Vyhledávání zájezdu
Norské fjordy - Norsko

Norské fjordy

Norsko

, PenzionNorské fjordy

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

autobus -

Počasí:Popis
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do Norsla navštívíte dvě hlavní města, Oslo v Norslu a Kodaň v Dánsku.
Zájezd zahrnuje
dopravu luxusním autobusem, trajekty, průvodce, 6x ubytování (1x ubytování po trase, 5x v 4 lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření), 5x snídani a 4x večeři (česká kempingová kuchyně)
Zájezd nezahrnuje
vstupné včetně termálů
Výlety
pojištění léčebných výloh a storna, malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (5 nocí) - příplatek je účtován za osobu
Slevy
sleva 55+ - platí jen pro termín 22.6. - 1.7. (400 CZK)
Program
Den 1
Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
Den 2
Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.
Den 3
Přejezd hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJ0SA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Příjezd do „srdce" Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.
Den 4
Výlet k největšímu evropskému pevninskému ledovci JOSTEDALSBREEN. Ledovcový splaz NIGARDSBREEN. Horská krajina SOGNEFJELL - průjezd horskou silnicí s nádhernými scenériemi, kterou se dostaneme k bočnímu rameni nejdelšího norského fjordu SOGNEFJORD.
Den 5
Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů - TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů - TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU.
Den 6
Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM - městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem.
Den 7
Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – pěší túra na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO - krásná ukázka staré norské dřevěné architektury.
Den 8
OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Noční přejezd.
Den 9
Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
Den 10
Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.