Vyhledávání zájezdu
Okruh Ekvádorem - Ekvádor

Okruh Ekvádorem

Ekvádor

, Hotel starstarstarOkruh Ekvádorem

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 15°C


Popis
Kratší, ale zážitky nabitý zájezd do Ekvádoru, který v sobě kloubí kulturu místních obyvatel, historické památky, pobyt v Amazonii a výlet na nekjvětší činnou sopku světa Kotopaxi. Během 10 dnů v Ekvádoru zažijete opravdu pestrý mix. Amazonie Vám připraví dokonalé zvířecí safari a krásnou přírodu. Dostanete se také k vyhlášené sopce Kotopaxi, která se nachází v krásném národním parku. Kromě tradičního života místních obyvatel, zažijete také největší indiánské trhy s místními produkty a suvenýry v celé Jižní Americe. Působivé je také historické centrum hlavního města Quito.
Poloha
Quito, Otavalo, Kotopaxi, Střed světa, Amazonie Lago Agrio - Ekvádor.
Další informace
Cena tohoto zájezdu obsahuje letenku knihovanou v optimální knihovací třídě. Cena zájezdu se může lišit dle vyprodanosti letenek na Vámi zvolený termín.
Počátek tohoto zájezdu si můžete zvolit na jakýkoliv den v roce, stejně tak doba zájezdu může trvat libovolně dle Vašeho přání.
Balíček může být zakoupen i samostatně bez mezinárodních letenek, cena: 24.990 Kč.
Stravování
dle programu
Doprava
letecky
Program
1. den
Praha (Vídeň) - Quito
Let na trase Praha (Vídeň) - Quito Na začátku Vás přivítáme v Quitu, hlavním městě Ekvádoru. Po příletu Vás převezeme do Vašeho hotelu, který je umístěn v centru Quita. Nocleh v hotelu.

2. den
Quito (s)
Po snídani Vás vyzvedne průvodce a vezme Vás na prohlídku města Quito, při které uvidíte ty nejzajímavější části města. Ozdobou města je historické centrum, kde uvidíte starobylé uličky, hiostorické budovy, muzea a několik krásných chrámů. Dojem z celého města dotváří krásný výhled na okolní sopky. Nocleh v hotelu.

3. den
Lago Agrio, Amazonie (s, o, v)
Po snídani transfer na letiště k Vašemu letu do Lago Agrio, Amazonie. Po vyzvednutí na letišti Vás vezmeme privátní dopravou ke vstupu do rezervace Cuyabeno, El Puente (cca 2 hodiny). Poté Vás přepravíme na lodi po řece Cuyabeno. Mějte oči otevřené a můžete vidět spoustu ptactva, motýlů nebo jen naslouchat zvuků opic. Cílová stanice je Laguna Grande, největší laguna v této rezervaci a také místo kde budete ubytováni. V této rezervaci Vás čekají pralesy a bohatá koncentrace zvířat.

4. den
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)
Díky našim částečně otevřeným kabinám (pokojům) se můžete probudit za zvuku ptáků. Pokud vstanete brzo, můžete zahlédnout růžové delfíny v nedaleké laguně za východu slunce. Po snídani Vás čeká procházka pralesem s anglicky a španělsky hovořícím průvodcem, který Vám ukáže místní rostliny a zvířata. Vidět můžete různé druhy žab, hmyzu, hady, tapíry anebo dokonce pásovce. Po obědě Vás čeká siesta v houpacích sítích než vyrazíte na kánoe k místu zvaného Igapo. Vychutnejte si záplavu zelené a husté vegetace, zachytit můžete skákající opice nebo třeba papoušky. Návrat zpět a večeře.

5. den
Cuyabeno Reserve, Amazonie (s, o, v)
Začínáte den brzkou procházkou do džungle k pozorování ptáků. Po snídani se vydáte na jíné místo pralesem k prozkoumání místní fauny a flóry. Uvidíte orchideje, léčivé rostliny, ze zvířectva zase kapybary, možná i oceloty a nory pásovců. Po obědě Vám ukážeme další oblast, jedno z menších jezer tohoto národního parku v Amazonii. Budete mít příležitost rybařit piraně, poslouchat zvuky ptáků (macaw a cacique) anebo se pokusit zahlédnout anakondu spící na větvi stromu. Po večeři Vás čeká ještě jedna exkurze, a to za hledáním červeného odlesku očí kajmanů, kteří odpočívají v bažinách a okolních řekách.

6. den
Lago Agrio - Quito (s)
Po snídani odvoz do městečka Lago Agrio k Vašemu letu zpět do Quita. Transfer do hotelu v Quitu. Volný zbytek dne pro Váš odpočinek. Nocleh v hotelu.

7. den
Střed světa
Dnes Vás čeká výlet k rovníkovému monumentu vydálenému 25 km severně od Quita. Ten označuje přesný střed světa, zeměpisnou šířku 0°, kde můžete stát ve stejný moment každou nohou na jiné polokouli. Zde Vám bude vydán certifikat o překročení rovníku. V okolí uvidíte několik sopek, což Vás může ještě povzbudit k návštěvě místního etnografického musea, které Vám ukáže diverzitu Ekvádoru. Za zmínku také stojí koloniální městečko, jeho náměstí s kostelem a místní býčí ring. Nocleh v hotelu.

8. den
Kotopaxi
Celodenní organizovaný výlet k nejvyšší aktivní sopce světa Kotopaxi a jejího národního parku, který je vyhlášený svou přírodní krásou. Opravdu pěkný zážitek. Návrat do Quita a nocleh v hotelu.

9. den
Otavalo
Celodenní výlet na vyhlášené trhy s uměním a místní kulturou Otavalo, který je povařován za největší v Jižní Americe! Po cestě zastávky na známých místech v okolí, typické vesničky a kostelíky Ekvádoru. Nocleh v hotelu.

10. - 11. den
Quito – odlet do Prahy (Vídně)
Po snídani transfer na letiště pro Váš let domů. Praha přílet domů
Konec programu.
Cena zahrnuje
- Všechny noclehy v 3* hotelu se snídaní dle itineráře
- všechny výlety dle programu s anglicky mluvícím průvodcem
- pobyt v Amazonii 4 dny s bohatým programem
- pobyt v Amazonii zahrnuje všechna jídla, služby místního anglicky mluvícího průvodce na všech výletech
- výlety a exkurze dle programu
- vstupy do NP
- letištní transfery
- všechny lokální i mezinárodní letenky
- dopravu
- jídlo jak je značeno v programu (s-snídaně, o-oběd, v-večeře)
- pojištění CK proti úpadku

Cena je kalkulována na základě dvou osob sdílející dvoulůžkový pokoj.
Cena nezahrnuje
Osobní pojištění, fakultativní exkurze, služby nezahrnuté v programu, poplatek za vstup do Cuyabeno Wildlife Reserve USD 20.

Za příplatek:
Prodloužení pobytu
Příplatek za vylepšení na 4* hotel – kontaktujte nás pro podrobnosti
Příplatek za samostatně cestující osobu - kontaktujte nás pro podrobnosti

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.