítáte komunitu žijící v Andách – Maca a vesničku Yanque, která se pyšní nádherným kostelem. Večer Vás čeká noční cesta autobusem do Cusca.

8. den
Den 8 – Cusco (s)
Po příjezdu do Cusca Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v historickém centru města. Cusco se nachází téměř 3000 m.n.m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne můžete navštívit hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Nocleh v hotelu v centru města.

9. den
Den 9 – Posvátné údolí Inků (Sacred Valley) (s, o)
Dnes prozkoumáte posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíme poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo. Večer nastoupíte na vlak, který Vás doveze do Aguas Calientes. Odtud Vás průvdce doprovodí do hotelu. Nocleh v Aguas Calientes.

10. den
Den 10 – Machu Picchu (s)
Dnes se vydáte na Machu Picchu. Budete stoupat po působivé, 4 hodinové cestě scénickým vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedete ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máte prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z Vás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedete vlakem zpět do Cusca.

11. den
Den 11 – Cusco – Puno (s, o)
Po snídani Vás odvezeme na komfortní autobus, který Vás vezme přes typickou krajinu Peru do města Puno, které je vstupní branou k jezeru Titicaca. Transfer do hotelu a nocleh v hotelu.

12. den
Den 12 – Jezero Titicaca – plovoucí ostrovy Uros a Taquile (s, o, v)
Celodenní program začíná asi v 7 hod návštěvou místní zajímavosti jezera Titicaca, plovoucími ostrovy Uros, na nichž žijí původní obyvatelé. Nacházejí se asi 4 km od města Puno na jezeře Titicaca. Lidé zde žijící pochází z nejstarších obyvatel celé Ameriky a dodnes dodržují jejich tradice a způsob života. Poté pokračujete na unikátní ostrov Taquile, kde to vypadá jako by se zastavil čas. Žije zde asi 350 rodin, které jsou přímými potomky Inků. Jejich domečky jsou pečlivě srovnány na náměstí, zaujmou Vás také kamenné schody. Nejpopulárnější jsou místní výrobky z textilu, které jsou velmi tradiční, jako např. opasky (chumpis), čepice (chullos) a sandály (ojotas). Místní zemědělství funguje na kolektivním pojetí, každý dostane to co potřebuje a o všechno se dělí. Na Taquile uvidíte také působivou krajinu na pozadí s vrcholky Cordiler. Večer se vracíte lodí do hotelu v Puno.

13. den
Den 13 – Puno – Copacabana– Sun Island (s)
Ráno cesta autobusem a lodí do městečka Copacabana, které již leží na bolívijské straně jezera. Po příjezdu Vás anglicky mluvící delegát vyzvedne na autobusovém nádraží a dopraví do hotelu. Hned po obědě se vypravíte lodí na Ostrov Slunce, považovaný za kolébku civilizace Inků. Navštívíte chrám Pilkokaina Inca, zahrady, a po výstupu k vesničce Yumani se Vám naskytne skvostný výhled na jezero Titicaca a masivy Nevado Illampu a Cordillera Real de los Andes. Po návratu na hotel si můžete dát k večeři místní specialitu, delikátního pstruha z jezera Titicaca. Následuje nocleh v La Paz.

14. den
Den 14 – Copacabana – La Paz (s)
Po snídani v hotelu Vás čeká dopolední prohlídka města. Copacabana je nejdůležitějším náboženským svatostánkem Bolívie, kde se každoročně vypravují tisíce poutníků. Navštívíte místní katedrálu v maurském slohu, kde je dřevěná socha místní Madonny Virgen de Copacabana a tak zvaná Capilla de Velas – arkádová hrobka, jejíž interiér osvětluje na tisíc svící. Zastavíte se i na řemeslném tržišti, kde si budete moci pořídit suvenýry. Poté toto město na břehu jezera Titicata opustíte a odpoledne se přesunete autobusem do La Paz, kde je zajištěn nocleh.

15. den
Den 15 – La Paz (s)
Dnes máte volný den k prohlídce tohoto zajímavého a nejvýše položeného hlavního města světa. Zajímavostí jsou historické památky a čarodějnický trh, společně s úžasnou kulturou a životním stylem místních obyvatel. Nocleh v hotelu.

16. den
Den 16 – La Paz (s)
Transfer na letiště. Následuje Váš odlet do Evropy dle Vašich mezinárodních letenek.

17. den
Den 17 – přílet do Evropy
Konec programu.
Cena zahrnuje
zpáteční mezinárodní letenka
vnitrostátní letenky dle itineráře
všechny transfery zahrnuté v itineráři
noclehy na 3* hotelu se snídaní
snídaně, oběd, večeře dle itineráře
vstupné do míst dle itineráře
výlety dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
nonstop asistenční služby
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
spropitné
osobní útrata
osobní pojištění
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
přelet nad Nazca Lines
strava a výlety nezahrnuté v programu

Za příplatek:
na přání lze zajistit ubytování ve 4* hotelech se snídaní
příplatek za samostatně cestující osobu
přelet nad Nazca Lines – 2.500 Kč / osoba
letištní taxa v Nasca – USD 10 / osoba – platí se lokálně
archeologická tour – 2,5 hod. – 1.000 Kč / osoba
návštěva pohřebiště Chauchilla – 1,5 hod. – 1.190 Kč / osoba
cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
možnost prodloužení programu

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.