Vyhledávání zájezdu
Nejkrásnější - Japonsko

Nejkrásnější

Japonsko

Jakušima, HotelNejkrásnější

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA KJÚŠÚ
Cena za jednu osobu zahrnuje
Letenku Praha – Ósaka – Praha

5 x ubytovaní ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní hotelu Hokke Club Fukuoka

4 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní hotelu Cosmo Kagoshima

1 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní Washington ShinOsaka

14 denní JRP

Loď na ostrov Jakušima + Sakuradžima

Pojištění CK Tumlare Corporation Czech Republic s.r.o. proti úpadku dle zákona 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
Stravování kromě výše zmíněného

Autobusovou dopravu ve městech a regionech (autobus, metro,tram, apod.)

Vstupy do památek, lanovky v národních parcích, fakultativní výlety

Transfery z/na letiště

Vlakové jízdenky kromě uvedených “cena zahrnuje”

Příplatek za jednolůžkový pokoj (možno zajistit na vyžádání)

Pojištění léčebných výloh v zahraničí
1.DEN
Odlet z Prahy či jiného evropského města do Ósaky.
2.DEN
Ósaka

Přílet do Ósaky, přesun z letiště Kansai do Kagošimy. Po příjezdu ubytování, volný program například pro individuální procházku po městě. Nocleh.
3.DEN
Kagošima – Ibusuki

Poznávání metropole na jihu Kjúšú. Kagošima je nejvýznamnější město na jihu. Zřejmě největším lákadlem je zde místní velmi pěkně udržovaná zahrada Senganen. Dále nás velmi zaujme celkový pohled na město a panoramatický pohled na zátoku, který je možný z hezkého parku Širojama.

Do Ibusuki se jede přímým vlakem bez přestupu. Po příjezdu návštěva místních písečných pláží, které Vám dokonale prohřejí tělo a mají antioxidační účinky. Jedinečný zážitek je třeba zažít na vlastní kůži. Ibusuki má také přenádhernou promenádu kolem pobřeží, která vede přes místní exotickou zahradu až na samý konec jednoho s cípů Kjúšú. Návrat do Kagošimy.
4.DEN
Jakušima

V ranních hodinách odjezd místní dopravou do přístavu, nástup na loď na Jakušimu. Po příjezdu do Mijanoury návštěva muzea, informačního centra, kde se můžete informovat o možnostech půjčení kol, skútrů či automobilu. Autobusy zde jezdí velmi málo a pouze na vybraná místa. Největší lákadlo je bezesporu Džomonsugi – největší a nejstarší cedr v tomto přírodním parku, k němuž je možné se dostat pouze pěšky. V parku je možné podniknout hned několik pěších túr rozmanitých stupňů obtížností. V podvečerních hodinách odjezd zpět do Kagošimy.
5.DEN
Kirišima NP

V dopoledních hodinách odjezd z Kagošimy do národního parku Kirišima. Přijedete vlakem do stanice Mijanoko, odtud přejedete autobusem k překrásné památce – svatyně Kirišima. Tato oblast a v neposlední řadě i svatyně má velký význam v japonské mytologii. Právě zde vládnul bůh Ninigi no Mikoto celému světu. Chrám je postaven v odlišném stylu. Bohužel, díky vulkánu byl několikrát zničen. Svatyni tvoří krásný rozlehlý komplex umístěný v lese. Po prohlídce odjezd na stanici Mijakonodžo, přejezd do Takaharu a odtud přejezd do Sano. Prohlídka okolí a zpět autobusem na stanici Takaharu a návrat do Kagošimy.
6.DEN
Sakuradžima

Dopoledne odjezd ze stanice Kagošima místním autobusem do přístavu na loď na ostrov Sakuradžima. Vulkán na ostrově je stále činný a je symbolem této části. Dým z kráteru je vidět stále a mírné záchvěvy půdy jsou tu více jak běžné. Ostrov má obvod 50 km a nejvyšší bod je v nadmořské výšce 1 117 m. I když dneska vede cesta z východní části Kjúšú většina turistů stále využívá možností lodního spojení. Na ostrově je jedna hlavní trasa na poznávání a začíná u turistického centra, kde jsou k dispozici aktuální rozpisy autobusů. V okolí přístavu se nachází Magma Onsen, které doporučujeme jako odměnu po procházkách po místních stezkách. V podvečer návrat do Kagošimy.
7.DEN
Kagošima – Fukuoka

Odjezd z Kagošimy do Fukuoky. Fukuoka je opravdová metropole, jak se patří. Je to největší město na Kjúšú a 8. největší v Japonsku vůbec. Důležité centrum pro obchod s ostatními asijskými státy. Dnešní Fukuoka je spojení měst Hakata a Fukuoka. Poznávání Fukuoky je jednoduché s místními linkami metra. Vedou od hlavního nádraží, zastávky jsou v dobrém pěším dosahu hlavních atrakcí města mezi které patří – večerní stánky s jídlem, Muzeum umění, Ohori Park, věž Fukuoka a historický chrám Šofukudži.
8.DEN
Hora Aso

V ranních hodinách odjezd vlakem na celodenní výlet do středu Kjúšú – hora Aso. Hora je jedním z dalších dosud činných vulkánů. Po příjezdu na stanici železnice přestoupíte na autobus, který Vás odveze k lanovce. Z tohoto místa můžete podniknout i pěší výstup ke kráteru. Cesta trvá 35-40 minut (jedna cesta – pěší výstup). Každou čtvrthodinu jezdí lanovka ke kráteru Nakadake. V okolí se nachází i zelení porostlá část Kusadenri-ga-hama. V odpoledních či podvečerních hodinách návrat zpět do Fukuoky.
9.DEN
Nagasaki

Dopoledne odjezd do města Nagasaki, které je vzdáleno necelé 2 hodiny od Hakaty. Druhé, z válečného období, významné město. Muzeum má rozsáhlou sbírku pamětních hodin, které se zastavili v čase svržení bomb, dobové fotografie a videa, Mírový Park se nachází v pěší vzdálenosti. Pro zájemce je možné podniknout výlet na ostrov u pobřeží – Gunkandžima. Určitě zajímavým místem je Dedžima – bývalá uzavřená část pro cizince, chrám Sofukudži – zenový chrám s prvkami čínské architektury. Před západem slunce přejezd k lanovce na horu Inasa. Západ slunce a následné postupné osvětlování Nagasaki je jednou z největších atrakcí – barvitost, rozmanitost Vás odmění za denní toulky. Večer přejezd do Fukuoky.
10.DEN
Dazajfu

Celodenní výlet do klidného města Dazajfu. Historie města sahá až do 7. století. Je místem mnoha chrámů a svatyní. Památky lze objevovat pěšky a většina z nich je blízko sebe. Dopolední zastávka v Národním muzeu s bohatou sbírkou dobových artefaktů, velmi přehledně historicky zmapovaných. Přesun k chrámu Komjozendži s jeho úchvatnou zenovou zahradou a k svatyni Dazaifu Tenmangu – vchod ke svatyni zdobí posvátná brána torii. V okolí chrámu je vysázeno mnoho švestek, které během jara krásně kvetou a podtrhují krásu chrámového komplexu (únor – březen). Podvečerní návrat do Fukuoky.
Poznámka
Individuální poznávací zájezd.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.