Vyhledávání zájezdu
NIKARAGUA A CORN ISLANDS - Nikaragua

NIKARAGUA A CORN ISLANDS

Nikaragua

, HotelNIKARAGUA A CORN ISLANDS

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Příjemná kombinace poznávání, turistiky i bezstarostné pohody na plážích Pacifiku a karibských ostrovů v cenově nejpříjemnější a nečekaně zajímavé a přitažlivé středoamerické zemi. Nikaragua - země jezer, sopek, tropické přírody, indiánských kultur i španělských koloniálních památek. Corn Islands - karibský ráj, kde člověk zapomene na stresy moderního světa a jenž je dosud stranou masové turistiky.
Program

PROGRAM ZÁJEZDŮ 382, 384: NIKARAGUA A CORN ISLANDS1.-2.den: Praha - Managua.
Odlet do Nikaraguy. Hlavní město Managua: Área Monumental, jezero, park Míru se zbraněmi zalitými do betonu, avantgardní Nová katedrála. Muzeum Acahualinca s 6000 let starými otisky lidských nohou.


3.-4.den: Granada, Masaya.
Nejstarší a nejhezčí koloniální město - Granada: kostely a kláštery, muzeum soch Čorotegů, původních indiánských obyvatel země, muzeum čokolády. Výšiny Pueblos Blancos - malebná Catarina plná květin a barevné keramiky, vyhlídka na kráterové jezero Laguna de Apoyo s tyrkysovou vodou. N.P. Volcán Masaya: výjezd k obří kaldeře (635 m), procházka s výhledy do „pekelné brány“ impozantního dýmajícího hlavního kráteru. Lávová pole, Netopýří jeskyně. Město Masaya u stejnojmenného jezera: umělecké tržnice se zajímavými suvenýry.


5.-7.den: San Juan del Sur.
Přejezd k Tichému oceánu. Dny tropické pohody v letovisku San Juan del Sur. Písečné pláže, rybářské bárky, početné jídelny a bary. Možnost výletů (kola, auta, lodě) na neporušené pacifické pláže.


8.-10.den: Isla de Ometepe.
Přes nejužší místo Ameriky - Rivaskou šíji k Lago de Nicaragua: největší středoamerické jezero obývané endemickými sladkovodními žraloky (až 6 m). Lodí na ostrov Ometepe tvořený dvěma obřími vulkány vystupujícími z jezera - vyšší aktivní Concepción (1610 m) a vyhaslý Maderas (1394 m). Ekologický klenot primárního pralesa s opicemi, papoušky a orchidejemi, starodávné sochy a petroglyfy indiánů Čorotegů. Výstup pralesem na Maderas, sestup do kráteru. San Ramón: koupání v džungli pod 110 m vodopádem. Přejezd na sever země.


11.-12.den: León - Managua - Corn Islands.
Univerzitní León pod sopkou Momotombo (1297 m, poslední aktivita 2015), vedle Granady nejkrásnější a bývalé hlavní město země: největší katedrála Střední Ameriky (UNESCO), historické koloniální centrum s 13 kostely, sochy lvů. Ruiny León Viejo (UNESCO), jedné z nejstarších španělských osad v Americe. Návrat do Managuy: možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanech nad kráterovým jezerem Tiscapa. Přelet na Kukuřičné ostrovy v Karibiku patřící Nikaragui.


13.-16.den: Big a Little Corn Island.
Okružní projížďka a procházka po Velkém ostrově, dobrodružná plavba člunem po vlnách na Malý ostrov, zapomenutý kout světa - ostrov Robinsonů, kde čas ještě nejsou peníze a kde neuvidíte auto. Obyvatelé, potomci dávných pirátů, hovoří kreolskou angličtinou a vyznávají černou magii voodoo. Velká pohoda a „nabíjení baterek“ na plážích s bílým pískem a palmovými háji. Koupání v teplé (celoročně 28 °C) a průzračné vodě, možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech a u vraků lodí nebo výletů s místními rybáři na lov barracud. Exotické rybí pochoutky včetně humrů, dlouhé drinky, lenošení v hamakách a všudypřítomný Bob Marley… Návrat na Big Corn a odlet zpět do Managuy.


17.-18.den: Managua - Praha.
Návrat domů.Délka tras:
letadlem 22 000 km, mikrobusy a auty 800 km, lodí 60 km, pěšky 3x 5-14 km (volitelně)


Počasí:
vzduch 26-32 °C, voda 27-29 °C


Nástupní místo:
Praha
Termín (382): 21.4. - 8.5. 2017


cena v Kč: 72 790,-
Termín (384): 19.4. - 6.5. 2018


cena v Kč: 73 790,-
V ceně je:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Nikaraguy a přelety z Managuy na Corn Islands (382,384) včetně tax a poplatků (s výjimkou odletových tax). Pronajaté minibusy s místním řidičem, popř. auta a taxi, lodě po Lago Nicaragua a mezi Big a Little Corn Island (382,384). Ubytování: Hotely, penziony a fincy (haciendy) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 382,384: 9200 Kč (na Ometepe nelze zajistit). Strava: Součástí ubytování jsou snídaně. V ceně není příletová turistická karta (5 USD) a případné odletové taxy z Managuy (35 USD) a Corn Island (cca 5 USD - 382,384).GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.