Vyhledávání zájezdu
Norsko, Švédsko, Dánsko, Norské fjordy - Norsko

Norsko, Švédsko, Dánsko, Norské fjordy

Norsko

, ChataNorsko, Švédsko, Dánsko, Norské fjordy

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Norsko, Švédsko, Dánsko - Norské fjordy
Popis
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou navštívíte dvě hlavní města, Oslo a Kodaň.

Poznámka : nástupní místo Znojmo a Brno pouze v termínech 3.7.- 22.7.2018 a 10.8.-19.8.2018.
Ubytování
6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x ve 4lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření).
Strava
5x snídaně a 4x večeře (česká kempingová kuchyně).
Zájezd zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vedoucí zájezdu, 6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x v 4lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření), 5x snídaně, 4x večeře (česká kempingová kuchyně)
Zájezd nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 350 Kč, malá 2lůžková chatička v Norsku (skromnější než 4lůžková) - 1 200 Kč/os (5 nocí)
Program
Den 1
odjezd z ČR v odpoledních hodinách.
Den 2
prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.
Den 3
přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJOSA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do "srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.
Den 4
výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Ledovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD.
Den 5
průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.
Den 6
vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.
Den 7
průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) - pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO - krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.
Den 8
OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.
Den 9
prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
Den 10
příjezd do ČR v ranních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.