Vyhledávání zájezdu
Nikaragua - Nikaragua

Nikaragua

Nikaragua

, ProgramNikaragua

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kostarika a Nikaragua
Popis zájezdu

Kostarika i Nikaragua jsou tropické ráje ležící mezi Karibikem a Pacifikem. Jeden z nich se může pochlubit neskutečnou paletou barev fauny a flóry, druhý připomíná Kubu před desítkami let. Kostariku vám nejspíš nemusíme tolik představovat. Ale Nikaraguu možná ano. Je to největší země Střední Ameriky a může nabídnout vše a pro každého. I přesto jde o málo navštěvované místo, které turismus teprve poznává. Nikaragua nabízí krásná koloniální města, opuštěné ostrovy, ztracené pláže, ale také nedotčenou přírodu a sopky. Vše završuje pohostinnost a klid vyzařující z místních obyvatel. Zaleťte se s námi podívat do země, kde se zastavil čas, kde se vyrábí výborná čokoláda a pije skvělý rum.


Klima:

vlhké tropické, horké a velmi suché v období pořádání zájezdu, průměrné teploty bývají – vzduch 29 °C, voda 27 °C bez velkých výkyvů.


Poznámka:

Termín je pouze orientační a může se změnit dle letového řádu.

Pro tranzit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Program

1. den:

Letecky Praha – San José.2. den:

Monteverde – lehce adrenalinová chůze po závěsných mostech, pozorování tukanů, lenochodů nebo motýlů z korun stromů; odpolední exkurze do kávové farmy, ochutnávka místích produktů z cukrové třtiny "saca de Gauaro" či různé druhy kávy, projížďka tradičními vozy po plantážích; večer fakultativně možnost návštěvy městečka Santa Elena či pozorování tropických motýlů v Butterfly Garden.3. den:

Guanacaste – přejezd do oblasti s krásnou horskou krajinou plnou dominantních vulkánů; Rincón de la Vieja – ubytování poblíž národního parku a odpočinek a relaxace v tropické zahradě hotelu.4. den:

NP Rincón de la Vieja – nenáročné procházky turistickými stezkami národního parku, pozorování místní fauny a flóry; stezkami kolem sirných jezírek, vodopádů nebo fumarol, forem projevu sopečné činnosti.5. den:

Přesun na hranice Nikaraguy do Peňas Blancas; přejezd lodí do přístavu v San Jorge a plavba trajektem na vulkanický ostrov Ometepe, odpočinek, koupání na krásných plážích.6. den:

Altagracia – nejvýznaměnjší město ostrova Ometepe, návštěva muzea pojednávajícího o předkolumbovské historii; bílé pláže Santo Domingo beach, přírodní léčivý bazén pod sopkou Concepción, na závěr stezka s petroglyfy.7. den:

San Juan del Sur– odpočinek a koupání na krásných plážích Pacifiku.8. den:

NP Volcán Masaya - pozorování vulkanické činnosti kráteru San Fernando. Návštěva místního řemeslného trhu v Pueblos Blancos.9. den:

Granada - prohlídka jednoho z nejvýznamějších měst Nikaraguy a zároveň nejstaršího koloniálního města středoamerického kontinentu, park Colón, pevnost La Polvora, konvent San Francisco. Odpoledne výlet člunem po jezeře Granada s pozorováním ostrůvků vzniklých z vulkanické činnosti Isletas Granada.10. - 11. den:

Managua – hlavní město Nikaraguy; návštěva Národní rezervace Volcan Mombacho, nenáročná procházka ke kráteru vulkánu, odkud je výhled na město Granada, Isletas de Granada a lagunu Apoyo. Následující den prohlídka města, katedrála Santiago de Managua, palác Kultury, přístav Salvador Allende s výhledy na jezero Managua.12. den:

León – krásné koloniální město, prohlídka historického centra, návštěva královské baziliky katedrály Asunción, kostel El Calvario a La Recolección.13. den:

Chichigalpa – přesun do kolébky známého nikaragujského rumu Flor de caňa; prohlídka továrny na výrobu rumu spojená s ochutnávkou.14. den:

Matagalpa - centrum pěstování kávy, návštěva fabriky na čokoládu Castillo de chocolate; prohlídka spojená s ochutnávkou.15 - 16. den:

Letecky zpět do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.