Vyhledávání zájezdu
Okruh jižním ostrovem - Nový Zéland

Okruh jižním ostrovem

Nový Zéland

, Hotel starstarstarOkruh jižním ostrovem

Počet termínů:

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Okruh jižním ostrovem - autem
Popis
Krásný zájezd za nejhezčími místy jižního ostrova Nového Zélandu.Tento větší ostrov Vám nabídne cestu přes úžasná jezera obklopená vysokými horami, krásné ledovce, strmé fjordy, vodopády, pozorování velryb a zátoky s tuleňi. Navštívíte údajně nejhezčí místo Nového Zélandu Milford Sound se strmými fjordy, malebný Queenstown nebo také světoznámou vinařskou oblast Marlborough. Jedním z hlavních bodů bude jistě zastávka v národním parku Abel Tasman s krásnou přírodou. Cestujte po Novém Zélandu zařízeným autem, ubytováním a vším ostatním co budete na Vaší cestě potřebovat. K tomu Vám připrávíme kompletní a podrobný plán cesty s vyznačením všech nejlepších míst této země, která je ideálním místem pro individuální cestování.
Ubytování
Hotely nebo motely dle programu.
Poloha
Nový Zéland – jižní ostrov (Christchurch, NP Mt. Cook, Queenstown, Te Anau, Milford Sound, Franz Josef, Fox, Punakaiki, Abel Tasman NP, Kaikoura)
Další informace
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce (říjen až květěn), stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Balíček může být prodloužen nebo upraven dle Vašeho přání.
Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu sdílející jeden pokoj a auto s dalším cestujícím.
Doprava
letecky, pronajatým autem po ostrově
Program
1. - 2. den
Praha (Vídeň) - Christchurch

Let na trase Praha (Vídeň) – Christchurch s přestupem dle letenky (jídlo v letadle). Přílet do Christchurch v den 3.

3. den
Christchurch

V libovolný čas přílet do Christchurch, následuje transfer do hotelu, zbytek dne máte čas na prohlídku města dle našich materiálů. Zajištěn nocleh v hotelu centru města.

4. den
Christchurch - Twizel

Pokud jste si včera nestihli prohlédnout Christchurch tak můžete ještě dopoledne vyrazit na krátkou prohlídku centra města, poté vyzvednutí auta a cesta ke krásnému jezeru Tekapo s působivou mléčnou barvou. Dále pak pokračujete do městečka Twizel kde budete mít nocleh v motelu (cca 360 km).

Od nás dostanete na míru zpracovaný Manuál NZ pro Vaši celou cestu, kde bude plán cesty, všechny instrukce a tipy na nejzajímavější místa a aktivity.

5. den
NP Mt. Cook

Ráno jedete z Twizelu do vesničky Mt. Cook, v tomto NP Mt. Cook máte čas na skvělou půldenní procházku horskou přírodou dle našich instrukcí, odpoledne pokračujete typickou NZ krajinou do města Queenstown, kde budete mít nocleh v hotelu-motelu (asi 300 km)

6. den
Queenstown

Dnes máte volný den na prohlídku tohoto kouzelného městečka Queenstown, které je centrem všeho dění na jižním ostrově. Město je zasazeno v krásné přírodě hor a leží u pěkného jezera. Nabízí se zde také mnoho sportovních či adrenalinových aktivit, na své si přijdou i milovníci maorské kultury. Nocleh v hotelu-motelu.

V našem manuálu pro cestu po NZ, který Vám připravíme bude i popis nejhezčích míst Queenstownu.

7. den
Milford Sound

Ráno Vás čeká cesta z Queenstownu přes vesnici Te Anau až na Miford Sound, který je údajně nejhezčím místem celého Zélandu. Celá oblast se nachází v národním parku fjordů. Možnost projíždky na lodi mezi fjordy, kolem uvidíte tuleně a vodopády. Poté návrat zpět do vesnice Te Anau se zastávkami na zajímavých místech. Nocleh v motelu v Te Anau.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na Milford Sound - můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

8. den
Milford Sound – Franz Josef

Od jezera Te Anau vyjíždíte na celodenní cestu (asi 450 km), která Vás povede typickou krajinou Nového Zélandu kolem pastvin s ovcemi a kolem jezer. Pojedete přes historické městečko Arrow Town, kde se dříve těžilo zlato, dále přes malebné městečko Wanaku a dále po západním pobřeží až do vesnice Franz Josef, kde máte zajištěn nocleh v motelu. Případně zastávka u ledovce Fox na vyhlídku a krátkou procházku.

9. den
Ledovec Franz Josef

Dopoledne Vás čeká prohlídka oblasti, máte celé dopoledne na prohlídku vyhlášeného ledovce Franz Josef, můžete využít organizované tůry přímo po ledovci s průvodcem anebo výlet helikoptérou nad ledovecem. Poté krátká zajížďka na zrcadlové jezero Matheson Lake. Vaše cesta odpoledne pokračuje do městečka Greymouth, kde máte zařízen nocleh v motelu.

Doporučujeme tůru s průvodcem po ledovci - můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

10. den
Greymouth – Punakaiki - Nelson

Ráno můžete vyrazit na krátkou procházku nedaleko Greymouth kde můžete vidět z útesů tuleně. Poté již jedete do nedalekého Punakaiki, které je oblíbeným turistickým místem. Najdete zde vyhlášené palačinkové skály. Pokračujete dále na sever po západním pobřeží, které Vám nabídne krásné vyhlídky na pobřeží a oceán. V podvečer přijíždíte do města Nelson, které je vstupní branou do NP Abel Tasman. Nocleh v motelu.

11. den
NP Abel Tasman

Celý den k prohlídce tohoto krásného národního parku, který nabízí krásné a divoké pláže, skvělé treky podél pobřeží, možnosti kajakování a zahlédnout můžete i tuleně. Doporučujeme si vzít dopravu loďkou podél pobřeží s možností projít se z jedné pláže na další, uvidíte tak podstatnou část celého NP. Nocleh v Nelsonu.

Na přání Vám zajistíme dopravu lodí po pobřeží tohoto NP a doporučíme nejlepší variantu, viz sekce za příplatek.
V případě zájmu prodloužení o další den v této krásné oblasti.

12. den
Nelson – Marlborough - Kaikoura

Ráno vyrážíte do možná nejlepší vinařské oblasti Nového Zélandu, Marlborough. Zde máte část dne na zastávku a prohlídku vinic. Odpoledne pokračujete do městečka Kaikoura, asi 250 km. Nocleh v motelu.

13. den
Kaikoura - Christchurch

Dnes máte většinu dne vyhrazeného pro oblast Kaikoury, která je známá svým bohatým zvířecím životem podél pobřeží. Dle sezóny můžete vidět tuleně nebo pozorovat velryby a delfíny. V sezóně velryb doporučuji vyrazit na vyhlídkovou plavbu lodí. V podvečer nedlouhá cesta (180 km) do města Christchurch a nocleh v hotelu.

Doporučujeme si vzít projížďku lodí na pozorování velryb - můžeme pro Vás zařídit, viz sekce za příplatek.

14. den
Christchurch odlet

Vracíte auto a poté Vás čeká odlet z Christchurch dle Vašich letenek.

15. den
Přílet do Evropy Přílet domů a konec programu.
Cena zahrnuje
- zpáteční letenka Praha (Vídeň) – Christchurch, včetně letištních poplatků a tax
- všechny noclehy v hotelu nebo motelu dle programu
- pronájem auta Toyota Corrola na celou dobu dle programu
- připojištění auta
- kompletní plán cesty, podrobné informace a vyznačení nejlepších míst
- transfery z letiště do hotelu a zpět
- pojištění CK proti úpadku
- česká asistenční telefonní linka v Austrálii.
Cena nezahrnuje
Osobní pojištění, stravování, benzín, služby neuvedené v programu.

Za příplatek:
Větší auto než je standardně v ceně

Fakultativní výlety:
3h trek na ledovec Franz Josef, cena: 1.790 Kč
Výlet lodí mezi fjordy Milford Sound, cena: 1.490 Kč
Let helikoptérou na ledovec Franc Josef, cena: 5.090 Kč
Kaikoura - výlet na velryby lodí, cena 2.390 Kč
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč
Kajakování v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč
Výlet lodí v NP Abel Tasman, cena: 1.390 Kč
Kajakování celý den v NP Abel Tasman, cena od 1.990 Kč
Prodloužení o návštěvu vinařské oblasti Marlborough a Kaikoury – extra 1 až 2 dny

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.