Vyhledávání zájezdu
Národní parky Litvy na kole - Litva

Národní parky Litvy na kole

Litva

, HotelNárodní parky Litvy na kole

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Litva - Národní parky Litvy na kole
Popis
Příjemné toulání na kolech mírně zvlněnou krajinou Litvy. Navštívíme vesničky s tradiční lidovou architekturou, nahlédneme do života obyvatel i starých způsobů hospodaření. V národních parcích pojedeme malebnou krajinou litevské vysočiny se severskými lesy a stovkami jezer, zastavíme se na místech bobřích hradů, projdeme a projedeme naučné stezky a podíváme se do skanzenů. Doporučujeme MTB nebo cross kola.
Ubytování
6x ubytování v 2lůžkových a 3lůžkových pokojích v hotelu. 1lůžkový pokoj na vyžádání.
Strava
polopenze.
Zájezd zahrnuje
doprava klimatizovaným autobusem, přeprava kol, 6x ubytování v 2lůžkových a 3lůžkových pokojích v hotelu s polopenzí, půjčení lodí, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
Program
Den 1
odjezd z ČR přes Polsko do Litvy, N.P. Trakai - sídlo litevských knížat: vodní hrad. Hlavní město Vilnius, okresní město Ignalina na hranici N.P. Aukštaitios.
Den 3
Kulionys. Etnokosmologické centrum (hvězdárna - expozice, národní památník, vyhlídková věž aj.), Labanoras - mohutná borovice - památný strom oblasti, jezera Baltis - prehistorické památky a Aisetas - nejdelší přírodní jezero v Litvě.
Den 4
Meironys - dřevěné plastiky. Odpočinkově podél jezer Lúšiai a Asalnai. "Hora" Ladakalnis. Vodní mlýn v Ginučiai. Šestset let starý dub v Trainiškis. Palúša - botanická stezka.
Den 5
Jezero Almajos, Pakretuone. Pro zpestření plavba na veslových člunech labyrintem jezer a říček krajinou s rozlehlými lesy, kde při troše štěstí lze spatřit orla, kormorána či vzácného bobra. Dřevěné lidové plastiky, "Tarzanův" ostrov, bobří hrad, jezero Aimajas. Palúše v N.P. Aukštaitios: dřevěný kostel z 18. století. Další den vodní mlýny, jezera Žeimenys - bobři, Kretuonas - památky na dobu kamennou a železnou. Reškuténai - muzeum.
Den 7
Gaveikenai, Knyčio: botanicko zoologická rezervace, jezero Tauragnas - nejhlubší v Litvě (67 m), Stripeikai: muzeum včelařství. Trasa vede kolem jezer, lesy a dřevěnými vesničkami.
Den 8
Palúše. Rumšiškés: rozsáhlý skanzen lidové architektury Litvy. Zastávka v Kaunasu. Průjezd Polskem, návrat domů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.