Vyhledávání zájezdu
Okruh Dánským královstvím - Dánsko

Okruh Dánským královstvím

Dánsko

, Hotel starOkruh Dánským královstvím

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Copenhagen - transparent 20°C


Popis
Jelling • Odense • Roskilde • Kongens Lyngby • Kodaň
1. den
Odjezd z nástupních míst v brzkých ranních hodinách, cesta přes Německo do přístavního města KIEL, krátká prohlídka: námořní přístav, zámek přebudovaný ruskou carevnou Kateřinou Velikou, pěší a nákupní korza Holstestrasse a Dänische Strasse. Ubytování v oblasti Flensburgu.
2. den
Po snídani odjezd na Jutský poloostrov do Dánska. Návštěva královského městečka JELLING, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Dánska. Poté Egeskov Slot – zahradami obklopený a jeden z nejlépe dochovaných renesančních vodních zámků severní Evropy, následuje ODENSE, rodiště spisovatele Hanse Christiana Andersena. Ubytování, nocleh.
3. den
Po snídani přejezd po nejvyšším dánském mostě přes Velký Belt na ostrov Sjælland a návštěva ROSKILDE , bývalého sídelního města dánských králů, ležícího na konci Roskildského fjordu: muzeum vikinských lodí, katedrála sv. Lukáše – pohřební místo dánských králů zapsané na seznamu UNESCO. Odpoledne královský zámecký komplex Frederiksborg Slot, vybudovaný králem Frederikem II. na třech ostrůvcích (v zámecké kapli byli pomazáni všichni dánští králové z oldenburské dynastie). Poté opevněný renesanční zámek Kronborg Slot, vypínající se na mořském pobřeží a proslaveným jako Elsinor dramatem Hamlet Williama Shakespeara (UNESCO). Ubytování
4. den
Po snídani krátká zastávka ve skanzenu lidové architektury v Kongens Lyngby (založen už v roce 1897 jako jeden z nejstarších na světě), poté celodenní program v hlavním městě KODANI: královský palác Amalienborg, bývalé královské sídlo Christiansborg – dnes parlament, katedrála Vor Frue Kirke, přístav, socha Malé mořské víly, světově proslulý zábavní park Tivoli. V pozdních večerních hodinách odjezd do Německa.
5. den
Odpoledne návrat do ČR.    
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 3x ubytování se snídaní, služby průvodce Platí se na místě: pobytové taxy  

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.